Çözüldü Ya telefonu kıracağım yada satacağım İnstagram sorunu

• Konbuyu başlatan Mey
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 37
  • Görüntüleme 12K

Mey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6x
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu Rom 9.1.24
Telefon Modeli
Mi 6x
Bootloader Kilidi
Açık
Konu çözülmüştür bu mesaja bakınız:

Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Bu konuyu affınıza sığınarak açıyorum Çünkü bazı arkadaşlar da açmışlar fakat bir sonuç alamamışlar. Artık öyle bir çileden çıktık ki
Tüm forumdaki yazılımcılar , yöneticiler , destekçiler ve bilgisi dahilinde olanların konuya vakıf kalmalarını rica ediyorum..
6 aydan beri mi6x kullanıyorum güzel kamerası instagramda bir türlü fps düşmeden görüntü kaybı olmadan resim ve hikaye atamıyorum. lütfen şu konuya bir bakalım
çünkü artık ya telefonu kıracağım yada satacağım. Tekrardan affınıza sığınıyorum Şimdiden herkeşe teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6x
Konular
1
Google play den instagrama girin aşağı tarafta beta ya kaydolun yazısını göreceksiniz. Ona basın, bide öyle deneyin.
Gördüm betaya katıl butonu vardı katıldım. Silip tekrar yüklememe gerek var mı ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Google play den instagrama girin aşağı tarafta beta ya kaydolun yazısını göreceksiniz. Ona basın, bide öyle deneyin.
Betaya katıldım ve sürümünü betaya güncelledim. Fakat durum aynı Instagram ve stock kamera arasındaki farkı anlamanız için 2 adet resim atıyorum bakabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Gördüm betaya katıl butonu vardı katıldım. Silip tekrar yüklememe gerek var mı ?

Betaya katıldım ve sürümünü betaya güncelledim. Fakat durum aynı Instagram ve stock kamera arasındaki farkı anlamanız için 2 adet resim atıyorum bakabilirsiniz.
Hikaye lerde lag lı bir şekilde mi? Kasıyor mu yani

Ben Instagram betaya kaydolduğum halde hala aynı sorun devam ediyor
Benim birde şöyle oldu, Miui 9 iken sorun devam ediyordu. Tamamen cihazı sifirlayarak hafıza dahil herşey Miui 10 yazılımına yükselttim. Sonra instagramı kurduğumda sorunun düzelmiş olduğunu gördüm. Beta dayım ve hergün birkaç defa güncelleme geliyor sorun yok. Ama gerçekten çileden çıkarmıştı benide. Şuan o kadar rahatladım ki. Hikaye atmaya gelmiyordu.

Oyla:

Ökkeş Kökleyen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ökkeş
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0

kalite ayarı bu sayfada gösterildiği gibi "normal" mi seçili acaba ?

Oyla:

Mey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6x
Konular
1
Hikaye lerde lag lı bir şekilde mi? Kasıyor mu yani

Benim birde şöyle oldu, Miui 9 iken sorun devam ediyordu. Tamamen cihazı sifirlayarak hafıza dahil herşey Miui 10 yazılımına yükselttim. Sonra instagramı kurduğumda sorunun düzelmiş olduğunu gördüm. Beta dayım ve hergün birkaç defa güncelleme geliyor sorun yok. Ama gerçekten çileden çıkarmıştı benide. Şuan o kadar rahatladım ki. Hikaye atmaya gelmiyordu.
Öncelikle evet hikayeler laglı bir şekilde gidiyor videodan bahsediyorum. Hem kalitesiz hem laglı inanın video atmıyorum instagramı okadar kullanmama rağmen. Ayrıca cihaz MIUI 10 ile geldi bana yani eski sürüm değil Geldiğinden beri aynı durumda haftalık güncellemerini yapıyorum MIUI 10 ile devam ediyorum.

kalite ayarı bu sayfada gösterildiği gibi "normal" mi seçili acaba ?
Hocam maalesef şu anki son sürüm Instagram da böyle bir ayar mevcut değil. Ayarlardan bakındım ama böyle bir seçenek bulamadım. Sorun git Gide çekilmez bir hal almaya başladı gerçekten satacağım sanırım cihazı :)

Son düzenleme:
Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam instagram ın 51.0.0.20.85 sürümünü deneyelim

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
İlk denediğim yol buydu hocam denedim test ettim ama maalesef.
Bu sürümde lag problemi kalkıyor, daha önceden ben kulanıyordum. Kalite kaybı illaki yaşanıyor , androidlerin hepsi böyle galiba .

Oyla:

Mey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6x
Konular
1
Bu sürümde lag problemi kalkıyor, daha önceden ben kulanıyordum. Kalite kaybı illaki yaşanıyor , androidlerin hepsi böyle galiba .
Hocam ben Samsung j7 den geçtim onda kalite kaybı olmuyordu neyse ne yapalım artık belliki çaresi yok sağolun.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
İlk denediğim yol buydu hocam denedim test ettim ama maalesef.
Google play den open kamera uygulamasını indirip,ayarlara girip video ayarlarında kodek değiştirip denermisin hocam. (hvec olanı seçelim.o işe yaramazsa 264 olanı)yabancı sitelerde bu yöntem çözüm olmuş.ayrıca yukarıda verdiğim linkteki instagram sürümünü kullanmakta fayda var.ayarları ekran resmiyle de desteklicem

Edit: söylediğim ayarlarla kendim denedim arada bariz kalite farkı var ve işe yaradı bu yöntem benim cihazda (poco f1 eu beta rom)open kamera ayarlarında video stabilizasyonu etkinleştirdim ayrıca video kalitesini 1080 hd 60 fps ayarladım.ayarları değiştirip ayarları yükseltip denemekte fayda var.işe yarıyor gerçekten

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-02-08-15-14-28-496_net.sourceforge.opencamera.png
    Screenshot_2019-02-08-15-14-28-496_net.sourceforge.opencamera.png
    155,6 KB · Görüntüleme: 298
  • Screenshot_2019-02-08-15-19-51-626_com.google.android.gallery3d.png
    Screenshot_2019-02-08-15-19-51-626_com.google.android.gallery3d.png
    325 KB · Görüntüleme: 305
  • Screenshot_2019-02-08-15-20-22-065_com.google.android.gallery3d.png
    Screenshot_2019-02-08-15-20-22-065_com.google.android.gallery3d.png
    412 KB · Görüntüleme: 300
  • Screenshot_2019-02-08-15-22-12-973_net.sourceforge.opencamera.png
    Screenshot_2019-02-08-15-22-12-973_net.sourceforge.opencamera.png
    155,6 KB · Görüntüleme: 300
Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hocam ben Samsung j7 den geçtim onda kalite kaybı olmuyordu neyse ne yapalım artık belliki çaresi yok sağolun.
Amcaoğlunda var aynı telefon, leş gibiydi garip bir durum. Yalnız şunu belirtmek isterim iosta ki kalite hiçbir Androidde yok instagram bazında söylüyorum.

Oyla:
Üst Alt