Sohbet [DUYURU] 250 Kişinin Telefonunu Tuğlaya Çevirdiler Dikkatli Olun.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Kullanılmaz hale getirilmiş telefonları yine de kurtarmak mümkün de... İşlemler biraz zahmetlidir.

PC tarafından görülemeyen telefonların, önce flash belleğini( ROM ) söküp, harici programmer aygıt ile "dump" atılması lazım. ( Board'lar üzerinde servis portu varsa, flash belleği sökmeye ihtiyaç kalmayabilir. )

Tabi dump atılabilmesi için de, elimizde aynı model çalışan telefonlardan birinden alınan dump dosyası örneği olması lazım.

Sonrası, cihazın kutusu üzerinde yazılı imei numaralarının pc'de yüklenmesi lazım.

Yani özetle; kullanılmaz hale getirilmiş telefonları geri döndürmek için, programmer aygıt gereklidir. Bu işlemler de sök - tak derken masraflı olur.

Xiaomi firması Türkiye'deki servis noktalarına donatacağı aygıtlarla, telefonlarını kurtarma imkanı sağlayabilir.
Hocam bence baya zahmetli bir iş anlattıklarınızı ileri düzey teknik servisler yapabilir :) yani bu işlemler tuzlu olucaktır ama bu kadar ameliyat görmüş telefondan ben soğurum açıkcası daha direnç için dahi cihazımı açtırmıyorum bu kadar işlemden sonra mutlaka sorun çıkarır.
Xiaomi firmasının bir suçu yokki bootloader kilidini açarken cihazı savunmasız bir hale getirirken xiaomi her adımda güzel güzel anlatıyor uyarıyor ama bizim insanımız önüne gelen uyarıya next next diyip geçiyor okuma huyumuz yok pek.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Hocam bence baya zahmetli bir iş anlattıklarınızı ileri düzey teknik servisler yapabilir :) yani bu işlemler tuzlu olucaktır ama bu kadar ameliyat görmüş telefondan ben soğurum açıkcası daha direnç için dahi cihazımı açtırmıyorum bu kadar işlemden sonra mutlaka sorun çıkarır.
Xiaomi firmasının bir suçu yokki bootloader kilidini açarken cihazı savunmasız bir hale getirirken xiaomi her adımda güzel güzel anlatıyor uyarıyor ama bizim insanımız önüne gelen uyarıya next next diyip geçiyor okuma huyumuz yok pek.
Evet. Board üzerinde servis portu yoksa, işlemler zahmetlidir. Özellikle flash belleğin düzgün sökülüp - takılması işlemi, uğraştırıcı ve yetenek gerektirir. Sökmek takmak için özel cihaz ve aletler gerekir.

Board üzerinde servis portu ya da kontak noktaları varsa, board'a fiziki müdahalede bulunulmayacağı için, işlemleri normal kapak açıp tamamlanabilecek türde işlemlerdir.

Dump alma ile ilgili de biraz bilgi vereyim. Programmer aygıtların kendine ait arayüzü olur. Arayüzün tanıdığı flash bellek'ler listelenmiştir. Cihazın flash belleğinin model numarası programmer'ın listesinde yer alıyorsa, dump dosyası yüklenerek cihaz tekrar çalışır hale getirilir.

Önceki mesajımda belirttiğim üzere, dump dosyasının ise, aynı model başka bir telefondan alınması gerekiyor.

Bu işlemler Türkiye'de de yapılmaktadır. Hatırımda kaldığı kadarıyla, Kadıköy'de bu işlemi yapan universal bir servis noktası vardı. Bu tür universal servis noktaları Türkiye'de umarım hala vardır ve hizmet veriyorlardır.

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
Kullanılmaz hale getirilmiş telefonları yine de kurtarmak mümkün de... İşlemler biraz zahmetlidir.

PC tarafından görülemeyen telefonların, önce flash belleğini( ROM ) söküp, harici programmer aygıt ile "dump" atılması lazım. ( Board'lar üzerinde servis portu varsa, flash belleği sökmeye ihtiyaç kalmayabilir. )

Tabi dump atılabilmesi için de, elimizde aynı model çalışan telefonlardan birinden alınan dump dosyası örneği olması lazım.

Sonrası, cihazın kutusu üzerinde yazılı imei numaralarının pc'de yüklenmesi lazım.

Yani özetle; kullanılmaz hale getirilmiş telefonları geri döndürmek için, programmer aygıt gereklidir. Bu işlemler de sök - tak derken masraflı olur.

Xiaomi firması Türkiye'deki servis noktalarına donatacağı aygıtlarla, telefonlarını kurtarma imkanı sağlayabilir.
Baya zor. Edl kilitliyse bide . İmeillere kadar silmiş

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Baya zor. Edl kilitliyse bide . İmeillere kadar silmiş
Bahsettiğim işlemler; telefona donanımsal müdahale olacağı için, telefonun edl vb kilit ya da yazılımsal kısıtlar altında olmasından etkilenmeden işlem yapılabilir.

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Bunların anakartın datasheeti olmadan olacak işler değil servis portu %100 vardır ama bilmek yapmak kadar zor bir iş..

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Bunların anakartın datasheeti olmadan olacak işler değil servis portu %100 vardır ama bilmek yapmak kadar zor bir iş..
Servis portu varsa, zaten sorun değil... Anakart üzerinde kontak noktaları varsa, yine sorun değil... Çünkü; programmer aygıt varsa, bağlantı yapılarak direkt dump alınabilir / dump atılabilir. Dump atılacak flash belleğin seri numarası, yeter ki programmer aygıtın listesinde olsun. Çok çeşitli programmer aygıt var. Her bir programmer aygıtın programlayabileceği flash bellek listesi farklıdır.

Servis portu ve kontak noktaları yoksa, iş flash belleği söküp - takma ustalığına kalıyor ki, uğraştırıcı olan da bu kısımdır zaten... Bu defa dump atılma işlemi, programmer aygıtın soket 'ine flash bellek bağlanarak yapılmaktadır.

Bu işlemler uzun yıllardan beri Türkiye'de( İstanbul ) yapılıyor.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Grubu da mesajları da inceledim biraz. 19-23 yaş arasi bir kitle gibi duruyor. Yakında birileri patlatır, fiziksel bir aksiyon gördüklerinde dağılırlar. Boş tipler önemsenecek kişiler değiller.

Slymngvn

MIUI özgürlüktür :)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
Rica ederim, her zaman :) önce ücretsizde biraz tadını alın zaten bir müddet sonra acaba yeni sürüm geldi mi derken kendinizi pulse nin gruplarında bulacaksınız. :) Hayırlı akşamlar, Allah' a emanetsiniz.
Mrb hocam nasılsınız. Ben bu miui pulsenin hyper OS olanını buldum.fakat link sorunu var sanriim yardımcı olurmusunuz. Ve bunun ücretli halini nasil temin edebiliriz

Üst Alt