Haber Google, Türkiye'den çekilebilir iddiası

Google'ın Türkiye'den çekilme iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye Rekabet Kurumu'nun 2018 yılında Google'a kesmiş olduğu 93 milyon ceza yüzünden Google, iş ortaklarına mektup göndermiş deniyor. 12 Aralık itibari ile desteği kestiğini, bu tarihten itibaren çıkacak olan cihazlarda Android desteği olmayacağı ve hatta Google uygulamalarının da güncellenmeyeceği söylenmiş.

isooo.s

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Red mi not7
Konular
13
Biraz anlayanlar forumda takılanlar gapps yükler bir şekilde de diğerleri adına durum vahim . YouTube de giderse google birlikte youtuberların da sonu gelecek gibi ama çözüm bulurlar diye düşünüyorum.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Biraz anlayanlar forumda takılanlar gapps yükler bir şekilde de diğerleri adına durum vahim . YouTube de giderse google birlikte youtuberların da sonu gelecek gibi ama çözüm bulurlar diye düşünüyorum.
Asıl sorun, Türkiye'ye girecek android cihazların lisanslarına onay vermeyeceğiydi.Galiba Ersin Akman beyin haberindeydi.

isooo.s

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Red mi not7
Konular
13
Asıl sorun, Türkiye'ye girecek android cihazların lisanslarına onay vermeyeceğiydi.Galiba Ersin Akman beyin haberindeydi.
Android dağıtımınında olmayacağını bilmiyordum sadece uygulamalarından haberim vardı fakat bu konu hakkında ki düşüncem
Ülkemizde rekabeti arttırmak ve belli miktarda kazanç sağlamak için böyle bir girişimde bulundu fakat Google imparatorluğu o kadar gelişmiş ki yapacağı ufak bir baskı ( şuan yaptığı bir nevi tehdit gibi olan durum ) sonucu konu tatlıya bağlanacağıdır ki gidiş ta o yönde.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Google çıkardığı ürünleriyle, piyasalara durmadan hars hars hars yapıp rekabetin içine etmiş... Devletin kurumu da yasaya aykırılıkları tespit edip, para cezası uygulamış. Ayrıca mehil verip, düzeltmezse TR'deki ticari faaliyetlerine son verileceği de belirtilmiş.

Google para cezasını ödese bile, ürünlerindeki yasaya aykırılıkları uyumlaştırmazsa, google'u para cezası da kurtarmaz ve google'un TR'deki faaliyetlerine son verilir.

Yani anlaşma olmazsa denilmiş te... Neyin anlaşması olacak ? Google TR'de faaliyetlerine devam etmek istiyorsa, aykırılıkları düzeltmek durumundadır. Yani söz konusu olan para cezası değildir. Mesele bazı arkadaşların hafif yorumuyla para cezası olsaydı, Google o cezayı çoktan öder ve yoluna devam ederdi.

Yani şimdi bu tespitlerden sonra, Google lehine mesaj yazan arkadaşları anlamakta zorlanıyorum. Ne yani... Google hars hars hars yapmaya devam etsin mi ?

Çuvaldız

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Google o kadar parayı Bırakıp gider mi bizden fazla Türk olur yarın

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Benim anladığım uygulamalar ön yüklü olarak gelmeyecek yani isteyen istediği apkyı internetten bulup yükler yanlış mıyım
Huawei Mate 30 Pro gibi durumlara düşebilir. Yüklesende çalışmayabilir. Yani elinde süper bir telefon var. Ama goggle ile ilgili hiçbirşeyi kullanamıyorsun. Play Store, Youtube, Gmail, Chrome, Vb.. tüm Google uygulamalarının olmadığı çalışmadığı bir telefon düşün.

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Huawei Mate 30 Pro gibi durumlara düşebilir. Yüklesende çalışmayabilir. Yani elinde süper bir telefon var. Ama goggle ile ilgili hiçbirşeyi kullanamıyorsun. Play Store, Youtube, Gmail, Chrome, Vb.. tüm Google uygulamalarının olmadığı çalışmadığı bir telefon düşün.
Suanlik Google'un kendi aciklamasina gore çalışmama ihtimali yok hocam. Sadece ön yüklü gelmeyecek

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Her türlü çalıştırırım ben, öyle bir şey olursa bir rehber de hazırlarım yn~~

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Hiç bişey olmaz arkadaşlar merak etmeyiniz.
Taraflar win win yapıp anlaşırlar. :)

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Google'a verilen bu ceza ilk değil. Aynı cezayı birçok ülkede aldı zaten... Zaman içinde google ürünlerini uyumlaştıracaktır. Yani kullanıcılar anlaşma olur gibi bir beklentiye girmemelidir.

Google ürünlerini uyumlaştırır ve bu sorun sessizce kendiliğinden çözülmüş olur.

Üst Alt