Diğer Yurt içi yurtdışı çelişki.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
olaya dumduz bakma kardesim. rakamlar hersey değil. 5 kez arayuz 2kez Android güncellemesi geldi diyorsun. miui 5 ile geldi bu cihazda haberimiz mi yok? ayrica gelen güncellemeler eskisinden beter gelip duruyor. fuzuli yorum olarak gordugunuz yorumlarımizi azicik düşünürseniz sevinirim. mi 6nin o guzel kamerasina 60fps bile getirmediler. neden sence desteklemedigi icin mi? hayir tabiki. bizim ufak bi yamayla 8 kat yavaslattigimiz kamera anca yarisi kadar performans sergileyebiliyor orjinal uygulamasinda. pil suresi dustu de düştü. china stabil kullanıyorum. global stabil kullansam daha da kötü. suanda ekran kullanimi 10saati geçmiyor. neresinden tutarsan tut. cok bariz basit hatalar yapıyorlar sürekli. o guncelleme gelmiyor diye sevmedigin samsung cihazlarin stabilligi hangi xiaomi cihazinda var suan? söylenecek dolusuyla sey var hocam.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
monvance hocam, beni lüzumsuz bir polemiğin içine çekerek bu yaştan sonra xiaomi fanboyluğu yapmamı beklemiyorsunuz, öyle değil mi? facepalm~~ Yazdıklarıma bakarsanız fuzuli olarak gördüğüm yorumlara sizin yazdıklarınızın dahil olmadığını görürsünüz. Bu yüzden üstünüze alınmanıza bir anlam veremedim. Sekiz aylık xiaomi kullanıcısı olduğum için evvelini bilmem ama ben cihazı aldığımda miui 8 vardı, şimdi ise miui 10. Kamera konusunda sizinle hemfikirim ama bir çok mi 6 kullanıcısı gcam kullanarak bu sorunu çözmüş. Misal ben stock kameradan memnunum. Siz gcama ne gerek var diyebilirsiniz ama ben P20 pro ya google kamera yükleyeni gördüm, ötesini siz düşünün.
3350 mah.pil kapasitesi olan bir cihazdan 10 saat ekran süresi alan ve bundan memnun olmayan bir kullanıcıya ise hiç bir sözüm yok. Zira ben 7.5 saat alırsam öpüp başıma koyuyorum. Yanlız on yıllık Samsung tecrübesi yaşamış ve kasma ve donma problemleri yüzünden android kullanmaya tövbe edecek duruma gelmiş bir adama Samsung'un stabilliği hangi Xiaomi cihazda var derseniz sizin android bilginizden şüphe ederim. Sizin stabil dediğiniz o Xiaomi bana ( Samsun'un nefret ettirdiği ) android cihazı kullanmayı yeniden sevdirdi.
Söyleyeceğiniz dolusuyla şey ise size kalsın hocam. Kimseyle gereksiz polemiğe girmek istemiyorum. Cihazıyla sıkıntı yaşayan bazı arkadaşların zaman zaman yaşadığımız o toptancı bir yaklaşımlarıyla bütün bir firmayı kötüleme çabalarına karşı olduğum için konuya dahil olmak istedim. Yoksa başka bir niyetim yok.

İyi forumlar...

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
monvance hocam, beni lüzumsuz bir polemiğin içine çekerek bu yaştan sonra xiaomi fanboyluğu yapmamı beklemiyorsunuz, öyle değil mi? facepalm~~ Yazdıklarıma bakarsanız fuzuli olarak gördüğüm yorumlara sizin yazdıklarınızın dahil olmadığını görürsünüz. Bu yüzden üstünüze alınmanıza bir anlam veremedim. Sekiz aylık xiaomi kullanıcısı olduğum için evvelini bilmem ama ben cihazı aldığımda miui 8 vardı, şimdi ise miui 10. Kamera konusunda sizinle hemfikirim ama bir çok mi 6 kullanıcısı gcam kullanarak bu sorunu çözmüş. Misal ben stock kameradan memnunum. Siz gcama ne gerek var diyebilirsiniz ama ben P20 pro ya google kamera yükleyeni gördüm, ötesini siz düşünün.
3350 mah.pil kapasitesi olan bir cihazdan 10 saat ekran süresi alan ve bundan memnun olmayan bir kullanıcıya ise hiç bir sözüm yok. Zira ben 7.5 saat alırsam öpüp başıma koyuyorum. Yanlız on yıllık Samsung tecrübesi yaşamış ve kasma ve donma problemleri yüzünden android kullanmaya tövbe edecek duruma gelmiş bir adama Samsung'un stabilliği hangi Xiaomi cihazda var derseniz sizin android bilginizden şüphe ederim. Sizin stabil dediğiniz o Xiaomi bana ( Samsun'un nefret ettirdiği ) android cihazı kullanmayı yeniden sevdirdi.
Söyleyeceğiniz dolusuyla şey ise size kalsın hocam. Kimseyle gereksiz polemiğe girmek istemiyorum. Cihazıyla sıkıntı yaşayan bazı arkadaşların zaman zaman yaşadığımız o toptancı bir yaklaşımlarıyla bütün bir firmayı kötüleme çabalarına karşı olduğum için konuya dahil olmak istedim. Yoksa başka bir niyetim yok.

