Haber Youtube Vanced Devri Kapanıyor! (Tekrar Aktif)

Geçenlerde Webtekno'da haberi görünce indirip hemen kullanmaya başladım ama konu açtığımı unutmuşum o yüzden geç oldu biraz güncellemem :)

Unofficial olarak başka bir grup tarafından tekrar geliştirilmeye başlandı.

Yıllardır Google’ın YouTube uygulamasına 'korsan' alternatif olarak kullanılan Vanced, bugün kullanıcılarının fazlasıyla üzüleceği bir haberle gündeme geldi. Popüler uygulamanın Twitter hesabından yapılan paylaşımda uygulamanın artık geliştirilmeye devam edilmeyeceği duyuruldu. Uygulamanın indirme bağlantısının da önümüzdeki günlerde internet sitelerinden kaldırılacağı açıklandı.

Vanced, yaptıkları bu ani duyurunun nedeniniyse ‘yasal sebepler’ olarak gösterdi. Uygulamanın arkasındaki ekip, The Verge’e yaptıkları açıklamada Google’ın kendilerine uygulamayı geliştirmeyi ve dağıtmalarını durdurmaya zorlayan bir mektup gönderdiğini ifade etti. O mektupta ekipten YouTube’la ilgili tüm referansların kaldırılması, logonun değiştirilmesi ve YouTube ürünlerine yönelik tüm bağlantıların kaldırılması gibi taleplerde bulunulduğu belirtildi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yıllardır faaliyet gösteren Vanced uygulaması, özellikle YouTube izlemek isteyenler için Premium satın almaya gerek kalmadan reklamsız video izleme özelliğiyle tanınıyordu. Bununla birlikte resmi YouTube uygulamasında olmayan özelleştirme seçenekleri de Vanced’in YouTube’a tercih edilmesini sağlıyordu.

Artık indirmeye ve geliştirilmeye açık olmayacak olan Vanced, uygulamanın şu anda yüklü olduğu telefonlarda çalışmaya devam edecek. Fakat uygulamaya bugünden itibaren herhangi bir yeni özellik ya da güncelleme gelmeyecek.

Vanced, YouTube’un üçüncü taraf uygulamalarla olan savaşında son kurban oldu. Google, bundan önce son olarak iki popüler Discord müzik botu Rythm ve Groovy’nin faaliyetlerini engellemişti. Bu iki uygulama da Google’ın reklamlarını aşarak reklamsız müzik deneyimi sunuyordu.

Kaynak:

-Açıkcası ben üzüldüm, sponsor block apisi için bile değerdi :(

Son düzenleme:

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
ReVanced'ı bir apk sitesinde denk gelip kurmustum ama hesabımla iris yapamıyorum. Yani hesap ekle kısmına basıyorum tepki vermiyor orada. Nanodroid (GApps) yüklü, her sey aktif.) Bir bu konuda eksiklik yasıyorum :( ayrıca sanıyorum aynı ekip degil, cünkü uygulama arayüzü Vanced'a göre birazcık farklı.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Papara ile 8.49 tl
Ücretsiz olan bir uygulamaya para vermek bana göre saçma :D
ReVanced'ı bir apk sitesinde denk gelip kurmustum ama hesabımla iris yapamıyorum. Yani hesap ekle kısmına basıyorum tepki vermiyor orada. Nanodroid (GApps) yüklü, her sey aktif.) Bir bu konuda eksiklik yasıyorum :( ayrıca sanıyorum aynı ekip degil, cünkü uygulama arayüzü Vanced'a göre birazcık farklı.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Ücretsiz olan bir uygulamaya para vermek bana göre saçma :D

Saçma değil aslında. Bir hizmet kullanıyorsunuz ve hizmetin karşılığını para ile veriyorsunuz. YT Premium ve YT Music için aylık 8.5₺ ciddi bir rakam olmamalı. Özellikle bu dolar kurunda. Bir de öğrenciyseniz eğer aylık 5 lira gibi komik bir rakama düşüyor. Aylık bir çikolata parasına kullanılabilecek bir hizmet için "yok o siteye güvenilir mi, yok virüslü, yok bilgilerimiz çalınacak" vb. gibi şeylerle uğraşmaya değmemeli bence. :)

Yanlış anlamayın, denk geldi diye sizi alıntıladım. Konuyu takip etme sebebimse Huawei MatePad 11 kullanıyor olmam. YT Premium ilk çıktığından beri kullanmama rağmen mecbur Huawei cihazda vanced kullanmak durumundayım.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Saçma değil aslında. Bir hizmet kullanıyorsunuz ve hizmetin karşılığını para ile veriyorsunuz. YT Premium ve YT Music için aylık 8.5₺ ciddi bir rakam olmamalı. Özellikle bu dolar kurunda. Bir de öğrenciyseniz eğer aylık 5 lira gibi komik bir rakama düşüyor. Aylık bir çikolata parasına kullanılabilecek bir hizmet için "yok o siteye güvenilir mi, yok virüslü, yok bilgilerimiz çalınacak" vb. gibi şeylerle uğraşmaya değmemeli bence. :)

Yanlış anlamayın, denk geldi diye sizi alıntıladım. Konuyu takip etme sebebimse Huawei MatePad 11 kullanıyor olmam. YT Premium ilk çıktığından beri kullanmama rağmen mecbur Huawei cihazda vanced kullanmak durumundayım.
Ancak bu site veya virüs ile alakalı bir durumu yok çünkü uygulamanın apaçık kodları ortada herhangi bir şifre saklama vs yok. Tabi buna rağmen güvenmeyen kişiler de var herkesin tercih meselesi. Birde farklı görüşler her zaman var buna da saygı duyuyorum

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Youtube Premium var kullanmak isterseniz linkte revanced da var ama uğraşmak istemeyenler direk youtube pro kullanıp devam edebilrler;

myth_237

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halilibrahim
Cihazım
Lg G4
Konular
0
Youtube manager vardi bende indirilmeden kaldirildiktan sonra bile. Web sitesinden olmasada halen daha vanced manager uzerinden guncelleme verilmekte. Eger telefonunuzda uygulamasi varsa kontrol edebilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
myth_237 Bir ara kapatılmıştı ve dediğin manager uygulamasından güncelleme verilmiyordu hocam ama sanırsam değişti ve dediğin gibi güncelleme veriyorlar şuanda kendi web sitesinden de indirilebiliyor.

sanane88

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gsgsdf
Cihazım
sfdsfdsf
Konular
7
myth_237 Bir ara kapatılmıştı ve dediğin manager uygulamasından güncelleme verilmiyordu hocam ama sanırsam değişti ve dediğin gibi güncelleme veriyorlar şuanda kendi web sitesinden de indirilebiliyor.

kendi web siteleri burası değil mi? buradan indirilemiyor, diğer yerlerde pek güvenilir değil.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30

kendi web siteleri burası değil mi? buradan indirilemiyor, diğer yerlerde pek güvenilir değil.
Buradan indirebilirsiniz sorunsuz bir şekilde güncelleme devam ediyor hiçbir farkı yok.

Üst Alt