Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
ana konunun sonuna ekledim linki, teşekkürler

hryeks

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hryeks
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Mi 9T için hala bir çözüm bulamadım. Uçak modunda vowifi ile arama alabiliyorum fakat arama yapamıyorum. Anında sonlanıyor arama fonksiyonu. Turkey seçtiğimde vowifi simgesi de görünüyor fakat nethetla seçtiğimde vowifi simgesi gelmiyor. Güncelleme falan mı beklemek lazım acaba. Hatti iphone'a taktığımda arama da yapabiliyorum bu arada.

Samet Can Erzurum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
K20 Pro
Meslek
Yazılım öğrencisi
Konular
11
Mi9 t Pro eu beta kullanıyorum ayarlardan volte açık gözüküyor ama açık değil kullanamıyorum öneriniz var mıdır?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Mi9 t Pro eu beta kullanıyorum ayarlardan volte açık gözüküyor ama açık değil kullanamıyorum öneriniz var mıdır?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hattınızın volte hizmetini açtırmışmıydınız. (operatörün tanıdığı cihazların birinden sms atarak)

Samet Can Erzurum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
K20 Pro
Meslek
Yazılım öğrencisi
Konular
11

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
Ben de eu stabil 12.0.6.0 sürümünü kullanıyorum turkey de seçsem neterla da seçsem VoWifi bir süreliğine gelip daha sonra gidiyor yerine VoLTE kalıyor gitmiyor.

Ayrıca sim ayarlarında da eskisi gibi VoLTE seçeneği gelmiyor sadece VoWifi seçeneği geliyor anlamış değilim.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Ben de eu stabil 12.0.6.0 sürümünü kullanıyorum turkey de seçsem neterla da seçsem VoWifi bir süreliğine gelip daha sonra gidiyor yerine VoLTE kalıyor gitmiyor.

Ayrıca sim ayarlarında da eskisi gibi VoLTE seçeneği gelmiyor sadece VoWifi seçeneği geliyor anlamış değilim.
*#*#86583#*#* kodunu girerseniz volte seçeneği açılır

recep.ozmennn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Surveyor
Konular
1
Mi 9t Pro sorunsuz çalışan vowifi bir anda gitti evdeki modem hariç diğer modemlerde sorunsuz çalışıyor

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5

Merhabalar bende şu konuda daha önce belirtmiştim. Telefonum Mi 9T pro eu stabil v12.0.6.0. Hattım Vodafone iken volte açılıyor vowifi olmuyordu. Şimdi hattım Turkcell yine volte açılıyor vowifi açılmıyor.
Bende sim ayarları seçeneğinde volte de vowifi de geliyor fakat vowifi hiçbir zaman aktif olmuyor. Kullandığımdan değil fakat merak ediyorum neden böyle bir problem oluşuyor.

Ayarlar-Cihazım-Tüm Özellikler-Çekirdek Sürüm- Açılan ekranda sağ üst köşede 3 noktaya tıklayıp ek araçlar seçeneği-Ardından 6.Sıradaki Modem Test Araçları seçeneği ve açılan sayfada son sırada bulunan ''MBN yapılandırma yükleme ve etkinleştirme aracı'' seçeneğine tıkladığımda ''Desteklenmiyor'' yazısı çıkıyor.
Benim merak ettiğim sorular şunlar: Kimilerinde burada desteklenirken ve vowifi çalışırken kimilerinde neden desteklenmiyor diye çıkıyor ve vowifi aktif olmuyor?

-İmei tamir işlemi ile bir alakası var mı? Yani yapılan hatalı bir işlemden mi kaynaklanıyor?
-İmei tamir işlemindeki telefon 4.5G desteklemiyorsa böyle bir problem çıkarır mı?
-Evimizde bulunan modemden mi kaynaklı diyeceğim fakat bir başka telefon ( Xiaomi Mi Note 10 Lite) volte ve vowifiyi açıyor.

Üst Alt