Sohbet [DUYURU] 250 Kişinin Telefonunu Tuğlaya Çevirdiler Dikkatli Olun.

Slymngvn

MIUI özgürlüktür :)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
Bunu bana dm atabilir misin hocam? ekran görüntüsüyle ilerleyelim muhtemelen o kısım rusçadır sende
Hocam bu rom super ya. Cod mobile 120 fps veriyor net bi tik assagi bile inmiyor fps. Oyun canavar oldu 😀

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
Yok haklısın da o kadar embesil olduki nesil. İnş bu kafayı hayra yormayı öğrenirlerse güzel işler yaparlar biraz bu düşünceyle yazmistin
Diğer yandanda merak ediyorum anladığım kadarıyla adamlar boot dosyasını ucuruyorlar. Bilgisayar diliyle konuşmak gerekirse dosu çökerten bile flaslayabilirken androidde bu yapılmıyor mu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani bir pcyl yazılımsal olarak kullanılmaz hale getirmen neredeyse imkansız sadece çok nadir zamanda hdd yazılımı çöküyor bozuk diye atıyoruz eng moda alınıp düzeltiliyoe oda shipdata olmadığı için sıfırdan yazılım sadece hdd için neredeyse imkansız
Sırasıyla abl,boot,recovery,modemst1,modemst2 siliyor. Bazı komutlarda var anladığım kadarıyla BT kilidini sonda kapatıyor

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Bunlar insan olamaz ne yapmışlar millete böyle içim acıdı valla kesinlikle telegram gruplarından bilmediğiniz şeyleri indirmeyin

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
Yok haklısın da o kadar embesil olduki nesil. İnş bu kafayı hayra yormayı öğrenirlerse güzel işler yaparlar biraz bu düşünceyle yazmistin
Diğer yandanda merak ediyorum anladığım kadarıyla adamlar boot dosyasını ucuruyorlar. Bilgisayar diliyle konuşmak gerekirse dosu çökerten bile flaslayabilirken androidde bu yapılmıyor mu

Yani bir pcyl yazılımsal olarak kullanılmaz hale getirmen neredeyse imkansız sadece çok nadir zamanda hdd yazılımı çöküyor bozuk diye atıyoruz eng moda alınıp düzeltiliyoe oda shipdata olmadığı için sıfırdan yazılım sadece hdd için neredeyse imkansız

İnşallah Allah hayra vesile eder bu arkadaşları.

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Sırasıyla abl,boot,recovery,modemst1,modemst2 siliyor. Bazı komutlarda var anladığım kadarıyla BT kilidini sonda kapatıyor
Tamam abi neyi silerse silsin yalın bir ana kart bile kalsa geri yetkili hesaplarla tekrar devreye alınması lazım böyle olması kötü bence mühendisliği böyle yaptılarsa buna kötü niyet derim

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
Tamam abi neyi silerse silsin yalın bir ana kart bile kalsa geri yetkili hesaplarla tekrar devreye alınması lazım böyle olması kötü bence mühendisliği böyle yaptılarsa buna kötü niyet derim
Abl dosyası silinince yetkili hesapla da olmuyor bildiğim kadarıyla

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Herkese merhaba telegramda "Xiaomi Brick Club" isimli gruptaki şahıslar çeşitli forumlara gruplara sızarak orada yardım isteyen insanların telefonunu kurtarılamaz şekilde bozuyor EDL mod yetkili hesap hiç bir işe yaramıyor telefonlar tamamen tuğlaya dönüyor ve ölüyor.
Şimdiye kadar 250 kişinin telefonunu mahvettiler bu şahıslar Apple kullanıcısı ve özellikle Xiaomi kullanıcılarıyla alay ediyor ve onları hedefliyorlar fakat zarar gören insanların arasında galaxy s23 ultra kullanıcılarıda gördüm. Zarar gören kullanıcılar arasında yabancı forumlar ve yabancı insanlarda bulunmakta.
1. öncelikleri xiaomi kullanıcıları olsada genel olarak android kullanan herkese zarar veriyorlar.

Ücretli veya ücretsiz şekilde yardım isteyen insanları aklınıza gelebilecek her türlü yalanla tuzağa düşürüyorlar.

Fake rom ve Fake kernel ile (ücretli rom paylaştığını iddaa ederek veya cihazın performansını iyileştirme vaadi ile)
Root atmanıza yardım edeceğini Yurtdışı cihaza imei kaydı yapacağını söylerek insanların telefonunu kurtarılamaz hale getiriyorlar.

Ayrıca bu işlemler sırasında bilgisayarlara sızarak Webhook ve TokenGrabber ile discord steam vb hesaplarınızı çalıyorlar ( iki adımlı doğrulama koruması sizi bundan korumaz )
Herşey bittikten sonra mağdur ettikleri insanlara sesli olarak ağır küfürler ve hakaretler ederek engelliyorlar.

Buradan tüm forum kullanıcılarını bu adi insanlara karşı haberdar etmek ve uyarmak istedim lütfen bu tür şahıslara dikkat edin ve kimseye kolay kolay güvenmeyin.
Nasıl bi zamana denk geldik bilmiyorum ama insanlar giderek kötü ve acımasız olmaya başladı :( Bunları yapan şahıslar çok gençler 18-22 yaş aralığındalar.

Forumda telegram linki paylaşımı yasak olduğu için burada grubu paylaşamıyorum.
Hocam mesajlarında "Çin rom>Allah" yazıyordu
Bunlardan birsey beklemek sacmalik olur.Kafayi yemişler

İnşallah Allah hayra vesile eder bu arkadaşları.
Ne care hocam.Kac kişinin borc ile aldigi cihazlarını brick etmisler maalesef

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5

hele biri vardı tam yapamamıştı recovery de kalmıştı . şans işi

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153

Su testisi su yolunda kırılır, sert bir kayaya çarparlar yakındır. Bulunamaz sanmasınlar neleri buluyor bilişim şube.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Kullanılmaz hale getirilmiş telefonları yine de kurtarmak mümkün de... İşlemler biraz zahmetlidir.

PC tarafından görülemeyen telefonların, önce flash belleğini( ROM ) söküp, harici programmer aygıt ile "dump" atılması lazım. ( Board'lar üzerinde servis portu varsa, flash belleği sökmeye ihtiyaç kalmayabilir. )

Tabi dump atılabilmesi için de, elimizde aynı model çalışan telefonlardan birinden alınan dump dosyası örneği olması lazım.

Sonrası, cihazın kutusu üzerinde yazılı imei numaralarının pc'de yüklenmesi lazım.

Yani özetle; kullanılmaz hale getirilmiş telefonları geri döndürmek için, programmer aygıt gereklidir. Bu işlemler de sök - tak derken masraflı olur.

Xiaomi firması Türkiye'deki servis noktalarına donatacağı aygıtlarla, telefonlarını kurtarma imkanı sağlayabilir.

Son düzenleme:
Üst Alt