Soru AOSP mi MIUI mı?

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
İyi günler forum ahalisi. Herkesin dediği gibi renkler ve zevkler tartışılmaz fakat özellikler, kullanım, özelleştirme, optimizasyon, ram kullanımı, batarya ömrü gibi faktörler göz önünde bulundurulursa sizce hangi rom Mi 9T için idealdir?

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Şimdi geri geçiyorum hocam inşallah uzun süre dayanabilirim arayüz hoşuma gitmediği için bir hocamızın tavsiyesi üzerine Microsoft launcher kullanıyordum sizin tavsiyeniz var mı hocam mi room a yakın bir launcher ?
Poco launcher kurabilirsiniz mesela? xiaominin kendi launcherı olduğu için en çok o benzer onun dışında creative ile nova launcher çok güzel oluyor Peocawe hocamın konusu vardı oradan bakabilirsiniz. Android bu çeşit çok :)

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Poco launcher kurabilirsiniz mesela? xiaominin kendi launcherı olduğu için en çok o benzer onun dışında creative ile nova launcher çok güzel oluyor Peocawe hocamın konusu vardı oradan bakabilirsiniz. Android bu çeşit çok :)
Teşekkür ediyorum hocam romu yükleyip tek tek deneyeceğim

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Bende size bir soru soracağım :) aosp rom'a geçişi ben fazla anlamadım oxygen os kuracağım fakat firmware indirmem gerekiyor. çok cahilce bir soru olabilir idare edin. bende masik 9.4 var ama firmwareye girince weekly 20.1.16 gözüküyor bunun olayı ne rom değiştirmek gerekiyor mu

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Bende size bir soru soracağım :) aosp rom'a geçişi ben fazla anlamadım oxygen os kuracağım fakat firmware indirmem gerekiyor. çok cahilce bir soru olabilir idare edin. bende masik 9.4 var ama firmwareye girince weekly 20.1.16 gözüküyor bunun olayı ne rom değiştirmek gerekiyor mu
Hocam AOSP olarak ben sadece Pixel romu kurdum onu biliyorum valla dediğiniz romu hiç kurmadım

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115

Rom konusunda hangi fw ve vendor indirmeniz gerektiğini muhtemelen söylemişlerdir hocam. Şu an hazırda bulunan aosp romlar genelde 11.0.2 çin fw ve vendoruna uygun. En garanti yöntemi direk 11.0.2 çin stabil romunu indirip onu kurmak, üzerine aosp rom flashlamak.

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Rom konusunda hangi fw ve vendor indirmeniz gerektiğini muhtemelen söylemişlerdir hocam. Şu an hazırda bulunan aosp romlar genelde 11.0.2 çin fw ve vendoruna uygun. En garanti yöntemi direk 11.0.2 çin stabil romunu indirip onu kurmak, üzerine aosp rom flashlamak.
10.3.6.0 rom muş yardımcı oldular

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
o kadar rom kurdumda hiç eu rom denemedim. bundan sonraki ilk denemem o olacak :D mi room ile hemen hemen aynı dedikleri için denememiştim şimdiye kadar.

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
MIUI tasarım olarak çok geride.2 arkadaşım Teknosa'da sırf arayüzü beğenmedikleri için A70 aldı.Bir One UI,AOSP,Oxygen OS olamadı bir türlü.Arka plan bulandırma,ızgara son uygulamalar felan artık jellybeande kaldı.Millet o zamanlar gravityboxla yapıyordu bunları.Umarım MIUI 12 de şu Sistem UI değişir artık.Bir de her telefonda sanki başka telefonun romu çalışıyor, sürekli buglar patlamalar var ve asıl komedi diğer MIUI sürümü gelene kadar düzelmiyor, düzelmediği gibi yeni sürümde buglu geliyor.Yani şuanlik bu tasarım ve laglarla AOSP önde.

Ben tam tersine one ui ı cok yetersiz bulup miui i cok estetik buluyorum bana kalırsa kitkattan sonra ileri gitmek yerine geri gitti android tıpkı windows 7 den sonra 8 ile windowsun geri gitmesi gibi ama sanki aosp daha akıcı çalışıyor gravity box ile nasıl blur yapabileceğimi anlatabilirmisin :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben miui10 na gectim ve bildiğin telefon kendine geldi. En azından klasör açarken takılma, ve yavaşlama sorunu baya gitti. Bence miui arayüzü güzel ama miui 11 arayüzü olmamış. Ara yüzde kasan telefon mu olur daha bu devirde :)

Miui 10 ❤️ kalp

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Kesinlikle Google saf Android derim ben.
10 yıllık telefon tecrübeme göre Samsung Huawei xiaomi gibi markaların androidin üstüne yamalayip giydirdikleri arayüzden bi cacık olmuyor her kafadan bi ses çıkıyor.
İOS neden stabil sizce?
Google da sadece kendisi android cihaz üretmeliydi veya üreticilerin androidin üzerine arayüz yazmasına izin vermemeliydi tüm markalar aynı arayüzde tek bir ekosistem olmalıydi.
Rekabet donanım kamera performansı tasarım ve minik yazılım özellikleri son olarak fiyat ile olmalıydı.

Oyla:
Üst Alt