Yardım Yakınlık sensörü sorunu

aliaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali aydın
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
3
Telefonumda çağrılar esnasında arama yapar yapmaz ekran kararıyor sanki telefonu kulağıma koymuşum gibi yakınlık sensörü devreye giriyor ve karşı taraf telefonu kapatana kadar asla arama ekranına giremiyorum ana ekrana döndüğümde ekran uyanıyor ama devam eden çağrı ekranına döner dönmez tekrar yakınlık sensörü devreye giriyor ve ekran kararıyor.Ekran koruyucunun söktüm kılıfsız denedim sonuç hep aynı.
Yakınlık sensörünü devre dışı bırakıp kullandığımda çağrı esnasında ekranı yan tuş ile kilitlesem dahi bir süre sonra kendi kendine açılıyor ve yanağım tuşlara temas ediyor çağrıyı beklemeye alıyor ses kaydediyor mikrofonu kapatıyor.
Fastboot ile yeni rom yükledim sorunum devam ediyor.
Yardımınıza ihtiyacım var destek olursanız sevinirim.

factorx.erkn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi mi A1
Konular
0
Diğer sensörlerde sorun var mı? Donanım menüsünden kontrol ettiniz mi? Telefon hakkında bölümüne gidip çekirdek sürümü üzerine ard arda basın. Donanım testlerini yapın. Yakınlık sensörünü kontrol edin.
benzer bir sorun bende de var guc dugmesine veya parmak izi okuyucusuna bastigimda ekran 5-6 saniye gec aciliyor yakinlik sensorude aramalarda bazen acilmiyor bazen aciliyor bu cozumu deneyemedim cekirdek surumune ard arda tikliyorum bi tepki yok telefonum Xiaomi Mi A1 bilginiz varsa cevaplarsaniz sevinirim

Oyla:

aliaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali aydın
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
3
benzer bir sorun bende de var guc dugmesine veya parmak izi okuyucusuna bastigimda ekran 5-6 saniye gec aciliyor yakinlik sensorude aramalarda bazen acilmiyor bazen aciliyor bu cozumu deneyemedim cekirdek surumune ard arda tikliyorum bi tepki yok telefonum Xiaomi Mi A1 bilginiz varsa cevaplarsaniz sevinirim

Telefon hakkındabölümüne gidip çekirdek sürümü üzerine ard arda basın. Donanım testlerini yapın. Yakınlık sensörünü kontrol edin.Bu şekilde düzeliyor.

Oyla:

factorx.erkn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi mi A1
Konular
0
Telefon hakkındabölümüne gidip çekirdek sürümü üzerine ard arda basın. Donanım testlerini yapın. Yakınlık sensörünü kontrol edin.Bu şekilde düzeliyor.
Ard arda dokununca bir sey olmadı donanim testini nasil yapacagim

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mi A1'de donanım testi başka türlü açılıyor. Birazdan kodunu yazarım.

Edit: Telefon arama ekranına gelin ve şu kodları girin. Test ekranı gelecektir.
*#*#64663#*#*

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Oyla:

sonergul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Grafik Tasarımcı
Konular
11
%10 yazılımsal
%20 ön camınızda tam sensöre denk gelen yeri çok derin çizdiniz ya da cihaz içeriden toz aldı. Toz ise temizlenir geçer.
%60 ufacık o sensör filmi arızalandı, ucuz bir parçadır değişir. Elimde mevcut.
%10 anakartta bir sorun var ki bunu çözmek çok zor olacaktır.

Merhaba,
Sorun bende de vardı.Yazılım sıfırlama yaptım. Olmadı.
Test bölümüne girdiğimde test yaptığımda herhangi bir tepki yok. Incoming Call Settings üzerinden Proximity Sensor aç kapa yapıp telefonu yeniden başlatım. Olmadı...
Aramalarda çok sıkıntı oluyor.
Bu sensörü bulabileceğimiz bir yer var mı?
Veya siz yardımcı olur musunuz?
Montajı kendim yapabilirim.

Oyla:

eraydin9

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi mix 2
Konular
0
Telefonla konuşurken bir bakıyorum ses kaydi almis yada beklemeye almis yada bambaska bir menuye girmis bana yardimci olacak biri var mi? Kalibrasyon yapip yesil pass uyarisi alinca kalibrasyon tamamlandi diye geri tusuyla cikmaya calisinca degisiklikleri siliyor. Birisi bana adim adim kalibrasyon yapmayi yada ilgili sorunu nasil çözeceğimi tarif edebilir mi?

Oyla:

Gerger

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
Xiaomi redmi p
Konular
0
Diğer sensörlerde sorun var mı? Donanım menüsünden kontrol ettiniz mi? Telefon hakkında bölümüne gidip çekirdek sürümü üzerine ard arda basın. Donanım testlerini yapın. Yakınlık sensörünü kontrol edin.

Benim de Xiaomi redmi 5 plus telefondan giden ve gelen aramalar sırasında telefon ekranı kararıyordu. Burada verilen bilgiler sayesinde sorundan kurtuldum. Çok teşekkür ediyorum. Ayarlar - telefon hakkında - çekirdek sürümü - yakınlık sensörü ve kalibrasyon yaparak kurtuldum.

Tekrar teşekkürler.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Benim de Xiaomi redmi 5 plus telefondan giden ve gelen aramalar sırasında telefon ekranı kararıyordu. Burada verilen bilgiler sayesinde sorundan kurtuldum. Çok teşekkür ediyorum. Ayarlar - telefon hakkında - çekirdek sürümü - yakınlık sensörü ve kalibrasyon yaparak kurtuldum.

Tekrar teşekkürler.
Rica ederiz

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt