Rehber XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme En Detaylı Resimli Anlatım

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
Denemeye deneyeceğim de bu aralar yoğunum yedekleri toplayacak vaktim olmadı.

Telefonda çok uygulama var kullandığım o yüzden hemen yapamıyorum.

Bir de korkuyorum ya telefon brick olursa diye. Yazılımı yüklemeyip hata verse tamam da, yüklemeye çalışıp ya kitlerse...
XiaomiTool V2 de cihaz Bir kere Brick Oldu ama orijinal romu yükleyerek düzelttim. Bu uygulama ile Hard Brick olduğunu görmedim.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Denemeye deneyeceğim de bu aralar yoğunum yedekleri toplayacak vaktim olmadı.

Telefonda çok uygulama var kullandığım o yüzden hemen yapamıyorum.

Bir de korkuyorum ya telefon brick olursa diye. Yazılımı yüklemeyip hata verse tamam da, yüklemeye çalışıp ya kitlerse...
Hocam açıkçası bu program ile ben daha hiç rom yüklemedim onun için brick olmayacağına garanti veremem

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umit35izm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5
Merhabalar tekrar,

Bl kilidini açmadan uygulama ile 12.5.3 Tr romundan Global 12.5.8 roma geçiş işlemini yaptım.

Global romu seçinde önce 3gb lık rom dosyasını indirdi ve yükleme aşamasına geçti.

Bilgisayardan devam ederken telefon bir ara durdu ama sonra devam etti ekrandaki güncelleme sayacı.

En son aşamada ne olduğunu anlamadığım bu hata ekranı geldi.

Telefonda şuan 12.5.8 sürüm yüklü görünüyor ama bu hatanın niye olduğunu anlamadım maalesef.

Sorunun ne olduğunu anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-11-12 140529.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-11-12 140529.jpg
    70,3 KB · Görüntüleme: 44

Kokoreççi35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Hocam merhaba ben dün poco x3 pro ya küresel global rom yükledim malesef son aşamada error verdi gülen yüz çıkmadı ama rom yüklenmiş amacım gogle uygulamalarından kurtulmaktı lakin küreseldede gogle varmış sonra yine rom atmak için bağladığımda sadece attığım rom çıkıyor tel daha yeni hiçbi kayıt yapmadım xiaomi hesabına falan acaba ondanmı yoksa biyerde yanlışmı yaptım bilemedim hiç bir rom görünmüyor sadece attığım rom var xiaomitool v2 de veya bana önerebileceğiniz bi rom varmı şuan redmi not7 kullanıyorum bunda Global küresel rom var fakat xiaomi uygulamaları var poco x3 pro da gogle uygulamalarından arayüzünden kurtulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam merhaba ben dün poco x3 pro ya küresel global rom yükledim malesef son aşamada error verdi gülen yüz çıkmadı ama rom yüklenmiş amacım gogle uygulamalarından kurtulmaktı lakin küreseldede gogle varmış sonra yine rom atmak için bağladığımda sadece attığım rom çıkıyor tel daha yeni hiçbi kayıt yapmadım xiaomi hesabına falan acaba ondanmı yoksa biyerde yanlışmı yaptım bilemedim hiç bir rom görünmüyor sadece attığım rom var xiaomitool v2 de veya bana önerebileceğiniz bi rom varmı şuan redmi not7 kullanıyorum bunda Global küresel rom var fakat xiaomi uygulamaları var poco x3 pro da gogle uygulamalarından arayüzünden kurtulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Google uygulamalarından kurtulmanın tek yolu custom rom olan eu rom tamamen xiaominin kendi uygulamaları diğer yolu da mi serisi cihaz almak mi serisi hariç tüm cihazlarda Google uygulamaları var

Kokoreççi35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Hocam Google uygulamalarından kurtulmanın tek yolu custom rom olan eu rom tamamen xiaominin kendi uygulamaları diğer yolu da mi serisi cihaz almak mi serisi hariç tüm cihazlarda Google uygulamaları var

Yani diyosunki bootloader kilidini aç yarın servise göndermem icab ederse sorun yaşarmıyım? Birde endonezya veya hint romu var ben bu romları yükleyebilirmiyim kilidi açmadan? Onlarda araştırdığım kadarıyla xiaominin kendi uygulamaları var senin düşüncen nedir teşekkürler.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Bu konudaki program ile mi flash tool v2 belki geçebilirsiniz hocam denemek lazım ama yedek almayı unutmayın verileriniz silinebilir

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Hâlâ işe yarıyormu? Ona göre bu uygulamadan poco X3 proda eu ya geçeceğim

KETME

Kişi Sevdiği ile Beraberdir.
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ketme
Cihazım
REDMİ 11 PRO+5G
Konular
0
hocam daha önce redmi not 4 ve mi 5 plus telefonuma bu programla rom yükleme yapabiliyordum.
şimdiki telefon redmi not 8 pro rusya rom atım telefon bl kilidi kitlendi ney yaptiysam açılmadı

XiaomiTool v2 ile rom atayım dedim ne hikmetse telefonu görmuyor bütün direvler yüklü​

mi flash görüyor ama bl kilitli olduğu için eror veriyor.birde iikide bir depolama alanı hasarlı uyarısı veriyor ne yapacağımı bilmiyorum cinnet geçirtecek bana böyle devam ederse

Son düzenleme:

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150