Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

Didaskalia

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
10
Merhaba. Mi 6'dan beri volteyle uğraşırım, önceliğimdir yani. Quickshortcut'ı da o zamanlardan beri bilirim lâkin android 11'de modem config görünmüyor. Telefonum mi 9t pro. İki yıldır kullanıyorum ve hiç quickshortcut kullanmama gerek kalmadan volte wofi açtım. En son temiz kurulumla android 11 miui 12.5'e yükselttim bir türlü gelmiyor volte. Mobil ağ ayarlarında volte açık. Türk telekom uygulamasında hepsi açık.

Modem dosyalarına nasıl ulaşacağız bu sistemde? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Merhaba nasıl yani tam açıklama yaparsanız lütfen
(telefonunuza ve/veya kullandığınız roma bağlı olarak farklılıklar olabilir.) telefonunuzun ayarlar kısmına girip arama kısmına durum çubuğu yazın. orada durum çubuğunda gösterilecek programlar/ düğmeler vb. isimli kısma girip oradaki listeye bakın. sim kart, bluetooth, wifi vb. programların yanında tik işareti göreceksiniz. Ancak vowifi'nin yanındaki kutucuk işaretlenmemiş ise tik atıp kaydedin. telefonu kapatıp açın, vowifini durum çubuğunda görülecektir. Bazı romlarda bu dediklerim olmayabilir, ancak siz vowifi hizmetini alıyorsanız çok kafaya takılacak konu olmadığı görüşündeyim.

ugurcanrekt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uğurcan
Cihazım
aydoğdu
Konular
7
Merhaba VoWiFi simgesi açık ama arama yapmak istediğim zaman yapamıyorum lütfen yardımcı olun. Evde telefonum çekmiyor kimseye ulaşamıyorum.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Merhaba VoWiFi simgesi açık ama arama yapmak istediğim zaman yapamıyorum lütfen yardımcı olun. Evde telefonum çekmiyor kimseye ulaşamıyorum.
hattınızın volte hizmetini operatör üzerinden açtırmışmıydınız? Telefonda vowifi açık olsa bile hattın volte-vowifi hizmetinin operatör tarafından açık olması gerekiyor

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
iphone 6s e hattı takıp Vowifi sms ile aktifleştirdikten sonra 9tye taktım Vowifi simgesi geldi ama uçak moduna alınca arama yapmıyor

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
Hamza bey arama kismina tüm özellikler yazip cikan ekranda ilgili menude dahili depolama kismina ust uste basin.
Mobil radyo : Acik
Volte :Acik
Video : Acik
Kablosuz : Acik yapin
Daha sonra ucak moduna alip wifi agina baglanin
Telefon arama kismindan birisini arayin bu sekilde calisti bende az evvel deneme konusmasi yaptim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Enver bey yukaridaki sekilde denermisiniz . Cunku bir onceki global surumde ne yaptiysam olmadi. Miui11 de direk calisti
hocam Turkcell ve Vodafone var denedim ancak Mobile Radio Power dışındakileri açıp kapatamıyorum.

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Vowifi çalışıyor ama volte çalışmıyor
Örneğin wifi kapatıyorum vowifi simgesi gidiyor, 4.5 g açıyorum ama volte simgesi gelmiyor neden olabilir?

Üst Alt