Çözüldü Delta servis sorunu

• Konbuyu başlatan siptar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 117
  • Görüntüleme 18K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam valla emmc problemi olduğunu bilmiyordum forumdada mi 5 ile ilgili hiç şikayet görmüyorum . Yerini mi 6 ya bıraktı sanırım 10 konudan 7 si mi 6 sorunu
9008e düşen mi5 ler hâlâ moda hocam :)

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17

kahwecix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 5
Meslek
Ziraat Tekn.
Konular
3
Arkadaş bir problem yaşamış ve sorununu dile getirmiş fakat forum üyeleri şeytan avına çıkmışcasına sorun yasayan arkadasın üzerine gitmekte delta savunuculuğu yapmakta özellikle birkaç arkadaş. Ben burada delta ile yasadıgım bir sorundan bahsettimtüketici hakem heyetinin kararından bahsettim ve deltanın haksız benimse haklı oldugum resmi evrakla kanıtlandı.
Şimdi gelelim meseleye delta servis bu tip platformlarda (şikayetvar.com ve forumsitelerinde) müşteri memnuniyetini hat safhada tuttuklarını göstermeye çalışan söylemlerde bulunuyor fakat bir servis nasıl kendisine gelen cihazı daha farklı bir özellikte sahibine geri gönderebilir. Yok depolama alanı azaldı yok cpu hızı düştü ram arttı vs vs ... Bu arkadasın basına gelen olayı türkiye de kac telefon kullanıcısı fark eder. Kim telefonu gönderdikten sonra telefonun ayarlar kısmına girip de buralara bakıyor belki en iyi şartlarda %50 lik dilim bakıyordur. Hem bir servis bunun farkına nasıl varamıyor. Burada benim kanaatimce iki durum ortaya cıkıyor.
1. servis yapılan müdahale sonucu durumun bu sekilde olacagını biliyor fakat kullanıcı belki fark etmeye bilir düsüncesi tasıyor olabilir (günahlarını almak istemem sadece mevcut durum analizi)
2. Gerçekten yaptıkları müdahalenin boyle bir sonuc doguracagını bilmiyorlardı (ki buda ilk secenek kadar vahim bir durum türkiye de bu ürünün servisi benim denmesine karşılık işlerini teknik anlamda yeterince iyi yapamayan kalifiye olamayan bir yapının söz konusu oldugunu gösterir.)

Sonuc olarak garanti belgelerinde derki şu kadar yıl bu ürüne ben garanti veriyorum ve ayrıca şu kadar sürede bunun yedek parcasını temin etmek zorundadır diye. buyrunuz madde burada (4077 Sayılı Kanunun 15/1. ve 15/son maddesi: “İmalatçı veya ithalatçılar, sattıkları, ürettikleri veya ithal ettikleri sanayi malları için o malın Bakanlıkça tespit ve ilan edilen kullanım ömrü süresince, yeterli teknik personel ve yedek parça stoku bulundurmak suretiyle bakım ve onarım hizmetlerini sunmak zorundadırlar.
Garanti belgesiyle satılmak zorunda olan bir sanayi malının garanti süresi sonrasında arızalanması durumunda, o malın Bakanlıkça belirlenen azami tamir süresi içerisinde onarımı zorunludur.”)

Şimdi arkadaslar diyor ki servis üst model verdi neden almıyorsun. arkadas da diyorki ben kendi telefonumu yada ödediğim paramı istiyorum. evet belki ekonomik prensipler göz önüne alındığında bu teklif cazip bir teklif olarak algılabilir fakat tüketici burada secimlik hakkını kullanıp ücret iadesi isteyebilir kanaatindeyim.

Delta servis ile yasadıgım problemde ben hic bir sekilde karsımda muhattap bulamamıstım. telefonla aradıgımda karsıma cıkan bayan bu konuyu teknik ekibimiz cevaplayabilir ben kayıt olusturuyorum en kısa zamanda sizinle iletişime gecilecek denmesine ragmen karc kez aradımsa hep aynı muhabbetle karsılastım. Sonrasında telefonumu kasada darbe var garanti kapsamı dısı diye tarafıma göndermişlerdi. Sonucunda baktım firma ile telefon ile iletişim kurmak mümkün olmuyor mailleştik. Maillerde de aynı tutumlarını sürdürmeye devam ettiler . Sonucunda bu durum da tüketici hakem heyetine basvurmak zorunda kaldım ve sorunumu hukuk sistemi içerisinde en nihayetinde 2-3 ay kadar mağdur olarak da olsa çözüme kavusturdum.
Delta servis isterse maiillerin ekran görüntülerini de buradan yayınlarım. Ama bunu istediklerini buradan herkesin göreceği şekilde yazmalılar.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Belki Delta başta temkinli yaklaşmış ama sonra memnuniyeti sağlamak için elinden geleni yapmış.
Zenex hocam mi 5 pro (128 gb dahili 4 gb ram le birde seramik kasaysa bencede diğer cihazlardan üstün . Mi 6 için verilen teklif de 64 gb lık için normal buluyorum . Delta yinede elinden geleni yapmış . Taraflar anlaşmalı bence. Kamera konusunda da bildiğim kadarıyla en iyi mi 5s aralarında
Kamera konusunda odaklama soruunu olmayan bir mi5s bence de gece çekim videosu haricinde en iyi xiaomi telefonu. Mi5 aralarında belki mi5s plus ın kamerasından iyi olabilir.

