Soru AOSP mi MIUI mı?

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
İyi günler forum ahalisi. Herkesin dediği gibi renkler ve zevkler tartışılmaz fakat özellikler, kullanım, özelleştirme, optimizasyon, ram kullanımı, batarya ömrü gibi faktörler göz önünde bulundurulursa sizce hangi rom Mi 9T için idealdir?

Erdinç A

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinç Avcı
Cihazım
Redmi note 7
Konular
4
Aosp romlar gerçekten çok iyi akıcılık hat safhada ama şu ekran parlaklığı olayı MIUI gibi olmuyor parlaklığı 65_75 lerde anca ekranı görebiliyorum

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Aosp romlar gerçekten çok iyi akıcılık hat safhada ama şu ekran parlaklığı olayı MIUI gibi olmuyor parlaklığı 65_75 lerde anca ekranı görebiliyorum
Valla hocam öyle bir şeyle karşılaşmadım cihazınız ne bilmiyorum ama ışıklı bir ortamda sıfır parlaklıga alnıca bile ekranı görüyorum.

Oyla:

Erdinç A

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinç Avcı
Cihazım
Redmi note 7
Konular
4
Valla hocam öyle bir şeyle karşılaşmadım cihazınız ne bilmiyorum ama ışıklı bir ortamda sıfır parlaklıga alnıca bile ekranı görüyorum.
Hocam cihazım redmi note 7 en az 3 veya 4 tane aosp rom denedim hepsinde bırakın ışıklı ortamı karanlık ortamlarda bile 30 Lara getiriyorum ama MIUI rom kurunca tam tersi oluyor parlaklığı kısıyorum

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
hepsinin var hocam.mi5x-a1,mi 6x-a2,mi cc9e-a3

Ama bizim twrp ile kurduklarımız resmi rom değil hayran yapımı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi A3 ben telefondan saymıyorum artık bilerek mi yapıyolar yoksa xiaomi yazılım ekibi cidden sıkıntılı mı çözemedim saf android cihazı bile eline yüzüne bulaştirdilar 3 4 kere hatalı güncelleme verip çektiler kullanıcılar hala şikayetçi.
Önceki mesajımda yazdığım gibi olsaydı herkes tek bi arayüze odaklanıp stabil telefonlar çıkacaktı piyasaya.
O S4 Google play edition zamanlarında kullanıcıları piyasi yokladilar işte talep süslü püslü günlük hayatta kullanmicagin 100 tane boş özellikler koyulmuş arayüzden olunca üreticiler o tarafa kaydı.
Ben aosp romdan yanayım elimdeki kıytırık cihaza 2-3 geliştirici aosp rom yapıyor elimdeki cihazı tanıyamıyorum harika bi akiciliga sahip animasyonlar sapitmiyor telefon teklemiyor doping almış gibi çalışıyor. :D
Ayrıca ortada İOS gibi ekosistem yok bu yüzden her kafadan bi ses çıkıyor derdini kullanıcılar çekiyor.

Bende aosp tarafındayım daha cok hosuma gidiyor kendi telefonum note 5 icin akıcılık konusunda bana miui daha iyi gibi geliyor ama onda istedigim ayarları yapamıyorum aosp ince ayar yapmaya kurcalamaya cok musait

Ayriyeten şunu da eklemek istiyorum sözde treble projesi ile hem guncellemeler daha hızlı cikicakti hemde custom romlar teoirik olarak daha stabil olucaktı fikir driver kısmı olan vendor ile yazılımı ayırmak olduğu icin bana cok mantıklı gelmisti başta ama sanırım sonradan patladı kimsenin gsi rom kurduğunu okumadım

Son düzenleme:
Oyla:

c0ldwave

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
İphone
Konular
21
En iyi en stabil en sorunsuz aosp rom ne dir. Şuana kadar sadece bliss rom kullandım. Miui kamerası olsun galerisi dosya yöneticisi. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Oyla:

yasin939

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
0
En iyi en stabil en sorunsuz aosp rom ne dir. Şuana kadar sadece bliss rom kullandım. Miui kamerası olsun galerisi dosya yöneticisi. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Bu romu deneyebilirsin. Kesinlikle hatasız ve çok stabil. Miui romdan vazgeçmeme ve aops roma bağlı kalmama sebep olan rom :)

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Aosp rom daha çok seviyorum. Lakin üşengeç olduğumdan ve hiçbir yedekleme programı ana ekran düzeni yedeği alamadigindan diğer aosp rom'ları deneyemedim.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Aosp rom daha çok seviyorum. Lakin üşengeç olduğumdan ve hiçbir yedekleme programı ana ekran düzeni yedeği alamadigindan diğer aosp rom'ları deneyemedim.
Hangi ana ekran hocam. MIUI ise Google da alıyor mi cloud da alıyor yerel yedekte alıyor.

Oyla:
Üst Alt