Rom AOSPA|Paranoid Android - TOPAZ - En hızlı ve en akıcı rom {A13}{Poco X3/NFC}

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Arkadaşlar romun geliştiricisi yeni kernel yayınladı. İndirme linki

Ne değişiklik yaptığını söylemedi ama söylediğine göre yeni kernel akıcılığı az-biraz azaltıyor, ama performansı artıyor. Ben denedim, pek memnun kalmadım. Önerim romun üzerinde gelen kerneli kullanmaya devam etmeniz. Ha oyun felan oynuyorsanız yeni kerneli deneye bilirsiniz.
Mesajınızı düzenledim. Forum Kurallarımız gereği Telegram linki paylaşımı yasaktır.

ismetkrgck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismet
Cihazım
mi6
Konular
0
fw kuruyorsa oos rom olmuyor mu ve hangi romu önerirsiniz erofs mu yoksa normal mi ve hangi fw önerirsiniz performans ve pil için

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Kullandıkça sanki daha kötüye gidiyor rom. İlk zamanlar harikaydı henüz kuralı çok bir zamanda olmadı aslında ama bilmiyorum. Ses bozuklukları oluyor bazen video izlerken bazen uygulamadayken ekran kararıyor kapatıp açmadan düzelmiyor. Sanırım farklı bir rom'a geçiş yapacağım.

towboatery

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
J7 Core
Konular
1
Kullandıkça sanki daha kötüye gidiyor rom. İlk zamanlar harikaydı henüz kuralı çok bir zamanda olmadı aslında ama bilmiyorum. Ses bozuklukları oluyor bazen video izlerken bazen uygulamadayken ekran kararıyor kapatıp açmadan düzelmiyor. Sanırım farklı bir rom'a geçiş yapacağım.
Hangi fw ile kurdunuz?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
fw kuruyorsa oos rom olmuyor mu ve hangi romu önerirsiniz erofs mu yoksa normal mi ve hangi fw önerirsiniz performans ve pil için
Hayır hocam. Fw ve rom farklı şeyler. Fw tüm romların çalışması için gerekli olan bir yazılım. İçinde cihazın donanımı ile alakalı dosyalar, güncellemeler bulunur.

Ben Erofs sürümünü denemedim, ama deneyenler gayet memnun. Ben fw olarak 12.5.8 öneriyorum. Hem normal, hem erofs sürümünde çalışıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Valla hocam ben artık 2 haftadan fazladır kullanıyorum. Bahs etdiğin sorunların hiç birini görmedim. Romun kendi telegram grubunu da aktiv olarak takip ederim. Böyle bir sorun yaşayan kimise görmedim. Magisk ve modlar kullanıyormusunuz? Ayarlardan Vulkan-ı aktiv ettiniz mi? Etmemenizi öneririm.

Eğer her şey stok durumdaysa ve yine rom kötü geliyorse PixelOS deneyin derim. O da bunun gibi bir rom,ama o OSS bir rom ve gayet hızlı o da.

towboatery

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
J7 Core
Konular
1
Erofs sürümünü iki gün kullandım ve şimdi standart twrp ile kurulan sürüme geçtim. Net bir şekilde Erofs sürümünden daha akıcı, performanslı ve pil süresi çok daha iyi. Ayrıca Erofs sürümünde temayı aydınlık yaparsınız, bildirim panelinde kasmalar oluyor. Bu sürümde öyle bir sıkıntı yok. Yaşadığım tek sıkıntı google lens çeviri modunda donuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim bilmiyorum. Ayrıca Frohell hocam bu romun ana kaynağına nasıl ulaşabilirim? İnternet üzerinden Alpha 5 sürümüyle ilgili bir konu bulamadım.

`Sentinus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
6
Hocam Twitter kendisi sorunlu malesef. Artık insanlar eski sürümleri deniyorlar. İce Universe isimli insider bile

Hocam kurulu kameranı boş ver. Ben orda MİUİ kamerası verdim, onu kur. Kurulu kamera sırf kamera olsun diye koyuluyor. Her romda default gibi var. Launcher-i apk olarak indir ve kur gitsin. Özel bir şey yapmaya gerek yok.

Sent from my M2007J20CI using Tapatalk
Non-Erofs sürümünü kurdum. Şu an aşırı akıcı ancak Camera Pro sıkıntılı daha önce Google Camera kullanıyordum. Siz Miui Kamera vermişsiniz ama bulamadım. Miui Kamera'da ön kamera HDR Macro gibi şeyler çalışıyor ise Google Camera kadar kaliteli ise indireyim. Şu an rom akıcı bir sıkıntı yok.

`Sentinus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
6
Non-Erofs sürümünü kurdum. Şu an aşırı akıcı ancak Camera Pro sıkıntılı daha önce Google Camera kullanıyordum. Siz Miui Kamera vermişsiniz ama bulamadım. Miui Kamera'da ön kamera HDR Macro gibi şeyler çalışıyor ise Google Camera kadar kaliteli ise indireyim. Şu an rom akıcı bir sıkıntı yok.
Tamam buldum MIUI Kamera'yı TWRP'den Flashlarken Error veriyor.

Üst Alt