Diğer Yurt içi yurtdışı çelişki.

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
37
Yaklaşık 1 ay önce tavsiye üzerine Xiaomi Mi 8 Pro telefon aldım. Yılbaşına kadar Android Pie geleceğini yabancı ve Türk yayınlarda söylendiği için ben de bu yönde beklentiye girdim. Olmadı. Bunun üzerine hem Türk hem de yabancı forumlarda gezmeye başladım. Ve gördüm ki yabancılar ne kadar Xiaomi'yi yerden yere vuruyorlarsa Türkler de ekseriye memnun. Yanlış anlaşılmasın, yazılım hakkında. Mesela Pie meselesini Türk forumda yazınca (Mi Community) sabretmem gerektiği, zor bir iş yaptıkları vs. şeklinde birden çok geri dönüş alırken, yabancı forumlarda Xiaomi'nin utanması gerektiği vs. tarzda geri dönüşler aldım. Açıkcası ben Türk kullanıcısının bu iyi niyetinin sebebini anlayamadım. Aşağıda yabancı bir kişinin yazdığı yazının sonunda yaptığı anket sonucu %95 oranında haklı görüldü.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
"Serdar48" isimli arkadaşımız çok güzel tesbitlerde bulunmuş Sizde konunuzda haklı olabilirsiniz ama Hangi telefon Firması Yazılım bazında ŞİPŞAK İŞLER yapıyor ki lakin 7-8 Milyarlık İPHONE bile MİUİ'nin 2 Milyarlık telefonunun bizlere verdiğinin çeyreğini vermiyor biz 2 milyarlık Miui telefonla 5 milyarlık telefondan Daha fazla özellik ve performans alıyoruz üzülerek ve özür dileyerek bir şey söyleyeyim Siz Üst segment İPHONE telefon kullanın Mİ kullanmayın.

zlatan_1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
10
Aslında temel problemin Apple ye alışan insanın Androidi en verimli kullanan marka olarak xioami olduğunu anlaması biraz geç olur kanaatindeyim.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
arkadaşlar aranizda hak veren olsun olmasin. xiaomi artık fiyat/donanım cihazi oldu. yazılım tamamen çöp. sorun burda. her guncellemede daha da kötüye gidiyor. mi 6ya adam gibi final guncellemesi yapsinlar doğru düzgün kullanalım diyorum. arkadasin demek istediği de o. iphone 5 te olmayan sorunlar yazilimsal olarak bizde var. bu fiyata daha iyi donanım bulunmaz o ayri konu. birbirine karistirmayin lütfen.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
37
arkadaşlar aranizda hak veren olsun olmasin. xiaomi artık fiyat/donanım cihazi oldu. yazılım tamamen çöp. sorun burda. her guncellemede daha da kötüye gidiyor. mi 6ya adam gibi final guncellemesi yapsinlar doğru düzgün kullanalım diyorum. arkadasin demek istediği de o. iphone 5 te olmayan sorunlar yazilimsal olarak bizde var. bu fiyata daha iyi donanım bulunmaz o ayri konu. birbirine karistirmayin lütfen.

örnek verecek olursnız yazılım bazında MİUİ'nin sizi tatmin etmeyen özellikleri sorunları nelerdir. Öğrenmek açısından soruyorum.angel~~

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
örnek verecek olursnız yazılım bazında MİUİ'nin sizi tatmin etmeyen özellikleri sorunları nelerdir. Öğrenmek açısından soruyorum.angel~~
ozellikten bahseden kim hatalardan bahsediyoruz

