Rom AbhiX ROG Edition Tulip Final [Android 10 EOL] 12.6

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu konuda talhacker hocamın attığı
Bu romu kullanıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende 12.5.3 daha iyi durdu hocam nedense. 3gb RAM model olmasıyla alakalı olabilir mi acaba
Ben çok ince detaylara takılan birisiyim note 6 proya zor katlanıyorum zaten mi 10t poco f3 gibi cihazları 1 saat deneyimledim performansları ve 120-144hz çok bambaşka bişey kendi telefonumdan tamamen soğudum biz telefon kullanmıyoruzki romdan roma geçip zaman harcıyoruz şuan bilerek yeni cihaz almıyorum teknolojiyle yakından ilgilenenler bilir armv9 mimarili yeni işlemcileri android 12 ve miui 13 çıkışlı yeni cihazları bekliyorum :) bu arada armv8 mimarisi 10 sene önce çıkmıştı 10 yıldır tüm android telefonlar armv8 mimarisi kullanırken şimdi yeni mimariye geçiş yapılıyor.
İnce detaylar demişken 12.5.3 sürümünde animasyon eksikliği var bi uygulamadan ana menüye dönerkenki animasyona dikkat edin kontrol merkezi 12.6 daki kadar akıcı değil ve uygulamalar arası geçerken animasyonlar titriyor. orjinal miui 12 teması yok ve eol 12.6 final sürümünden sonra bu rom yavaş hissettiriyor.

EvolvedPowerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi
Konular
7
Ben çok ince detaylara takılan birisiyim note 6 proya zor katlanıyorum zaten mi 10t poco f3 gibi cihazları 1 saat deneyimledim performansları ve 120-144hz çok bambaşka bişey kendi telefonumdan tamamen soğudum biz telefon kullanmıyoruzki romdan roma geçip zaman harcıyoruz şuan bilerek yeni cihaz almıyorum teknolojiyle yakından ilgilenenler bilir armv9 mimarili yeni işlemcileri android 12 ve miui 13 çıkışlı yeni cihazları bekliyorum :) bu arada armv8 mimarisi 10 sene önce çıkmıştı 10 yıldır tüm android telefonlar armv8 mimarisi kullanırken şimdi yeni mimariye geçiş yapılıyor.
İnce detaylar demişken 12.5.3 sürümünde animasyon eksikliği var bi uygulamadan ana menüye dönerkenki animasyona dikkat edin kontrol merkezi 12.6 daki kadar akıcı değil ve uygulamalar arası geçerken animasyonlar titriyor. orjinal miui 12 teması yok ve eol 12.6 final sürümünden sonra bu rom yavaş hissettiriyor.
Çok fazla rom denedm aops olarak, en son buna bakıyorum umarım sıkıntı çıkmaz da uzun süre kullanırım bu romu.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Açıkcası dün romu indirirken geliştiricinin aynı olmadığını görünce yüklemekten vazgeçtim. Çünkü ROG 12.6 seviyesinde akıcı ve eksiksiz bir rom çıkacağına inanmıyorum. Sürüm düşürülmesi zaten romda bazı fedakarlıklar yapıldığı manasına geliyor...

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Açıkcası dün romu indirirken geliştiricinin aynı olmadığını görünce yüklemekten vazgeçtim. Çünkü ROG 12.6 seviyesinde akıcı ve eksiksiz bir rom çıkacağına inanmıyorum. Sürüm düşürülmesi zaten romda bazı fedakarlıklar yapıldığı manasına geliyor...
Hocam bu rom ile 69hz akıcılık anlamında çok iyi oluyo mutlaka deneyin bu zamana kadar yapmadığıma pişmanım. Sanırım yazılımsal bi engel var 69hzden yukarısı dokunmatik çalışmıyor 70-75-84hz denedim olmadı. Bu arada 9 fpsten ne olacak bişey değişmez diye düşünmeyin yükleyip deneyin mutlaka.
dipnot 69hz ekran overclocku strix kernel ile çalışıyor ve telefonu her yeniden başlatmada 69hz devreye girmesi için ekranı bi kere kapatıp açmak gerekiyor.

