Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

Yusuf Acar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
5
Desteklenmiyor ibaresi geliyor yardımcı olabilecek var mı

micropod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sarper
Cihazım
yok
Konular
6
Bugun kendiliğinden gitti benim cildiricam o modem config dosyası yok bende, apk indirip yükledim yine yok abi açamıyorum, bugüne kadar sorunsuz çalışıyordu vowifi, şimdi arama geliyor ama ben arayamiyorum. Herseye olması gerektiği gibi vowifi simgesi de var yani carrier check disabled felan.

Bir Allahın kulu yok mu modem config dosyası yoksa böyle oluyor diyebilecek?

ahmetk73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
MI9T PRO
Konular
0

MI 9T PRO WoWifi - Türktelekom

Merhaba ,​

TURKTELEKOM hatlı Mİ9T PRO MIUI 12.0.2 global Tr garantili de çalıştı . Benim çözüm yöntemimi aşağıda anlattım.

Şirkette iç alanda hat çekmiyor yada çok zayıflıyor ,zaman zaman arayanlar ulaşamıyordu. Hemen hat değiştir diyenleri duyar gibiyim.. :))

4g switcher app indir .Uygulamayı aç ..Tercih edilen ağ türünü ayarla kısmında LTE Only seç + LAPTOPTAN wifi paylaşımı yapıp telefonu bağla ...

Türktelekon online uygulamasını açınca hat ayarlarında cihaz desteği yok olarak görünüyor. FAKAT ÇALIŞIYOR : )

1.Telefon arama kısmında aşağıdaki altı çizili olarak gösterilen kodları yazın ( kodu girince disabled yazacak )..
VoLTE : *#*#86583#*#*
VoWIFI: *#*#869434#*#*

2. İlk önce playstore dan HİDDEN SETTİNGS FOR MİUİ isimli uygulamayı yüklüyoruz. ( ÜCRETSİZ )
3. Modem Configürasyonuna giriyoruz.
4. Daha sonra generic/eu/wodafone/wolte/turkey seçiyoruz. Ekran alıntı resmine bakınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak geldi.

Artık arayanlar her an ulaşabiliyor ve bende her an arama yapabiliyorum , telefon bağlanma hızı ve ses kalitesi de çok iyi ....

Not: LTE Only dışında ağ türü seçerseniz ve telefon 3g yada 2g banda geçerse VoWiFi logosu kaybolur..Wifi araması çalışmaz.

Teşekkürler,​

Ekli dosyalar

• wolte modem config.jpg
    wolte modem config.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 166

gekren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
Sorunsuz çalıştı bu yöntem. Belki bende çalışan tek yöntem oldu. Arama da yaptım uçak modunda. Teşekkürler paylaşım için.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-28-10-04-12-338_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-09-28-10-04-12-338_com.miui.home.jpg
    725,1 KB · Görüntüleme: 155

Mabi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0

MI 9T PRO WoWifi - Türktelekom

Merhaba ,​

TURKTELEKOM hatlı Mİ9T PRO MIUI 12.0.2 global Tr garantili de çalıştı . Benim çözüm yöntemimi aşağıda anlattım.

Şirkette iç alanda hat çekmiyor yada çok zayıflıyor ,zaman zaman arayanlar ulaşamıyordu. Hemen hat değiştir diyenleri duyar gibiyim.. :))

4g switcher app indir .Uygulamayı aç ..Tercih edilen ağ türünü ayarla kısmında LTE Only seç + LAPTOPTAN wifi paylaşımı yapıp telefonu bağla ...

Türktelekon online uygulamasını açınca hat ayarlarında cihaz desteği yok olarak görünüyor. FAKAT ÇALIŞIYOR : )

1.Telefon arama kısmında aşağıdaki altı çizili olarak gösterilen kodları yazın ( kodu girince disabled yazacak )..
VoLTE : *#*#86583#*#*
VoWIFI: *#*#869434#*#*

2. İlk önce playstore dan HİDDEN SETTİNGS FOR MİUİ isimli uygulamayı yüklüyoruz. ( ÜCRETSİZ )
3. Modem Configürasyonuna giriyoruz.
4. Daha sonra generic/eu/wodafone/wolte/turkey seçiyoruz. Ekran alıntı resmine bakınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak geldi.

Artık arayanlar her an ulaşabiliyor ve bende her an arama yapabiliyorum , telefon bağlanma hızı ve ses kalitesi de çok iyi ....

Not: LTE Only dışında ağ türü seçerseniz ve telefon 3g yada 2g banda geçerse VoWiFi logosu kaybolur..Wifi araması çalışmaz.

Teşekkürler,​
4g switcher app inde bahsettiğiniz yeri bulamadım hocam

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Simkartı başka cihaza takıp volteyi açtım ama vowifi işini beceremedim. Türk Telekom kullanıyorum sitesinden baktım vowifi hizmetleri var ama konuda türk Telekom için vowifi ayarları yoktu galiba çalıştıran çıkmadı.

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Sadece kodları yazıp etkinleştirebiliyorum fakat telefoncgörüşmesinde sesim bazen duyulmuyor. Nasıl halledebiliriz. İmei işlemi yapıldı band 20 mevcut

ercan19866

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi9t pro
Konular
1
Tesekkürler bendede çalıştı bu yöntemle mi9t pro imei işlemli..

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

VoWiFi için Modemde Port Açma
Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta

-----------------------------

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Şuan 5T kullanmaktayım. Son oos 10 güncellemesinden sonra PDC kullanılamaz hale geldi. Bundan dolayı modem config yapılamadı. OP forumda bu konudaki adımlar ile tekrar çalıştı. Sizlerde deneyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken cihaz serial portunu açıp efs komut dosyası kodlarını kullanmanızdır. 7. Adımdan sonrakileri uygulayın. Zip dosyasını C ye açın klasör ismini kısa tutup. CMD yi yönetici haklarıyla çalıştırıp tek tek bu kodları yapıştırın tek gereken bu.
Mİ 9T pro da sorunçözüldü sağolun

donanimplus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
donanimplus
Cihazım
Mi Note 10
Konular
4
Mrb arkadaşlar kolay gelsin bende xiaomi mi 9t kullanıyorum bende vowifi özelliği aktif etmek için baya uğraştım aştım dün bu form sitesinde bir arkadaş root gerektirmeden yapılabilecegini yazmıştı bende denemedim şu anda aktif olarak kullanmaya başladım bence sizde deneyin derim

Arkadaşlar defalarca soruldu belki ama bu soruna hala bir çözüm yok mu?

Alıntıladığım mesajdaki yöntemde "MBN Config loading and activaiting" seçeneği yok benim telefonda. Ekran görüntüsünü eklediğim gibi...

Üst Alt