Haber Youtube Vanced Devri Kapanıyor! (Tekrar Aktif)

Geçenlerde Webtekno'da haberi görünce indirip hemen kullanmaya başladım ama konu açtığımı unutmuşum o yüzden geç oldu biraz güncellemem :)

Unofficial olarak başka bir grup tarafından tekrar geliştirilmeye başlandı.

Yıllardır Google’ın YouTube uygulamasına 'korsan' alternatif olarak kullanılan Vanced, bugün kullanıcılarının fazlasıyla üzüleceği bir haberle gündeme geldi. Popüler uygulamanın Twitter hesabından yapılan paylaşımda uygulamanın artık geliştirilmeye devam edilmeyeceği duyuruldu. Uygulamanın indirme bağlantısının da önümüzdeki günlerde internet sitelerinden kaldırılacağı açıklandı.

Vanced, yaptıkları bu ani duyurunun nedeniniyse ‘yasal sebepler’ olarak gösterdi. Uygulamanın arkasındaki ekip, The Verge’e yaptıkları açıklamada Google’ın kendilerine uygulamayı geliştirmeyi ve dağıtmalarını durdurmaya zorlayan bir mektup gönderdiğini ifade etti. O mektupta ekipten YouTube’la ilgili tüm referansların kaldırılması, logonun değiştirilmesi ve YouTube ürünlerine yönelik tüm bağlantıların kaldırılması gibi taleplerde bulunulduğu belirtildi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yıllardır faaliyet gösteren Vanced uygulaması, özellikle YouTube izlemek isteyenler için Premium satın almaya gerek kalmadan reklamsız video izleme özelliğiyle tanınıyordu. Bununla birlikte resmi YouTube uygulamasında olmayan özelleştirme seçenekleri de Vanced’in YouTube’a tercih edilmesini sağlıyordu.

Artık indirmeye ve geliştirilmeye açık olmayacak olan Vanced, uygulamanın şu anda yüklü olduğu telefonlarda çalışmaya devam edecek. Fakat uygulamaya bugünden itibaren herhangi bir yeni özellik ya da güncelleme gelmeyecek.

Vanced, YouTube’un üçüncü taraf uygulamalarla olan savaşında son kurban oldu. Google, bundan önce son olarak iki popüler Discord müzik botu Rythm ve Groovy’nin faaliyetlerini engellemişti. Bu iki uygulama da Google’ın reklamlarını aşarak reklamsız müzik deneyimi sunuyordu.

Kaynak:

-Açıkcası ben üzüldüm, sponsor block apisi için bile değerdi :(

Son düzenleme:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Youtubeyi daha ne kadar geliştirebilirlerki ? Video izleme paylaşma vs sitesi sonuçta mevcut vanced uygulamasını kullanmaya devam ederiz. ADB komutları ile cihazda gömülü orjinal youtube uygulamasını kaldırır, Vanced'i yükler kullanırız. Kapitalist düzende herşey para, Eyvallah para verelimde herşey mi ücretli olur kardeşim. Youtube para, exxen para, spor kanalları para, netflix para. Bu insanların ücretsiz kullanacağı ne kaldı? Bu kapitalist düzene karşı olan her ücretsiz uygulamayı kullanmaya devam edeceğiz. Benim elimde bu çeşit binlerce apk var.
'' İnat tv pro '' gibi mi ?

vozroo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
vozro
Cihazım
İPHONE ve poco
Konular
6
s
Bu mektup tabiki tehditkardır. selamla başlayıp hoşçakal'la bitenlerden değildir. diyorki; yüklü olduğu telefonlarda çalışmaya devam edecek... anladığım kadarı ile. hemen bir güncelleme gelecek youtube tarafından ve mevcut olanda çalışmayacak artık.
sunucu üzerinden çalıştıgı için uygulamayı durdururlarsa sunucuyuda durdurmuş olurlar. sunucu durursa yüklü telefonalardada çalışmaz

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
bu tür uygulamaları doğru bulmuyorum.
google bu tarz firmalara rekor tazminat açmalı.

Son düzenleme:

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Deneme amacli skytube, libretube ve newpipe kurdum vancedi cok arayacagiz gibi duruyor.

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Geçenlerde forumda orijinal uygulamanın premium hali paylaşılmıştı, indirme filan yapan.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular