Rom AOSPA|Paranoid Android - TOPAZ - En hızlı ve en akıcı rom {A13}{Poco X3/NFC}

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Geçen grupta ben de gördüm, hatta atar yaptı yeni sürümü sadece kendim için yapacağım dedi falan. Biraz toparlasa çok güzel rom olurdu da uğraşmak istemiyor. PixelOS kurdum bir kaç gün kullandım, akıcı güzel rom ama batarya biraz hızlı eriyor. Bir de batarya paneli hatalı çalışıyor. Ölçümü iyi tutarlı değil. Şimdi Evox 7 Android 13 kullanıyorum. Yeni çıktı zaten. İlk sürüm olduğu için bir kaç hata var ama Optimus kernel ile düzeldi gibi. Stabil şu an. Şarj da çok iyi oldu. Pixel yeni güncelleme ile batarya işini çözerse ona dönerim çözmezse de Evox devam ederim. AOSPA rom çıkarsa bizi de bilgilendirirsen çok sevinirim, saygılar.
Hocam EvoX 13 nasıl? Yorumları okudum, baya insan problem yaşıyor. Bu yüzden kurmak istemedim. Diğer geliştiriciler de artık A13 üzerinde çalışmaya başlamış. 1 haftaya en az 3-4 tane daha A13 rom görüceğiz kesin. PixelOS-u fazla kullanmadım diye pil performansı konusunda pek fazla şey söyleyemem.

Amma pil performansı maksimum arşa çıksın, cihazı günlerle şarja takmayayım diyorsan WaveOS en iyisi. Ama hem A11, hem de baya eski bir rom. Ben kullanmıştım 1 hafta. Çok hızlı, çok iyi çalışıyor ama cihazı eski hiss ettiriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen ben de AOSPA'dan Evox'a geçtim . Şimdilik böyle devam...
Hangi sürüme geçtiniz? Ben de değiştirmeye çalışıyorum. Xdroid var. O çok iyi diyorlar. Şu an romların A13 sürümlerini bekliyorum. Derpfest A13, Cherish A13, Xdroid A13 şu an geliştirme ve test aşamasındakı romlar. Çıktıklarında bakacağım. EvoX bir türlü sevemiyorum. Hızlı ayar menusu lag yapıyor, bildirim fazla gelince lap bozuluyor. Ayrıca pil olarak da bir türlü düzeltilmedi. Bakacağım.

Yeni bir rom bulduğumda yeni bir konu açarak bilgilendireceğim. Şimdilik AOSPA üzerinden devam ediyorum.

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Hocam EvoX 13 nasıl? Yorumları okudum, baya insan problem yaşıyor. Bu yüzden kurmak istemedim. Diğer geliştiriciler de artık A13 üzerinde çalışmaya başlamış. 1 haftaya en az 3-4 tane daha A13 rom görüceğiz kesin. PixelOS-u fazla kullanmadım diye pil performansı konusunda pek fazla şey söyleyemem.

Amma pil performansı maksimum arşa çıksın, cihazı günlerle şarja takmayayım diyorsan WaveOS en iyisi. Ama hem A11, hem de baya eski bir rom. Ben kullanmıştım 1 hafta. Çok hızlı, çok iyi çalışıyor ama cihazı eski hiss ettiriyor.

Hangi sürüme geçtiniz? Ben de değiştirmeye çalışıyorum. Xdroid var. O çok iyi diyorlar. Şu an romların A13 sürümlerini bekliyorum. Derpfest A13, Cherish A13, Xdroid A13 şu an geliştirme ve test aşamasındakı romlar. Çıktıklarında bakacağım. EvoX bir türlü sevemiyorum. Hızlı ayar menusu lag yapıyor, bildirim fazla gelince lap bozuluyor. Ayrıca pil olarak da bir türlü düzeltilmedi. Bakacağım.

