Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

0Kemal51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi5s
Konular
2
Her yerde aradım fakat bulamadım sayende sorun çözüldü. Modem ayarlarınızı fotoğraftaki gibi yaparsanız anında vowifi simgesi telefona geliyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Wan arayüzü bende öyle bişey yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her yerde aradım fakat bulamadım sayende sorun çözüldü. Modem ayarlarınızı fotoğraftaki gibi yaparsanız anında vowifi simgesi telefona geliyor.
Note 8 de çalıştı mi 10 lite de olmadı

Son düzenleme:

nelasq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
necmi
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
0
cihazım mi8 miui 12 yüklü. Volte yazısı geliyor ancak vowifiyi bir türlü aktif edemedim var mıdır çaresi?

selviharun34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

VoWiFi için Modemde Port Açma
Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta

-----------------------------

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Şuan 5T kullanmaktayım. Son oos 10 güncellemesinden sonra PDC kullanılamaz hale geldi. Bundan dolayı modem config yapılamadı. OP forumda bu konudaki adımlar ile tekrar çalıştı. Sizlerde deneyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken cihaz serial portunu açıp efs komut dosyası kodlarını kullanmanızdır. 7. Adımdan sonrakileri uygulayın. Zip dosyasını C ye açın klasör ismini kısa tutup. CMD yi yönetici haklarıyla çalıştırıp tek tek bu kodları yapıştırın tek gereken bu.
Hocam bende modem config çıkmıyor nasıl yapacağım şaşırdım artık hattım vodafone daha önce volte ve vowifi kullanıyordum cihazım Mi9t Global 12.0.3 sürümündeyim şuanda volte yi kullanıyorum ama vowifi çalışmıyor wifi ağını tercih et seçeneği de aktif uçak moduna alıp deniyorum arama yapamıyorum kapanıyor hemen cihaz garantili.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

VoWiFi için Modemde Port Açma
Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta

-----------------------------

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Şuan 5T kullanmaktayım. Son oos 10 güncellemesinden sonra PDC kullanılamaz hale geldi. Bundan dolayı modem config yapılamadı. OP forumda bu konudaki adımlar ile tekrar çalıştı. Sizlerde deneyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken cihaz serial portunu açıp efs komut dosyası kodlarını kullanmanızdır. 7. Adımdan sonrakileri uygulayın. Zip dosyasını C ye açın klasör ismini kısa tutup. CMD yi yönetici haklarıyla çalıştırıp tek tek bu kodları yapıştırın tek gereken bu.
Selam kardeşim mi note 10 var bende cihaz global tr garantili android 10 sonrası ne hidden setting miui, ne power short, nede quick short uygulamaları ile modeme giremiyorum volteyi ve vowifiyi aktif edemiyorum bir yolu varmı paylaştığın yöntem sanırım 2019a ait.

selviharun34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Selam kardeşim mi note 10 var bende cihaz global tr garantili android 10 sonrası ne hidden setting miui, ne power short, nede quick short uygulamaları ile modeme giremiyorum volteyi ve vowifiyi aktif edemiyorum bir yolu varmı paylaştığın yöntem sanırım 2019a ait.
Bende de volte çalışıyor vowifi çalışmıyor çok araştırdım çok ugraştım ama yapamadım cihaz Mi 9t miui 12 global sürüm 22.0.3 (QFJEUXM) garantili vodafone hat takılı

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Bende de volte çalışıyor vowifi çalışmıyor çok araştırdım çok ugraştım ama yapamadım cihaz Mi 9t miui 12 global sürüm 22.0.3 (QFJEUXM) garantili vodafone hat takılı
Aynen bende de volte geldi voWifi olmuyor açık görünmesine rağmen.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Aynen bende de volte geldi voWifi olmuyor açık görünmesine rağmen.

Allah'ın hakkı üçtür sözünden yola çıkarak bu konuya da yazın...

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Allah'ın hakkı üçtür sözünden yola çıkarak bu konuya da yazın...

Anlamadım ne demek istediğini?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek