Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Merhabalar bende şu konuda daha önce belirtmiştim. Telefonum Mi 9T pro eu stabil v12.0.6.0. Hattım Vodafone iken volte açılıyor vowifi olmuyordu. Şimdi hattım Turkcell yine volte açılıyor vowifi açılmıyor.
Bende sim ayarları seçeneğinde volte de vowifi de geliyor fakat vowifi hiçbir zaman aktif olmuyor. Kullandığımdan değil fakat merak ediyorum neden böyle bir problem oluşuyor.

Ayarlar-Cihazım-Tüm Özellikler-Çekirdek Sürüm- Açılan ekranda sağ üst köşede 3 noktaya tıklayıp ek araçlar seçeneği-Ardından 6.Sıradaki Modem Test Araçları seçeneği ve açılan sayfada son sırada bulunan ''MBN yapılandırma yükleme ve etkinleştirme aracı'' seçeneğine tıkladığımda ''Desteklenmiyor'' yazısı çıkıyor.
Benim merak ettiğim sorular şunlar: Kimilerinde burada desteklenirken ve vowifi çalışırken kimilerinde neden desteklenmiyor diye çıkıyor ve vowifi aktif olmuyor?

-İmei tamir işlemi ile bir alakası var mı? Yani yapılan hatalı bir işlemden mi kaynaklanıyor?
-İmei tamir işlemindeki telefon 4.5G desteklemiyorsa böyle bir problem çıkarır mı?
-Evimizde bulunan modemden mi kaynaklı diyeceğim fakat bir başka telefon ( Xiaomi Mi Note 10 Lite) volte ve vowifiyi açıyor.
Bildiğim kadarıyla lte desteklemeyen bir telefonun imeisi kullanılıyorsa repair yapılan telefonun LTEsi çalışmıyordu. Bir kaç kişinin öyle söylediğini görmüştüm. Hatta şöyle bir olay da var, 5g destekleyen telefonlara sadece lte imei repair yapıldığından 5g nin çalışmayacağı düşünülüyor

İmei repair yapıldıysa tavsiyem imeinizi sorgulatmanız olacaktır. Ama sorgulatma yapılınca flaglenirse imei onu bilemem

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
FlyingKat,

İMEİ noyu arabaların PLAKA nosu gibi düşünün....

Plaka ,aracın gitmesini,hızını,beygirini,torkunu vs değiştirmiyorsa imei no da telefonun çekim kalitesini değiştirmez...

İmei no dan ziyade İMEİ repair işlemini doğru düzgün yapan,işinin ehli kişilere yaptırırsanız isterseniz ankesörlü telefon imeisi yüklesin fark etmez.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Merhabalar bende şu konuda daha önce belirtmiştim. Telefonum Mi 9T pro eu stabil v12.0.6.0. Hattım Vodafone iken volte açılıyor vowifi olmuyordu. Şimdi hattım Turkcell yine volte açılıyor vowifi açılmıyor.
Bende sim ayarları seçeneğinde volte de vowifi de geliyor fakat vowifi hiçbir zaman aktif olmuyor. Kullandığımdan değil fakat merak ediyorum neden böyle bir problem oluşuyor.

Ayarlar-Cihazım-Tüm Özellikler-Çekirdek Sürüm- Açılan ekranda sağ üst köşede 3 noktaya tıklayıp ek araçlar seçeneği-Ardından 6.Sıradaki Modem Test Araçları seçeneği ve açılan sayfada son sırada bulunan ''MBN yapılandırma yükleme ve etkinleştirme aracı'' seçeneğine tıkladığımda ''Desteklenmiyor'' yazısı çıkıyor.
Benim merak ettiğim sorular şunlar: Kimilerinde burada desteklenirken ve vowifi çalışırken kimilerinde neden desteklenmiyor diye çıkıyor ve vowifi aktif olmuyor?

-İmei tamir işlemi ile bir alakası var mı? Yani yapılan hatalı bir işlemden mi kaynaklanıyor?
-İmei tamir işlemindeki telefon 4.5G desteklemiyorsa böyle bir problem çıkarır mı?
-Evimizde bulunan modemden mi kaynaklı diyeceğim fakat bir başka telefon ( Xiaomi Mi Note 10 Lite) volte ve vowifiyi açıyor.
vowifi ile ilgili problemin tamamen rom kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İmei tamiri yapılması vowifi''yi engellemez. Başka bir rom denediniz mi?