Ekli dosyalar

• 69hz.zip
    1,6 MB · Görüntüleme: 25

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Biri beta biri stabilden portlanmış hocam. O yüzden 12.5 ve 12.6 olarak ayrı

Hocam bu rom ile 69hz akıcılık anlamında çok iyi oluyo mutlaka deneyin bu zamana kadar yapmadığıma pişmanım. Sanırım yazılımsal bi engel var 69hzden yukarısı dokunmatik çalışmıyor 70-75-84hz denedim olmadı. Bu arada 9 fpsten ne olacak bişey değişmez diye düşünmeyin yükleyip deneyin mutlaka.
dipnot 69hz ekran overclocku strix kernel ile çalışıyor ve telefonu her yeniden başlatmada 69hz devreye girmesi için ekranı bi kere kapatıp açmak gerekiyor.
Detaylı konuya ulaşmak isteyen :P Mod - Note 6 Pro için Ekran Yenileme Hızı Değiştirme

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
Stable versiyonu 2 gün denedim, lakin üstte de denildiği gibi animasyonlar belli olmuyor, akıcılık konusunda da bir tık kötü sanki, 12.6 dan devam, bu rom için bildiğiniz iyi bir ses modülü var mı arkadaşlar? Sanırım magisten yüklenen Dolby bu rom için olmaz malum port rom..

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Stable versiyonu 2 gün denedim, lakin üstte de denildiği gibi animasyonlar belli olmuyor, akıcılık konusunda da bir tık kötü sanki, 12.6 dan devam, bu rom için bildiğiniz iyi bir ses modülü var mı arkadaşlar? Sanırım magisten yüklenen Dolby bu rom için olmaz malum port rom..
Audio mod lib kur ardına dolby kur ben bir tane kurdum çalışıyordu ama magisk içindeki olur mu bilmem. Dene olmazsa upload ederim. Ben viperciyim :)

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Biri beta biri stabilden portlanmış hocam. O yüzden 12.5 ve 12.6 olarak ayrı

Detaylı konuya ulaşmak isteyen :P Mod - Note 6 Pro için Ekran Yenileme Hızı Değiştirme
Bir romda ilk baktğım geliştirici olur. Geliştiriciler farklı olunca romu kuımamaya karar vermiştim o yüzden ROG 12.5 stabil romun changelogs ve roma dair notlar kısmını da çok detaylı incelemedim. Dediiğiniz doğrudur. Bu stabil sürümü normalde ROGun tulip romlarını geliştiren geliştirici değil Levanderin romlarını çıkaran iki ROG geliştiricisi yayınladı... 12.6'EOL Finalin aslında bu stabil romla bir alakası yok... 12.6 romu 3 beta sürüm sonunda ortaya çıkmış bir romdu... . Yüklemek isteyen bunu dikkate almalı...

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
Audio mod lib kur ardına dolby kur ben bir tane kurdum çalışıyordu ama magisk içindeki olur mu bilmem. Dene olmazsa upload ederim. Ben viperciyim :)
Daha önce viper ve Dolby beraber kullanıyordum, çok istediğim sesi de anlamıyordum açıkçası lakin viperi tekrar yükledim forumda profilleri de var, çok etkiledi kulaklıkta sesi, teşekkürler.

Romda gözüme çarpan, Chrome bazen diğer uygulamalara nazaran daha geç açılıyor, yani bazen normal, bazende geç. Eu da böyle bir şeye rastlamamıştım.
Parmak izi okumadığı zaman titreşim vermesi gerekirken bazen hiç titreşim vermiyor ekranı da açmıyor, belki de donanımsal bir sorundur bilemem, bunların dışında mükemmele yakın bir rom olmuş, akıcı ve hızlı denildiği gibi tulip için en iyi rom bu şimdilik.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
ROG 12.6 Final sürümde Chrome ve parmak izi okuyucu bende sorunsuz çalışıyor.... Uygulama kaynaklı olsa gerek. Chromeu yeniden kurup sorunun devam edip etmediğine bakabilirsiniz... Parmak izi sensörünün ter veya nem nedeniyle tepkimesi zayıflamış olabilir...

Üst Alt