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
forumdada cok dolasan biri degilsiniz heralde her hafta onlarca konu açılıyor sorunlarla ilgili. soyle bir asagiya dogru bakin konularda 10sn gecmeden 15 sorunla karsilasirsiniz. boylesine hatalari olan romlari xiaomi bize sunuyor. hic mi test etmediniz.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Samsung'la yaşadığım yılda bir ( o da zar zor ) yapılan güncellemelerden sonra Mi 6 yı aldığım tarihten bugüne 5 arayüz, iki kez de android güncellemesini almış ve 2019 un 2.çeyreğinde gelmesi kesin görünen 3. android güncellemesini ( Pie 9 ) bekleyen bir kullanıcı olarak neyin davası güdülüyor anlamış değilim.
Evet arkadaşın biri doğru söylemiş. Muadili 5-6 bin lira olan telefonu 3 bin liraya alıyorsun ve aynı performansı bekliyorsun. Bekleme kardeşim, yada git S9 yada P20 pro al yada LG G7 ThinQ ...Oda olmadı cihazının keyfini çıkar.
Xiaomi'nin kendi mağazasında bile Mi 8 in 5 bin liraya satıldığı iddiası ise sadece asparagas. Zira bu konuda forumda onlarca konu açıldı,yüzlerce yorum yapıldı ama ne hikmetse bazı arkadaşlar o mağazayı açan firmanın halâ Xiaomi olduğunu zannediyorlar. Mağaza Xiaomi ile distrübütörlük anlaşması imzalamış aracı bir firma olan Evofone firmasına ait. Kaldı ki aynı cihazın global versiyonunu her yerde 3 bin liraya satın alabilirsiniz. Cepport KVK garantilisini 3.250 TLye satıyor.
Forumda daha evvel dönem dönem yaşanan, maksadı beli,sığ ve lüzumsuz tartışmalardan biri daha diye düşünüyorum. Ne yani ? Yapılan onca fuzuli yorumdan sonra severek kullandığım cihazım ve o cihazı benim için muadili bir çok telefona göre çok daha ucuza üreten firmaya karşı bakış açım mı değişecek?
Cevabını merak eden imzama baksın....

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Xiaomi ferrari motoru takılmış motorsiklet gibidir. Lisans ve patentlere , su geçirmezlik sertifikalarına bile para vermez. Ama ürünleri bazıları su bile geçirmez veya damlamaya karşı dayanıklıdır. Şimdi biz bu motorsiklete 4 teker ve iyi bir şanzıman takmak gerektiğini bilerek alıyoruz. Motorsiklet parasına Ferarri. Patent yok ek masraf yok. Badrol yok.
Yazılım rezalet haklısınız. Çok güncelleme ama yok stabilite.
Belki soru yanlış.
Reklamında herkese hitap etmemeli. İphone a merakı olanlar ya da Huawai pahalıdır iyidir mantığında olanlar almasın , demeliler mi?

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Samsung'la yaşadığım yılda bir ( o da zar zor ) yapılan güncellemelerden sonra Mi 6 yı aldığım tarihten bugüne 5 arayüz, iki kez de android güncellemesini almış ve 2019 un 2.çeyreğinde gelmesi kesin görünen 3. android güncellemesini ( Pie 9 ) bekleyen bir kullanıcı olarak neyin davası güdülüyor anlamış değilim.
Evet arkadaşın biri doğru söylemiş. Muadili 5-6 bin lira olan telefonu 3 bin liraya alıyorsun ve aynı performansı bekliyorsun. Bekleme kardeşim, yada git S9 yada P20 pro al yada LG G7 ThinQ ...Oda olmadı cihazının keyfini çıkar.
Xiaomi'nin kendi mağazasında bile Mi 8 in 5 bin liraya satıldığı iddiası ise sadece asparagas. Zira bu konuda forumda onlarca konu açıldı,yüzlerce yorum yapıldı ama ne hikmetse bazı arkadaşlar o mağazayı açan firmanın halâ Xiaomi olduğunu zannediyorlar. Mağaza Xiaomi ile distrübütörlük anlaşması imzalamış aracı bir firma olan Evofone firmasına ait. Kaldı ki aynı cihazın global versiyonunu her yerde 3 bin liraya satın alabilirsiniz. Cepport KVK garantilisini 3.250 TLye satıyor.
Forumda daha evvel dönem dönem yaşanan, maksadı beli,sığ ve lüzumsuz tartışmalardan biri daha diye düşünüyorum. Ne yani ? Yapılan onca fuzuli yorumdan sonra severek kullandığım cihazım ve o cihazı benim için muadili bir çok telefona göre çok daha ucuza üreten firmaya karşı bakış açım mı değişecek?
Cevabını merak eden imzama baksın....

Dostum benim yada başka kullanıcıların telefonda yaşadığı sorunlarla alakalı bir cevap yazamamışsın maalesef. Nedense biz bir sorunlarla karşılaşıyoruz ama bizim sorunları çözümü hakkında kimse tek bir satır cümle yazmıyor. Sence bir telefonun fazlaca güncelleme alması onun çok stabil çalıştığı anlamına mı geliyor yoksa var olan sorunları çözmek içinmi veriliyor bu güncellemeler. Kaldı ki en son verilen güncelleme tıkır tıkır işleyen gps artık ciddi bir sıkıntıya dönüştü. sorununu. Ben halen yüz kilidi ile telefonu açmak için için saçma sapan bölge seçmek zorunda kalıyorum. Lütfen benim yaşadığım sorunlarla alakalı bir cevap yaz. Yoksa yazdığının benim için yok hükmünde kusura bakma.

Üst Alt