Sohbet [DUYURU] 250 Kişinin Telefonunu Tuğlaya Çevirdiler Dikkatli Olun.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Herkese merhaba telegramda "Xiaomi Brick Club" isimli gruptaki şahıslar çeşitli forumlara gruplara sızarak orada yardım isteyen insanların telefonunu kurtarılamaz şekilde bozuyor EDL mod yetkili hesap hiç bir işe yaramıyor telefonlar tamamen tuğlaya dönüyor ve ölüyor.
Şimdiye kadar 250 kişinin telefonunu mahvettiler bu şahıslar Apple kullanıcısı ve özellikle Xiaomi kullanıcılarıyla alay ediyor ve onları hedefliyorlar fakat zarar gören insanların arasında galaxy s23 ultra kullanıcılarıda gördüm. Zarar gören kullanıcılar arasında yabancı forumlar ve yabancı insanlarda bulunmakta.
1. öncelikleri xiaomi kullanıcıları olsada genel olarak android kullanan herkese zarar veriyorlar.

Ücretli veya ücretsiz şekilde yardım isteyen insanları aklınıza gelebilecek her türlü yalanla tuzağa düşürüyorlar.

Fake rom ve Fake kernel ile (ücretli rom paylaştığını iddaa ederek veya cihazın performansını iyileştirme vaadi ile)
Root atmanıza yardım edeceğini Yurtdışı cihaza imei kaydı yapacağını söylerek insanların telefonunu kurtarılamaz hale getiriyorlar.

Ayrıca bu işlemler sırasında bilgisayarlara sızarak Webhook ve TokenGrabber ile discord steam vb hesaplarınızı çalıyorlar ( iki adımlı doğrulama koruması sizi bundan korumaz )
Herşey bittikten sonra mağdur ettikleri insanlara sesli olarak ağır küfürler ve hakaretler ederek engelliyorlar.

Buradan tüm forum kullanıcılarını bu adi insanlara karşı haberdar etmek ve uyarmak istedim lütfen bu tür şahıslara dikkat edin ve kimseye kolay kolay güvenmeyin.
Nasıl bi zamana denk geldik bilmiyorum ama insanlar giderek kötü ve acımasız olmaya başladı :( Bunları yapan şahıslar çok gençler 18-22 yaş aralığındalar.

Forumda telegram linki paylaşımı yasak olduğu için burada grubu paylaşamıyorum.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Son bir kaç aydır varlar bunlar hocam. Kendi aralarına eğlendikleri zannediyorlar, ofansif mizah denilen şey yanlış anlamışlar, sanki biraz da ilgi arıyorlar. Adam gibi birileri aferin koçum dese tatmin olacaklar gibi geliyor :)

Uyarılar pek çok yerde var. Halen bunlara inanan da biraz hak etmiş gibi geliyor ama asıl zarar yine kendilerine olacak. Şu an farkında değiller ama bir kaç kişi savcılığa verdiler. Savcılık da telegram'dan bunların bilgilerini istedi. Yanlış hatırlamıyorsam sizin de benzer bir geçmişiniz vardı, süreci daha iyi biliyorsunuzdur mutlaka. Malum Telegram bu tarz durumlarda oldukça ağırkanlı ve kullanıcı gizliliğini korumaya yönelik davranıyor fakat suç sabit görüldüğünde -ki bu çocukların suçları oldukça sabit- verileri paylaşmaktan da çekinmiyor. Muhtemelen onların kayıpları brick ettikleri bir kaç cihazdan daha fazla olacak. Emsal kararlar gelmeye başladığında diğerleri de suç duyurusunda bulunacak ve aşağıdaki haber benzeri bir durum ortaya çıkacak... Bakarsınız bu konuyu da yayınlarla biz de ünlü oluruz :D

Neyse... Dışarıdan izleyen benim gibiler her durumda eğlenmiş olacak :D

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Herkese merhaba telegramda "Xiaomi Brick Club" isimli gruptaki şahıslar çeşitli forumlara gruplara sızarak orada yardım isteyen insanların telefonunu kurtarılamaz şekilde bozuyor EDL mod yetkili hesap hiç bir işe yaramıyor telefonlar tamamen tuğlaya dönüyor ve ölüyor.
Şimdiye kadar 250 kişinin telefonunu mahvettiler bu şahıslar Apple kullanıcısı ve özellikle Xiaomi kullanıcılarıyla alay ediyor ve onları hedefliyorlar fakat zarar gören insanların arasında galaxy s23 ultra kullanıcılarıda gördüm. Zarar gören kullanıcılar arasında yabancı forumlar ve yabancı insanlarda bulunmakta.
1. öncelikleri xiaomi kullanıcıları olsada genel olarak android kullanan herkese zarar veriyorlar.