Yeni bir rom bulduğumda yeni bir konu açarak bilgilendireceğim. Şimdilik AOSPA üzerinden devam ediyorum.
Hocam ben bir kaç sorun dışında bir şey görmedim. Onlar da günlük hayatı etkileyen sorunlar değil. Birincisi YouTube'da video kontrolleri açılırsa tam ekranda kapanmıyor. Pause, ileri geri butonları falan ekranda kalıyor. Tekrar videoyu baştan açmak lazım. Diğeri de ekran komple kapalıyken ses tuşları çalışmıyor. Müzik dinlerken denedim çalışmıyor ama iki tıklayıp ekran açılınca çalışıyor hemen. Bir çok kişi yanlış kuruyor, sıkıntılar bu yüzden. Kurulum biterken Optimus Drunk kernel de kurunca sorunların çoğu gidiyor. Optimus kernel'ı pek sevmiyorum ama şimdilik bu sürüm için elde bir tek o var. DEXK kernel kurmaya çalıştım ama rom desteklenmiyor hatası verdi. Evox 7 ilk sürüm olduğu için de bir çok özelleştirme eksik geliyor zaten. 6.7 ile 7 arasında bir çok özelleştirme kayıp. Pixel OS çok stabil, tek sorun 24 saatlik batarya göstermesi sadece ve şarj konusunda bir tık kötü olması Evox'a göre.

Senin için indirmeye başladım Xdroid'i hocam. Bugün kurup bakacağım nasıl diye. Bilgilendirme yaparım. Hem güncel hem stabil hem de iyi bir batarya yönetimine sahip rom bulursan bizi de bilgilendirirsen çok sevinirim hocam. Saygılar.

Son düzenleme:

`Sentinus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
6
Hocam ben doğrusu hala bu romu kullanıyorum. Google Lens hatası evet var. Geliştiricisi biraz öyle. Resmi geliştirici değil diye pek takmıyor. Ayrıca build yaptığı server artık kullanılmıyor diye kendisi bu roma güncelleme vermeyeceğini söylüyor.

PixelOS öneririm. O da çok mükemmel çalışan bir rom. EvoX önermiyorum, çünki baya bir sorun çıkartıyor, ama iki tane geliştiricisi var. Birisi Official, diğeri Unofficial. Eğer PixelOS-u da beğenmezsen ikisinden birini kurarak deneye bilirsin. Eski EvoX sürümleri çok iyiydi. A12-e geçtikden sonra baya bir bozdu. Pil performansı ve ısınmadan dolayı fazla şikayet gördüm doğrusu. Arrow önermiyorum ya hocam. Eskiden en stabil romdu, şu an çöpten farksız. Ne yenilik geliyor, ne de bir şey.

Hocam kullandığın uyğulama AOSP romlarda çalışmaya bilir ve ya Android 12 desteği olmaya bilir. Bilemiyorum. Play Store-da ismi öyle olan uyğulamaları kullanmamanı öneririm. Aylar sonra viruslu çıktı felan diye haberlerı düşüyor öyle uyğulamaların.
Daha önce kullandım hocam temiz bu uygulama bana göre ses yükseltici uygulama var mı çalışan bildiğiniz bu romda evet bir tanesi cihazınız ile uyumlu değil yazıyordu çalışmıyordu

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Hocam ben bir kaç sorun dışında bir şey görmedim. Onlar da günlük hayatı etkileyen sorunlar değil. Birincisi YouTube'da video kontrolleri açılırsa tam ekranda kapanmıyor. Pause, ileri geri butonları falan ekranda kalıyor. Tekrar videoyu baştan açmak lazım. Diğeri de ekran komple kapalıyken ses tuşları çalışmıyor. Müzik dinlerken denedim çalışmıyor ama iki tıklayıp ekran açılınca çalışıyor hemen. Bir çok kişi yanlış kuruyor, sıkıntılar bu yüzden. Kurulum biterken Optimus Drunk kernel de kurunca sorunların çoğu gidiyor. Optimus kernel'ı pek sevmiyorum ama şimdilik bu sürüm için elde bir tek o var. DEXK kernel kurmaya çalıştım ama rom desteklenmiyor hatası verdi. Evox 7 ilk sürüm olduğu için de bir çok özelleştirme eksik geliyor zaten. 6.7 ile 7 arasında bir çok özelleştirme kayıp. Pixel OS çok stabil, tek sorun 24 saatlik batarya göstermesi sadece ve şarj konusunda bir tık kötü olması Evox'a göre.