İyi forumlar...
hocam niyetinizi bilemem tabiki. Samsung ile yasadiginiz maceralarida. beni gördüklerimden mesul tutarsaniz sevinirim. suan babam note fe kullaniyor. hic bi sikintisi yok. bu arada bu 10saat ekran suresi alan cihaz bi aralar 15saate kadar cikiyordu ekran süresi. saygisizlik ettiysem affola bir konuda tartisirken uslubuma hakim olamiyorum iyi forumlar.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Bunu dersen eyvallah sorun yok. Ozaman xiaomi telefon satarken çıkıp bütün samimiyetiyle şunu demeli. ''Ben telefon yaptım ama bunda bir sürü sorun var. Bende bu yüzden ucuza satıyorum alırsanızda bu sizin problemleriniz, sizi bağlar.''
Bunu derse eğer bende evet ne kadar ekmek o kadar köfte diyeceğim
Çok şey bekliyorsun be kardeşim.... Sanki yazdıklarımın canlı örneği... Neyse, umarım sıkıntılarınız tez zamanda çözülür...

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Fiyatla ilan ettikleri falan yok. Her firma Xiaomi gibi %5 karla satsa fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı olur.
Halamın bıyıkları olsa amcam olurdu... ;) Varsayımlar üzerine tartışmak abesle iştigal olur. :)

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Arkadaşlar bi konuya açıklık getirelim, Xiaomi yazılım konusunda başarısız ve geliştirilmesi gerekiyor, arkadaşın dediği gibi bir çok hata mevcut ve onlara odaklanıp düzeltmek yerine saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Arkadaşlar bi konuya açıklık getirelim, Xiaomi yazılım konusunda başarısız ve geliştirilmesi gerekiyor, arkadaşın dediği gibi bir çok hata mevcut ve onlara odaklanıp düzeltmek yerine saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar

Amam hocam konuşmayın öyle ne kadar ekmek o kadar köfteymiş xiaomi. Sorun filanda yok. Burda boş boş konuşuyorlar. Yok yazılım mış yok bildirimmiş yok bölgeymiş. İşine geliyorsa kullan işine gelmiyorsan sat. Forumuda boşuna işgal etme. Nasıl olsa alıştırılmış biz yanlışa yok diyememeye, aynen böyle devam herkes.

lbatuhan.uzunl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan Uzun
Cihazım
Galaxy S10
Meslek
Öğrenci
Konular
12
örnek verecek olursnız yazılım bazında MİUİ'nin sizi tatmin etmeyen özellikleri sorunları nelerdir. Öğrenmek açısından soruyorum.angel~~
Ben çok beğeniyorum,temiz kurulumlu halini kullanıyorum bu soğuk havalarda ekranı açıp 2 dk kullanınca ellerimi ısıtmaya başlıyor 3.parti uygulamalar durduruldu hatası veriyor ama ben biliyorum pili tüketmesin diye birde şey var sosyal medya bağımlısı olmayalım diye pil süresini kısalttılar mi 6 kullanıyorum telefonun şebeke sorunu var oda radyasyondan etkilenmeyelim diye herhalde bu özellikler (sonuncusu hariç)miui 10 ile gelenler tahmin ediyorum yeni sürümde daha çok özellik gelir özellikle sağlık konusunda ben şeyi bekliyorum en çok performans kısıtlamasını zamanın hızlı akmasını engelleyip telefon dışında da zamanın kalmasını sağlayacak inşallah en kısa sürede gelir

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Amam hocam konuşmayın öyle ne kadar ekmek o kadar köfteymiş xiaomi. Sorun filanda yok. Burda boş boş konuşuyorlar. Yok yazılım mış yok bildirimmiş yok bölgeymiş. İşine geliyorsa kullan işine gelmiyorsan sat. Forumuda boşuna işgal etme. Nasıl olsa alıştırılmış biz yanlışa yok diyememeye, aynen böyle devam herkes.
Bana göre istersen 32 gb ram,en son işlemciyi koy yazılım sıkıntılıysa boştur,basit örnek onca çentikli telefon çıkaran marka var hiçbirinde çentikte bildirimlerin görünmemesi gibi bir sıkıntı görmedim,olursa da hemen düzeltiliyor, Xiaomi ise dalga geçer gibi o sıkıntı yerine alakasız alakasız şeylerle uğraşıyor,bi dahaki telefonum pahalı olsun ama Xiaomi olmasın öyle düşünüyorum artık,ucuza aldık diye sıkıntı mı çekecez

Üst Alt