Ücretli veya ücretsiz şekilde yardım isteyen insanları aklınıza gelebilecek her türlü yalanla tuzağa düşürüyorlar.

Fake rom ve Fake kernel ile (ücretli rom paylaştığını iddaa ederek veya cihazın performansını iyileştirme vaadi ile)
Root atmanıza yardım edeceğini Yurtdışı cihaza imei kaydı yapacağını söylerek insanların telefonunu kurtarılamaz hale getiriyorlar.

Ayrıca bu işlemler sırasında bilgisayarlara sızarak Webhook ve TokenGrabber ile discord steam vb hesaplarınızı çalıyorlar ( iki adımlı doğrulama koruması sizi bundan korumaz )
Herşey bittikten sonra mağdur ettikleri insanlara sesli olarak ağır küfürler ve hakaretler ederek engelliyorlar.

Buradan tüm forum kullanıcılarını bu adi insanlara karşı haberdar etmek ve uyarmak istedim lütfen bu tür şahıslara dikkat edin ve kimseye kolay kolay güvenmeyin.
Nasıl bi zamana denk geldik bilmiyorum ama insanlar giderek kötü ve acımasız olmaya başladı :( Bunları yapan şahıslar çok gençler 18-22 yaş aralığındalar.

Telegramda yaklaşık 10 kişininkini brick ettiler şu komutları yazıyordu ..

KODLAR YÖNETİM TARAFINDAN KALDIRILMIŞTIR (MAĞDURİYET OLMAMASI AMAÇLI)

Komutları ile önce bölümleri siliyor sonrada bootloader kilidini kapatıyordu ama o mtk olduğu için sorun yoktu
Snapdragon olursa brick sıkıntı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gruba bakmayınız 18+ mesajlar içermekte..

Moderatör tarafında düzenlendi:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Telegramda yaklaşık 10 kişininkini brick ettiler şu komutları yazıyordu ..

KODLAR YÖETİM TARAFINDAN KALDIRILMIŞTIR

Komutları ile önce bölümleri siliyor sonrada bootloader kilidini kapatıyordu ama o mtk olduğu için sorun yoktu
Snapdragon olursa brick sıkıntı

Bu kodları paylaştığınız için almış olduğunuz bir uyarı mevcut zaten... Tekrar etmeniz halinde süresiz uzaklaştırılacaksınız.

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Öncelikle bu faydalı konuyu ele alıp insanları bilgilendirdiğiniz için canı gönülden teşekkür ederim hocam. 👏

Bahsi geçen grubu uzun zamandır biliyorum. Maalesef ki söylediklerinizden çok daha fazlasını icra ettiklerini de çevremden duydum/gördüm.
Şuanda da HyperOS adı altında vivo ve samsung romlarını birleştirip zip haline getirip satmaya çalışan, zorlarsan "hadi bu seferlik ücretsiz olsun vs " diyerek paylaşmaya başladılar. Bir ara ios temalı rom adı altında da yapılıyordu bu söylediğim. Ayrıca yaşları bahsettiğinizden daha da küçük hocam.

