Soru AOSP mi MIUI mı?

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
İyi günler forum ahalisi. Herkesin dediği gibi renkler ve zevkler tartışılmaz fakat özellikler, kullanım, özelleştirme, optimizasyon, ram kullanımı, batarya ömrü gibi faktörler göz önünde bulundurulursa sizce hangi rom Mi 9T için idealdir?

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
MIUI tasarım olarak çok geride.2 arkadaşım Teknosa'da sırf arayüzü beğenmedikleri için A70 aldı.Bir One UI,AOSP,Oxygen OS olamadı bir türlü.Arka plan bulandırma,ızgara son uygulamalar felan artık jellybeande kaldı.Millet o zamanlar gravityboxla yapıyordu bunları.Umarım MIUI 12 de şu Sistem UI değişir artık.Bir de her telefonda sanki başka telefonun romu çalışıyor, sürekli buglar patlamalar var ve asıl komedi diğer MIUI sürümü gelene kadar düzelmiyor, düzelmediği gibi yeni sürümde buglu geliyor.Yani şuanlik bu tasarım ve laglarla AOSP önde.
Hocam bende arayüzü beğendiğim için miui aldım ama sonradan çirkin gelmeye başladı. Önceden daha güzeldi arayüz o zamanlarda fakat artık biraz değişiklik gerekiyor.

Oyla:

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
Ben miui10 na gectim ve bildiğin telefon kendine geldi. En azından klasör açarken takılma, ve yavaşlama sorunu baya gitti. Bence miui arayüzü güzel ama miui 11 arayüzü olmamış. Ara yüzde kasan telefon mu olur daha bu devirde :)

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Oyla:

aselkom24

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Esnaf
Konular
19
Resmi olarak sürekli güncellenen aosplar olsa eyvallah ama bazı telefonlara rom bile çıkmıyor artık
daha bugün kullandığım roma güncelleme geldi eski sürüm de 27 ocakta yayınlanmış daha ne ister insan tek sıkıntım kamera uygulamasıydı aosp romlarda adamlar onu da çözmüş extendedUI da

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
daha bugün kullandığım roma güncelleme geldi eski sürüm de 27 ocakta yayınlanmış daha ne ister insan tek sıkıntım kamera uygulamasıydı aosp romlarda adamlar onu da çözmüş extendedUI da
Dediğim gibi her telefona yok aosp rom desteği

Oyla:
Üst Alt