Diğer Yurt içi yurtdışı çelişki.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Gayet tabi bulabilirsin. S9+ note 9, huawei, lg, sony gibi markalarda çok rahat bulabiliyorsun. Fiyat olarak bir tek apple ile kıyaslayamazsınız. Ayrıca bu özellikte dediğiniz hangi özellik. Aod ekranına 3. Parti uygulamalarını bildirimlerinin gelmeyişi mi, çift gps diyip navigasyonun doğru düzgün çalışmayışı mı, çentik ve bildirimler ile alakalı problemler mi, telefonun sürekli donması mı yada güncelleme yayınlayıp dalga geçer gibi güncellemeyi 2 dakika sonra çekmek mi. Daha da yazabilirim bu tarz sıkıntıları. Eğer bunlar özellikse gerçekten bu kadar sıkıntılı olan başka bir f/p canavarı!!! görmedim. Siz görmeye devam edebilirsiniz.
s9+ note 9 vs mi 8 mi?

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Samsung'la yaşadığım yılda bir ( o da zar zor ) yapılan güncellemelerden sonra Mi 6 yı aldığım tarihten bugüne 5 arayüz, iki kez de android güncellemesini almış ve 2019 un 2.çeyreğinde gelmesi kesin görünen 3. android güncellemesini ( Pie 9 ) bekleyen bir kullanıcı olarak neyin davası güdülüyor anlamış değilim.
Evet arkadaşın biri doğru söylemiş. Muadili 5-6 bin lira olan telefonu 3 bin liraya alıyorsun ve aynı performansı bekliyorsun. Bekleme kardeşim, yada git S9 yada P20 pro al yada LG G7 ThinQ ...Oda olmadı cihazının keyfini çıkar.
Xiaomi'nin kendi mağazasında bile Mi 8 in 5 bin liraya satıldığı iddiası ise sadece asparagas. Zira bu konuda forumda onlarca konu açıldı,yüzlerce yorum yapıldı ama ne hikmetse bazı arkadaşlar o mağazayı açan firmanın halâ Xiaomi olduğunu zannediyorlar. Mağaza Xiaomi ile distrübütörlük anlaşması imzalamış aracı bir firma olan Evofone firmasına ait. Kaldı ki aynı cihazın global versiyonunu her yerde 3 bin liraya satın alabilirsiniz. Cepport KVK garantilisini 3.250 TLye satıyor.
Forumda daha evvel dönem dönem yaşanan, maksadı beli,sığ ve lüzumsuz tartışmalardan biri daha diye düşünüyorum. Ne yani ? Yapılan onca fuzuli yorumdan sonra severek kullandığım cihazım ve o cihazı benim için muadili bir çok telefona göre çok daha ucuza üreten firmaya karşı bakış açım mı değişecek?
Cevabını merak eden imzama baksın....

olaya dumduz bakma kardesim. rakamlar hersey değil. 5 kez arayuz 2kez Android güncellemesi geldi diyorsun. miui 5 ile geldi bu cihazda haberimiz mi yok? ayrica gelen güncellemeler eskisinden beter gelip duruyor. fuzuli yorum olarak gordugunuz yorumlarımizi azicik düşünürseniz sevinirim. mi 6nin o guzel kamerasina 60fps bile getirmediler. neden sence desteklemedigi icin mi? hayir tabiki. bizim ufak bi yamayla 8 kat yavaslattigimiz kamera anca yarisi kadar performans sergileyebiliyor orjinal uygulamasinda. pil suresi dustu de düştü. china stabil kullanıyorum. global stabil kullansam daha da kötü. suanda ekran kullanimi 10saati geçmiyor. neresinden tutarsan tut. cok bariz basit hatalar yapıyorlar sürekli. o guncelleme gelmiyor diye sevmedigin samsung cihazlarin stabilligi hangi xiaomi cihazinda var suan? söylenecek dolusuyla sey var hocam.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Dostum benim yada başka kullanıcıların telefonda yaşadığı sorunlarla alakalı bir cevap yazamamışsın maalesef. Nedense biz bir sorunlarla karşılaşıyoruz ama bizim sorunları çözümü hakkında kimse tek bir satır cümle yazmıyor. Sence bir telefonun fazlaca güncelleme alması onun çok stabil çalıştığı anlamına mı geliyor yoksa var olan sorunları çözmek içinmi veriliyor bu güncellemeler. Kaldı ki en son verilen güncelleme tıkır tıkır işleyen gps artık ciddi bir sıkıntıya dönüştü. sorununu. Ben halen yüz kilidi ile telefonu açmak için için saçma sapan bölge seçmek zorunda kalıyorum. Lütfen benim yaşadığım sorunlarla alakalı bir cevap yaz. Yoksa yazdığının benim için yok hükmünde kusura bakma.
Niçin kusura bakayım? Yazdıklarım sizinle herhangi bir polemiğe girmek yada hükmünüze mazhar olabilmek diye yazılmadı . Problemleriniz genel olarak bütün Mi 8 kullanıcılarının yaşadığı problemler ve çözümü bırakın beni, forumda görevli ve android bilgisi üst seviye olan arkadaşlarda bile yok....Muhatabınız Xiaomi firması ve problemleriniz bilahare yapılacak güncellemelerle çözülebilecek cinsten.
Ama biz istiyoruz ki az para verip ucuz mal alalım ama kaliteli kullanalım. O nasıl olacaksa? Toplum olarak bu böyle. Belki biraz amiyane bir tabir olacak ama bu durumlar için halk arasında söylenen güzel bir söz vardır: Ne kadar ekmek o kadar köfte...

