Haber Youtube Vanced Devri Kapanıyor! (Tekrar Aktif)

Geçenlerde Webtekno'da haberi görünce indirip hemen kullanmaya başladım ama konu açtığımı unutmuşum o yüzden geç oldu biraz güncellemem :)

Unofficial olarak başka bir grup tarafından tekrar geliştirilmeye başlandı.

Yıllardır Google’ın YouTube uygulamasına 'korsan' alternatif olarak kullanılan Vanced, bugün kullanıcılarının fazlasıyla üzüleceği bir haberle gündeme geldi. Popüler uygulamanın Twitter hesabından yapılan paylaşımda uygulamanın artık geliştirilmeye devam edilmeyeceği duyuruldu. Uygulamanın indirme bağlantısının da önümüzdeki günlerde internet sitelerinden kaldırılacağı açıklandı.

Vanced, yaptıkları bu ani duyurunun nedeniniyse ‘yasal sebepler’ olarak gösterdi. Uygulamanın arkasındaki ekip, The Verge’e yaptıkları açıklamada Google’ın kendilerine uygulamayı geliştirmeyi ve dağıtmalarını durdurmaya zorlayan bir mektup gönderdiğini ifade etti. O mektupta ekipten YouTube’la ilgili tüm referansların kaldırılması, logonun değiştirilmesi ve YouTube ürünlerine yönelik tüm bağlantıların kaldırılması gibi taleplerde bulunulduğu belirtildi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yıllardır faaliyet gösteren Vanced uygulaması, özellikle YouTube izlemek isteyenler için Premium satın almaya gerek kalmadan reklamsız video izleme özelliğiyle tanınıyordu. Bununla birlikte resmi YouTube uygulamasında olmayan özelleştirme seçenekleri de Vanced’in YouTube’a tercih edilmesini sağlıyordu.

Artık indirmeye ve geliştirilmeye açık olmayacak olan Vanced, uygulamanın şu anda yüklü olduğu telefonlarda çalışmaya devam edecek. Fakat uygulamaya bugünden itibaren herhangi bir yeni özellik ya da güncelleme gelmeyecek.

Vanced, YouTube’un üçüncü taraf uygulamalarla olan savaşında son kurban oldu. Google, bundan önce son olarak iki popüler Discord müzik botu Rythm ve Groovy’nin faaliyetlerini engellemişti. Bu iki uygulama da Google’ın reklamlarını aşarak reklamsız müzik deneyimi sunuyordu.

Kaynak:

-Açıkcası ben üzüldüm, sponsor block apisi için bile değerdi :(

Son düzenleme:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Çok da lazım değil doğrusu YouTube premium Türkiye fiyatlandırması neredeyse bedava. Alın keyfinize bakın.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Farklı farklı uygulamalar var artık. Lucky tıtanıum super su cwm hepsi gitti. Zaten alıştık.

CorozeB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sahin
Cihazım
gm8
Konular
0
Bu mektup tabiki tehditkardır. selamla başlayıp hoşçakal'la bitenlerden değildir. diyorki; yüklü olduğu telefonlarda çalışmaya devam edecek... anladığım kadarı ile. hemen bir güncelleme gelecek youtube tarafından ve mevcut olanda çalışmayacak artık.

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Bu mektup tabiki tehditkardır. selamla başlayıp hoşçakal'la bitenlerden değildir. diyorki; yüklü olduğu telefonlarda çalışmaya devam edecek... anladığım kadarı ile. hemen bir güncelleme gelecek youtube tarafından ve mevcut olanda çalışmayacak artık.
O kadar ucuz ve basit depil. Halep oradaysa, Arşın buradadır !

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Zaten gerek yoktu, bunu anlamışlar ! Kaderde var ise düzülmek, neye yarar üzülmek ?

Onun yerine '' Newpipe '' kurunuz, keyfinize bakınız !
Açıkçası ben sponsorblock apisi ve karanlık teması için bile kullanıyordum, parasında değilim; getirdiği böyle bir kaç kolaylık benim işime yarıyordu.

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
O kadar ucuz ve basit değ
il. Halep oradaysa, Arşın buradadır !
Açıkçası ben sponsorblock apisi ve karanlık teması için bile kullanıyordum, parasında değilim; getirdiği böyle bir kaç kolaylık benim işime yarıyordu.
Karanlık temayı tüm şimdiki romlar karşılıyor, sponsorluk bedava olmuyor, ilgilendirmiyor !

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Neredeyse çıktığından beri premium üyesiyim fakat Huawei tabletimde malum sebepten dolayı Vanced kullanmak zorundaydim. Bu duruma üzüldüm. :(

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Youtubeyi daha ne kadar geliştirebilirlerki ? Video izleme paylaşma vs sitesi sonuçta mevcut vanced uygulamasını kullanmaya devam ederiz. ADB komutları ile cihazda gömülü orjinal youtube uygulamasını kaldırır, Vanced'i yükler kullanırız. Kapitalist düzende herşey para, Eyvallah para verelimde herşey mi ücretli olur kardeşim. Youtube para, exxen para, spor kanalları para, netflix para. Bu insanların ücretsiz kullanacağı ne kaldı? Bu kapitalist düzene karşı olan her ücretsiz uygulamayı kullanmaya devam edeceğiz. Benim elimde bu çeşit binlerce apk var.

Üst Alt