Soru AOSP mi MIUI mı?

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
İyi günler forum ahalisi. Herkesin dediği gibi renkler ve zevkler tartışılmaz fakat özellikler, kullanım, özelleştirme, optimizasyon, ram kullanımı, batarya ömrü gibi faktörler göz önünde bulundurulursa sizce hangi rom Mi 9T için idealdir?

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Kesinlikle Google saf Android derim ben.
10 yıllık telefon tecrübeme göre Samsung Huawei xiaomi gibi markaların androidin üstüne yamalayip giydirdikleri arayüzden bi cacık olmuyor her kafadan bi ses çıkıyor.
İOS neden stabil sizce?
Google da sadece kendisi android cihaz üretmeliydi veya üreticilerin androidin üzerine arayüz yazmasına izin vermemeliydi tüm markalar aynı arayüzde tek bir ekosistem olmalıydi.
Rekabet donanım kamera performansı tasarım ve minik yazılım özellikleri son olarak fiyat ile olmalıydı.

Biraz abartmışsınız her telefona fabrika tarafından stock android kurma imkani verilseydi twrp olmadan dirket güncelleme yukler gibi isteyen yüklesenseydi olurdu bence hatta eskiden google play edition telefonlar vardı sonradan kalmadı ama

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Biraz abartmışsınız her telefona fabrika tarafından stock android kurma imkani verilseydi twrp olmadan dirket güncelleme yukler gibi isteyen yüklesenseydi olurdu bence hatta eskiden google play edition telefonlar vardı sonradan kalmadı ama
Şuanki android one cihazlar google play edition oluyor hocam.adı değişti sadece.hala devam ediyor ve gayet tutan seriler.

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Şuanki android one cihazlar google play edition oluyor hocam.adı değişti sadece.hala devam ediyor ve gayet tutan seriler.

Ama android one icin şuan sıfırdan cihaz tasarliyorlar mi a3 ün miui ile satilan sürümü yok diye biliyorum eskiden bi galaxy s4 çıkıyor birde galaxy s4 Google play edition çıkıyordu

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Ama android one icin şuan sıfırdan cihaz tasarliyorlar mi a3 ün miui ile satilan sürümü yok diye biliyorum eskiden bi galaxy s4 çıkıyor birde galaxy s4 Google play edition çıkıyordu
hepsinin var hocam.mi5x-a1,mi 6x-a2,mi cc9e-a3

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Mi A3 ben telefondan saymıyorum artık bilerek mi yapıyolar yoksa xiaomi yazılım ekibi cidden sıkıntılı mı çözemedim saf android cihazı bile eline yüzüne bulaştirdilar 3 4 kere hatalı güncelleme verip çektiler kullanıcılar hala şikayetçi.
Önceki mesajımda yazdığım gibi olsaydı herkes tek bi arayüze odaklanıp stabil telefonlar çıkacaktı piyasaya.
O S4 Google play edition zamanlarında kullanıcıları piyasi yokladilar işte talep süslü püslü günlük hayatta kullanmicagin 100 tane boş özellikler koyulmuş arayüzden olunca üreticiler o tarafa kaydı.
Ben aosp romdan yanayım elimdeki kıytırık cihaza 2-3 geliştirici aosp rom yapıyor elimdeki cihazı tanıyamıyorum harika bi akiciliga sahip animasyonlar sapitmiyor telefon teklemiyor doping almış gibi çalışıyor. :D
Ayrıca ortada İOS gibi ekosistem yok bu yüzden her kafadan bi ses çıkıyor derdini kullanıcılar çekiyor.

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Aosp( android 10 ) romlarda telefona bluetooth üzerinden "dosya almak" mümkün olmuyor !... Dosya gönderiyor ama dosya almıyor. 3 - 4 değişik aosp rom yükledim, hepsinde aynı.

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Aosp( android 10 ) romlarda telefona bluetooth üzerinden "dosya almak" mümkün olmuyor !... Dosya gönderiyor ama dosya almıyor. 3 - 4 değişik aosp rom yükledim, hepsinde aynı.
Wifi Direct programları var hocam onları deneyin. Adını unuttum şimdi.

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Wifi Direct programları var hocam onları deneyin. Adını unuttum şimdi.
Hocam ben de o tür uygulamalarda yararlanıyorum zaten...

Ancak şimdiki aosp romlarda bu ve benzeri bazı küçük aksaklıklar var. Yani biraz daha oturması için zamana ihtiyaç var.

Oyla:
Üst Alt