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
vowifi ile ilgili problemin tamamen rom kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İmei tamiri yapılması vowifi''yi engellemez. Başka bir rom denediniz mi?
Sadece Eu Rom denemiştim v12.0.4.0- v12.0..5.0-v12.0.6.0
Birde ekleme yapmak istiyorum, konu başında Quick Shortcut Maker şöyle bir program önerilmiş onu denediğimde vowifi aktif hale geldi. Daha doğrusu simgesi geldi fakat herhangi bir görüşme yapmayı denemedim muhtemelen çalışıyordur. Bu program nasıl bir ayar işlemi yapıyor da vowifiyi aktif etmeyi başarıyor? Bunu bilirsek belki de hatanın neden kaynaklandığına dair daha somut çözümler bulabiliriz. Fakat şunu yine belirteyim vowifi aktif olmasına rağmen MBN Desteklenmiyor şeklindeki yazı devam etmekte.

Son düzenleme:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Sadece Eu Rom denemiştim v12.0.4.0- v12.0..5.0-v12.0.6.0
Birde ekleme yapmak istiyorum, konu başında Quick Shortcut Maker şöyle bir program önerilmiş onu denediğimde vowifi aktif hale geldi. Daha doğrusu simgesi geldi fakat herhangi bir görüşme yapmayı denemedim muhtemelen çalışıyordur. Bu program nasıl bir ayar işlemi yapıyor da vowifiyi aktif etmeyi başarıyor? Bunu bilirsek belki de hatanın neden kaynaklandığına dair daha somut çözümler bulabiliriz. Fakat şunu yine belirteyim vowifi aktif olmasına rağmen MBN Desteklenmiyor şeklindeki yazı devam etmekte.
Modem config için belirli bir arayüz launcherı olmadığından onun gibi bir 3. Parti uygulama gerekiyor. O zaman modem ayarınızı değiştiriyorsunuz. Çoğu çin telefonlarında modem ayarı farklı geliyor. Default olarak çalışan bir modem ayarı seçtiğinizde aktif oluyor.

Xiaomi telefonlarda qualcomm pdc ile modem ayarı yapılmadığından efs tools veya modem config gibi şeyler gerekiyor. Oneplus 5t cihazımda normalde de volte vowifi çalışmıyor. Default olarak çalışan modem seçtiğimde çalışıyor.

Ben poco x3 nfc kullanıyorum, modem ayarı yapmama gerek kalmadan *# kodlarını girerek açabiliyorum volte ve vowifi özelliklerini. Kısacası eğer telefonla gelen orijinal configde volte ve vowifi ayarları halihazırda etkin değilse başka bir ülkenin özellikleri aktif olan modem ayarını seçmek gerekiyor.

MÜŞAVİR

S.M.M.M.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Y
Cihazım
POCO M3 4/64
Meslek
SMMM
Konular
36
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

VoWiFi için Modemde Port Açma
Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta

-----------------------------

Çok teşekkürler, emeğinize sağlık. Günlerdir vodafone online işlemlerden yapamadığım volte ve vowifi konudaki kodları girince açıldı. Az önce uçak modunda hanımı aradım, net şekilde pırıl pırıl ses kalitesi ile görüştüm.

Ek: Cihaz Poco M3

Son düzenleme:

hryeks

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hryeks
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Selamlar, 2 aydır bir sürü yöntemi denedim VoWiFi kullanabilmek için Vodafone ile. Arama alabiliyordum uçak modundayken ama arama yapamıyordum, hemen sonlanıyordu arama isteği tuşa basar basmaz. Bugün şansıma bir kez daha deneyeyim dedim ve arama yapabildim uçak modundayken. Ben telefonumda bir şey değiştirmedim, acaba Vodafone mu bir güncelleme yaptı kendi tarafında. Mi 9T kullanıyorum.

Samet Can Erzurum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
K20 Pro
Meslek
Yazılım öğrencisi
Konular
11
Merhabalar bende modem configde sadece MBNLoader yazıyor başka hiçbir şey yok nasıl yaparım ben bu işi

zyy01269

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zeyno
Cihazım
mi6
Konular
0
Hakeze benimki de öyle. Teşekkürler arkadaşlar. Mi 6 Vodafone ile çalışıyor. Ellerinize sağlık .

Yaşar yaşamaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 10 T
Konular
0
Merhaba arkadaşlar Vo wi-fi bağlantısı var ama ekranda simge yok bilgisi olan varmı

Üst Alt