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
olaya dumduz bakma kardesim. rakamlar hersey değil. 5 kez arayuz 2kez Android güncellemesi geldi diyorsun. miui 5 ile geldi bu cihazda haberimiz mi yok? ayrica gelen güncellemeler eskisinden beter gelip duruyor. fuzuli yorum olarak gordugunuz yorumlarımizi azicik düşünürseniz sevinirim. mi 6nin o guzel kamerasina 60fps bile getirmediler. neden sence desteklemedigi icin mi? hayir tabiki. bizim ufak bi yamayla 8 kat yavaslattigimiz kamera anca yarisi kadar performans sergileyebiliyor orjinal uygulamasinda. pil suresi dustu de düştü. china stabil kullanıyorum. global stabil kullansam daha da kötü. suanda ekran kullanimi 10saati geçmiyor. neresinden tutarsan tut. cok bariz basit hatalar yapıyorlar sürekli. o guncelleme gelmiyor diye sevmedigin samsung cihazlarin stabilligi hangi xiaomi cihazinda var suan? söylenecek dolusuyla sey var hocam.

Samsung ile alakalı forumlarda en önemli gündem sıralamasında

1. Kılıf tavsiyesi
2. Ekran koruyucu tavsiyesi
3. Kapaklı kılıf tavsiyesi

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Niçin kusura bakayım? Yazdıklarım sizinle herhangi bir polemiğe girmek yada hükmünüze mazhar olabilmek diye yazılmadı . Problemleriniz genel olarak bütün Mi 8 kullanıcılarının yaşadığı problemler ve çözümü bırakın beni, forumda görevli ve android bilgisi üst seviye olan arkadaşlarda bile yok....Muhatabınız Xiaomi firması ve problemleriniz bilahare yapılacak güncellemelerle çözülebilecek cinsten.
Ama biz istiyoruz ki az para verip ucuz mal alalım ama kaliteli kullanalım. O nasıl olacaksa? Toplum olarak bu böyle. Belki biraz amiyane bir tabir olacak ama bu durumlar için halk arasında söylenen güzel bir söz vardır: Ne kadar ekmek o kadar köfte...
yani diyorsiniz ki az para verdik yazilimin kotu olmasi normal. hocam size sunu soyliyim. bi cihaza istediginiz kadar donanim koyun yazılım olmadiktan sonra o telefon bi hic. ama tam tersi sahane yazilimlarla harikalar yapilabilir.

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6

Bunu dersen eyvallah sorun yok. Ozaman xiaomi telefon satarken çıkıp bütün samimiyetiyle şunu demeli. ''Ben telefon yaptım ama bunda bir sürü sorun var. Bende bu yüzden ucuza satıyorum alırsanızda bu sizin problemleriniz, sizi bağlar.''
Bunu derse eğer bende evet ne kadar ekmek o kadar köfte diyeceğim

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bunu dersen eyvallah sorun yok. Ozaman xiaomi telefon satarken çıkıp bütün samimiyetiyle şunu demeli. ''Ben telefon yaptım ama bunda bir sürü sorun var. Bende bu yüzden ucuza satıyorum alırsanızda bu sizin problemleriniz, sizi bağlar.''
Bunu derse eğer bende evet ne kadar ekmek o kadar köfte diyeceğim
Bunu, fiyatı ile ilan ediyor...

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Bunu, fiyatı ile ilan ediyor...
ben bi yerlerden kisilacagini biliyordum. bunu telefonun agirligina yorumladim. gelin gorun ki hersey onla bitmiyormus.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
ben bi yerlerden kisilacagini biliyordum. bunu telefonun agirligina yorumladim. gelin gorun ki hersey onla bitmiyormus.

Öyle olmasa, Hilton ile Bitlipalas oteli aynı konfor ve fiyatta olmaz mıydı?

drunk~~

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Öyle olmasa, Hilton ile Bitlipalas oteli aynı konfor ve fiyatta olmaz mıydı?

drunk~~
hocam samsung iphone vs cihazlar üzerine çok kar koyuyor. xiaomi bunun icin ucuz. ve sertifikalar vs de var tabiki. miui guzel bir yazilimdi her zaman ama son zamanlarda sapitti. onun icin yazilimdan pot kirmasini hic beklemiyordum

Üst Alt