Senin için indirmeye başladım Xdroid'i hocam. Bugün kurup bakacağım nasıl diye. Bilgilendirme yaparım. Hem güncel hem stabil hem de iyi bir batarya yönetimine sahip rom bulursan bizi de bilgilendirirsen çok sevinirim hocam. Saygılar.
Anladım hocam, deneyimini paylaştığın için teşekkür ederim. Şu an A13 romlardan uzak durmak galiba en iyi çözüm.

XDroid-i indirdim. Birazdan kuracağım. Memnun kalırsam konusunu açacağım. Gerekli dosyaları ve diğer şeyleri paylaşacağım. Benim ilk önceliyim akıcılık sonra performans,en son ise batarya yönetimi. Battery Drain sorunu olmadıkca tüm AOSP romların pil durumu yalnızca kernele bağlı olarak değişiyor, bunu unutmayalım.

Daha önce kullandım hocam temiz bu uygulama bana göre ses yükseltici uygulama var mı çalışan bildiğiniz bu romda evet bir tanesi cihazınız ile uyumlu değil yazıyordu çalışmıyordu
Hocam böyle uyğulamalara gerek yok. Dolby magisk modulu kurarak ses deneyimini artıra bilirsiniz.

sekerliviski36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SERHAT
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
Geliştirici telegram hesabında pixel experience paylaşıyor alpha 5 le ilgili bir paylaşım yok başka bir geliştiricinin romu mu bu ? Geliştiricinin hesabı varsa yazarsanız sevinirim güncellemeleri erkenden bulurum hiç yoktan

micro77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Namık
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Elektronik
Konular
10
Evox 7 Android 13 kullanıyorum, AOSPA'dan bir tık daha iyi ve daha çok görsel ayar mümkün. Pil ömrü ise gayet yeterli...
Bir sorun çıkarmadığı sürece Evox'a devam ...👍

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220830-000132_Ayarlar_1.png
    Screenshot_20220830-000132_Ayarlar_1.png
    64,1 KB · Görüntüleme: 24

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Evox 7 Android 13 kullanıyorum, AOSPA'dan bir tık daha iyi ve daha çok görsel ayar mümkün. Pil ömrü ise gayet yeterli...
Bir sorun çıkarmadığı sürece Evox'a devam ...👍
Arada bir kaç rom daha denedim, PixelOS, Arrow, Lineage, Elixir, Ancient vs. ama Evox 7 ilk 13 sürümü olmasına rağmen çok daha iyi. Geri döndüm hemen. İkinci yapı gelince çok daha iyi olacaktır. Bir kaç hata dışında iyi çalışıyor.

`Sentinus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
6
Arada bir kaç rom daha denedim, PixelOS, Arrow, Lineage, Elixir, Ancient vs. ama Evox 7 ilk 13 sürümü olmasına rağmen çok daha iyi. Geri döndüm hemen. İkinci yapı gelince çok daha iyi olacaktır. Bir kaç hata dışında iyi çalışıyor.
Evox 7 nerede

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
şuradan indirip kurabilirsin hocam. Sorumluluk sana ait. Twrp ile temiz kurulum istiyor. Kernel olarak Optimus Drunk kurmanı tavsiye ederim. Bir çok hata gidiyor böylece. İlk sürüm bu Android 13 tabanlı, bunu bilerek kur hocam.

Geliştirici telegram hesabında pixel experience paylaşıyor alpha 5 le ilgili bir paylaşım yok başka bir geliştiricinin romu mu bu ? Geliştiricinin hesabı varsa yazarsanız sevinirim güncellemeleri erkenden bulurum hiç yoktan
Başka bir geliştiricinin rom'u bu. Richard' Chat ile aratırsan bulabilirsin hocam. Server masraflarından dolayı geliştirmeyi bıraktı şimdilik. İkna etmeye çalışıyor insanlar.

Üst Alt