Tüm Xiaomi cihaz kullanıcılarına en güvenilir ROM üreticilerini şu şekilde sıralamak isterim. Bu kişilerin haricinde üretilen romları yüklemeden önce lütfen birkaç kez daha düşünün, araştırın ve öyle hareket edin.
  • Xiaomi.EU - O, rom işinin kralı, Ağababasıdır. Birçok rom onun sağladığı custom rom base alınarak yapılır. Biz de LedoMerto ROM' larımızı oluştururken sıklıkla base almıştık.
  • MIUI Pulse - Basic yazanlar ücretsiz, Extended yazanlar ise ücretli romdur(500ruble). Xiaomi.EU tabanlı ve bir çok özelleştirmeye sahip. Özelleştirme menüleri Rusçadır. TR Dil desteği sadece klasik menülerde mevcut. Full özelleştirmeli romları bile oldukça akıcıdır.
  • EliteROM - Lite yazanlar ücretsiz, NextGen / Gaming Yazanlar ise ücretli romdur (aylık abonelik sistemi ve cihaz kaydı yapılıyor. Rom sadece sizin cihazınızda çalışır.) CN rom tabanlı bol özelleştirmeli romdur. Türkçe dil desteği de geldi. Geliştiricisine ayrıca güvenir, kendisini hızlı çözüm bulmasından ötürü severim.
  • XBTUI ROM - Adını sık sık duydum ve kullanıcıları da gayet memnun kötü olumsuz bir durumla asla karşılaşmadım. Ücretli HyperOS port romları da var şuanda.
  • MIUIGO - pokemon go temalı bir rom. Güzeldir. Olumsuz kötü bir durumla karşılaşmadım. Eski cihazlarımda kullanmıştım.
  • WolfOS - Arkasında çok ciddi ve güçlü bir ekip bulunan, Ücretli/ücretsiz sürümleri olan, kararlı ve stabil romlar üretiyorlar. Romları gayet güzeldir.
  • PROMEO - Endonezya tabanlı, saf, sade ve akıcı bir romdur. Güzel ekran süresi verir. Güzel debloat ve optimize edildiğinden dolayı stabil ve memnun eden bir rom.
  • LedoMerto ROM - Artık sadece X3 NFC ile sınırlı, Türk bir üniversite öğretim görevlisi ve şahsım tarafından oluşturulmakta. Sistem güvenliğine hiçbir müdehalede bulunmadığımız, sadece kullanıcılarımızdan gelen geri bildirimler göz önünde bulundurularak görsel özelleştirmeler eklediğimiz, gaming sürümünü de çıkarttığımız bir rom serisi. Bazen talep üzerine farklı OS' a sahip cihazlardan(Oneplus, Oppo, Motorola vb.) portlayıp kendi cihazlarımızda aktif kullanıyor, tester arkadaşlarımızın testlerinden geçmeden kimseye sunmuyoruz. Kullanıcı yorumlarını da okuduğunuzda kendiniz anlayacağınızdan eminim.
Şuan için aklıma gelen liste bu şekilde. Bilindik, önerilen rom üreticileri olursa alıntılayıp ekleyebilir, diğer arkadaşlarımızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 265308

Guest
13 Pro brick edilmiş adam borç alıp almış telefonu üzüldüm.Yazık

Mİ 13 ULTRA root için brick etmiş
Hocalar yöntemi direk cmd ile yapmış adb isimli cmd dosyası ile cihaz brick oluyor aman dikkat!!!

abl ne oluyor hocalarım?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
13 Pro brick edilmiş adam borç alıp almış telefonu üzüldüm.Yazık

Mİ 13 ULTRA root için brick etmiş
Hocalar yöntemi direk cmd ile yapmış adb isimli cmd dosyası ile cihaz brick oluyor aman dikkat!!!

abl ne oluyor hocalarım?
Az önce silinmiş olsa bile paylaştığınız kodları gördüm fakat bu kodlarla brick edilen cihaz kurtarılabilir EDL mod ve yetkili hesap ile.
Bu şahıslar yöntemlerini geliştirdi artık bat komutu ile yapmıyorlar kodları gizliyolar ve masum bir dosya gibi kamufle ediyorlar paylaştığınız kodlardan çok daha fazlası var telefondaki tüm blokları siliyorlar cihaz tamamen tepkisiz kalıyor logoyu bile göremiyorsunuz Recovery - Fastboot - EDL mod hiç birşey çalışmıyor.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Az önce silinmiş olsa bile paylaştığınız kodları gördüm fakat bu kodlarla brick edilen cihaz kurtarılabilir EDL mod ve yetkili hesap ile.
Bu şahıslar yöntemlerini geliştirdi artık bat komutu ile yapmıyorlar kodları gizliyolar ve masum bir dosya gibi kamufle ediyorlar paylaştığınız kodlardan çok daha fazlası var telefondaki tüm blokları siliyorlar cihaz tamamen tepkisiz kalıyor logoyu bile göremiyorsunuz Recovery - Fastbook - EDL mod hiç birşey çalışmıyor.
O mesajlara yeni geldim hocam birde güncelleme diye paylaşmışlar yav..

Üst Alt