Haber Youtube Vanced Devri Kapanıyor! (Tekrar Aktif)

Geçenlerde Webtekno'da haberi görünce indirip hemen kullanmaya başladım ama konu açtığımı unutmuşum o yüzden geç oldu biraz güncellemem :)

Unofficial olarak başka bir grup tarafından tekrar geliştirilmeye başlandı.

Yıllardır Google’ın YouTube uygulamasına 'korsan' alternatif olarak kullanılan Vanced, bugün kullanıcılarının fazlasıyla üzüleceği bir haberle gündeme geldi. Popüler uygulamanın Twitter hesabından yapılan paylaşımda uygulamanın artık geliştirilmeye devam edilmeyeceği duyuruldu. Uygulamanın indirme bağlantısının da önümüzdeki günlerde internet sitelerinden kaldırılacağı açıklandı.

Vanced, yaptıkları bu ani duyurunun nedeniniyse ‘yasal sebepler’ olarak gösterdi. Uygulamanın arkasındaki ekip, The Verge’e yaptıkları açıklamada Google’ın kendilerine uygulamayı geliştirmeyi ve dağıtmalarını durdurmaya zorlayan bir mektup gönderdiğini ifade etti. O mektupta ekipten YouTube’la ilgili tüm referansların kaldırılması, logonun değiştirilmesi ve YouTube ürünlerine yönelik tüm bağlantıların kaldırılması gibi taleplerde bulunulduğu belirtildi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yıllardır faaliyet gösteren Vanced uygulaması, özellikle YouTube izlemek isteyenler için Premium satın almaya gerek kalmadan reklamsız video izleme özelliğiyle tanınıyordu. Bununla birlikte resmi YouTube uygulamasında olmayan özelleştirme seçenekleri de Vanced’in YouTube’a tercih edilmesini sağlıyordu.

Artık indirmeye ve geliştirilmeye açık olmayacak olan Vanced, uygulamanın şu anda yüklü olduğu telefonlarda çalışmaya devam edecek. Fakat uygulamaya bugünden itibaren herhangi bir yeni özellik ya da güncelleme gelmeyecek.

Vanced, YouTube’un üçüncü taraf uygulamalarla olan savaşında son kurban oldu. Google, bundan önce son olarak iki popüler Discord müzik botu Rythm ve Groovy’nin faaliyetlerini engellemişti. Bu iki uygulama da Google’ın reklamlarını aşarak reklamsız müzik deneyimi sunuyordu.

Kaynak:

-Açıkcası ben üzüldüm, sponsor block apisi için bile değerdi :(

Son düzenleme:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Youtube revanced paylasildi forumda oradan devam ediyorum ben memnunum.

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
2
Schwzz, YouTube pro da ayni

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Schwzz, YouTube pro da ayni
Sadece geliştirici farklı ayrıca bu konuda ki paylaşımın github sitesinde paylaşımı mevcut, öncelik her zaman şeffaf paylaşım ve uygulama kullanımı tercih sizin..

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
2
ilkerekmekci, anladim hocam da ayni aracın biri mavi biri sarisi yani

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Ben YouTube Vanced'in 16.02.35 sürümünü kullanıyorum çok memnunum. Yeni hiçbir özelliği gözüm aramıyor. Özellikle shorts saçmalığı bu sürümde yok ve oldukça memnunum.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
ilkerekmekci, anladim hocam da ayni aracın biri mavi biri sarisi yani
Evet sadece daha şeffaf bir uygulama olduğunu söylüyorum. YouTube uygulamasını bir çok geliştirici modlayıp paylaşım yapıyor ve bende çoğunlukla kullandığım uygulamaların paylaşımını yapıyorum ve elimden geldiğince bilgi ve yardımlarımı aktarıyorum. Schwzz hocamın dediği gibi güvenli bir durum dan bahsediyorum. İyi forumlar..
Ben YouTube Vanced'in 16.02.35 sürümünü kullanıyorum çok memnunum. Yeni hiçbir özelliği gözüm aramıyor. Özellikle shorts saçmalığı bu sürümde yok ve oldukça memnunum.
YouTube politikalarını değiştirmediği sürece son güncelleme ile kullanıma açık kalacaktır. Paylaşım yaptığım konu üzerinde de henüz shorts sekmesi de mevcut değil bilginiz olsun.

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
2
Link atar misin buraya
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet halen pro kullanıyorum. Sadece logosu ismi orjinal YouTube gibi olana geçtim.
Bende gökkuşağı gibi olan rengi var bana da orjinal görünenin linkini dosyasını yada atar misin bro

Üst Alt