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Ben sadece ve sadece şahsi fikrimi belirttim . Ben olsam ÜST MODEL SIFIR CİHAZI 'ı kabul ederdim. Elbette herkesin fikrine saygı duyuyorum.... Ama yaşam felsefem yenilikçilikten yana olduğu için bir türlü kabullenemiyorum :)))

Bu yüzden beni yanlış anlamayınız lütfen...

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
tklifler gerçekden süper mi5s e ücretsiz mi5s plus a ücretsiz ve mi6 128 gb a 400 liraya geçme teklfinden daha harika ne olabilir ki gayet güzel çözümler deltayı begenmezdim ancak bukadar ilgili olmaları sevindirici.

moto z cihazıma para iadesi çıktı halen para iadesi bekliyorum bakalım vodafone kıvırmaz ise inş. uğrastırırsa mahkemeye vericem hemen

XiaomiServiceCenter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi Teknisyen
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Uzman Elektronik Teknisyeni
Konular
1
Merhabalar arkadaşlar konuyu devamlı olarak takip ediyorum bazı arkadaşlar sürekli servisi savunuyorlar gibi ibareler okudum ben kendi adıma konuşuyorum servisi falan savunduğum yok , bende teknik servis işleri yapıyorum art niyetli olsam durumu kullanıp servis şöyle kötü böyle kötü demek özel teknik servislerin yarına olurdu.
Ama gel gelelim duruma Türkiye koşullarında sorun, çok olağan bir durum bir kaç arkadaş olamaz olmamalı gibi yorumlar yapmış evet keşke olmasa ama malesef oluyor işte bence serviste böyle bir durumu yaşamak istemezdi ,kasti art niyetli kime ne kaptırırsam gibi düşüneceğini hiç sanmıyorum.O tip bir yapıda olsa ne bizimle forum üzerinden iletişime geçerdi nede müşteriye (bence çok iyi) bir üst model teklifler yapardı.
Şimdi bir çok arkadaş bana şöyle yaptılar böyle yaptılar gibi daha önce ki yaşananlar veya fikirlerini paylaşıyor ve konu mahkeme heyeti havasına döndü.daha da uzatsak kimileri tüketiciyi kimileri servisi asalım keselim havasında konuşacak.Bence burada olan olmuş zaten zamanı geri alıp düzeltilecek bir durum da olmadığına göre ve elimizde forumumuz sayesinde direk servisle iletişime geçmek gibi imkan , müşteri ile iletişim kuran mağduriyeti gidermek amaçlı teklifler sunan bir serviste varken amacımızın bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olduğu unutulmamalı.Hazır imkan buldum diyip doğru veya yanlış olduğunu bilemediğimiz eski sorunları anlatıp bi yandan içini dökme bir yandan servise yüklenme amaçlı konuşulmamasında fayda var.Var sayalım delta servis forumdan çekildi.Bundan sonra oluşacak problemlerinizi nasıl çözeceksiniz( Bnm için bir problem yok ben kendi sorunlarımı garanti olsa bile kendim çözüyorum).Şuan ki iletişim yolundan daha mı kolay olacak?
Tabiki bu demek değil ki insanlar haklılarsa haklarını aramasın ama şu koşullarda anlayışlı ,yapıcı yaklaşmakta fayda var diye düşünüyorum.Herkesin tercihleri farklıdır tabi.Serviste yazmış zaten thh gitme hakkı bireyseldir engellenemez diye.Seçim tüketicinindir.
Benim fikrim her zaman karşılıklı anlayış ve iyi niyetten yana olmuştur ve öylede devam edecektir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osmzcn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
GM one 4g
Konular
4
burada sadece delta servisinden bahsedilmiş kvk da var onunla ilgili hikayesi olan var mı ??

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
kvk değilde ben hala teleservisten para iadesi bekliyorum ve kardeşimin moto z sini garantiye öndermeye tırsıyorum resmen :D

20 günde cihaza hiç bişey yapmayıp boş boş beklettiler servis formla beraber beni telefonun alındıgı yere postaladı ordanda belgeler muhasebelerine gitti ordanda vodafone a gidecek.şimdiden 2 haftada böyle geçti bakalım nolacak yarın yada pazartesi aricam vodafone u bakalım ne dicekler belgeler en son muhasebelerine gitti çünkü.
forumlarsa birisie vodafone sıkıntı cıkarmıs sorunları dertleri ne bakalım nolacak.
sorun çıkarırda yatırmazlarsa paramı maddi manevi tazminat davası açıcam bunlara. fatura üstme değil ama garanti faturaya verilmyor cihaza veriliyor:)

osmzcn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
GM one 4g
Konular
4
Bu Garanti işleri harbiden zor dikkat etmek gerekiryor herkese geçmiş olsun . Ben daha mi6 almadım bu siteye alan biri varsa genel kullanımı nasıl diye merak ettiğim için üye oldum ama daha telefon kullanımı ile ilgili bilgiye ulaşamadım. Ya satış var yada garanti ile ilgili konular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt