Rehber XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme En Detaylı Resimli Anlatım

alper38k

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 Dipper
Konular
7
Demek ki program hâlâ sorunsuz çalışıyor bir çok kişi faydalanmış sevindirici gerçekten. Yapanın eline sağlık.

umit35izm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5
Redmi Note 10 pro Türkiye 12.5.3 Rom yüklü ve BL Kilidi kapalı....

Programda yüklenebilir Romlarda TR 12.5.3 ve Global 12.5.8 görünüyor.

Yani ben Bl kilidini açmadan Global 12.5.8 e geçebilirim anlamına mı geliyor bu?

Yanlış mı anladım acaba?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

umit35izm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5

Hocam şaka bir yana,

Rom seçme ekranında görüldüğü gibi Global Stabil 12.5.8 romu ve bizim TR rom görünüyor.

Global romu seçince gelen ekranda devam ve iptal seçeneği var. Henüz yedek almadığım için ileri gitmedim ama şunu sormak istiyorum...

Romu program kendisi mi indiriyor? Bu ekrandan sonra ne oluyor? Ben fastboot Rom indirmiştim.

Sormamın sebebi Bl açılmadan geçmenin mümkün olmadığını ısrarla yazması bazı arkadaşların..

Programın ayarlar kısmında other regions olarak seçmiştim Türkiye olmadığı için, Global mı seçeceğiz, other regions mu?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-10-30 143755.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-10-30 143755.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran görüntüsü 2021-10-30 144004.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-10-30 144004.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
umit35izm, Geçeceğin rom ile kullandığın rom arasında hiç bir fark yok varsa indo/Endonezya Roma geçin onda MIUI arama ve mesajlaşma uygulaması var. Her cihaz için bu program işe yaramıyor ve sadece enn üst sürüme yükseltiyor, beğenmeyip eski sürüme donulmuyor diye biliyorum ama denemek lazım..

Romu kendisi indiriyor ama yükler mi yüklemez mi onu yükleyeceği zaman görürsünüz....

umit35izm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5
umit35izm, Geçeceğin rom ile kullandığın rom arasında hiç bir fark yok varsa indo/Endonezya Roma geçin onda MIUI arama ve mesajlaşma uygulaması var. Her cihaz için bu program işe yaramıyor ve sadece enn üst sürüme yükseltiyor, beğenmeyip eski sürüme donulmuyor diye biliyorum ama denemek lazım..

Romu kendisi indiriyor ama yükler mi yüklemez mi onu yükleyeceği zaman görürsünüz....

Yapı olarak fark olmayabilir biliyorum. 7 yıldır xiaomi kullanan biri olarak arama, rehber ve mesajlaşma uygulamasına alıştım. Yani onlar olsun diye rom değiştirmiyorum.
Benim derdim önce yakınlık sensörü sonra aşırı pil tüketimi. Global rom kullanan çok fazla telefon olduğu için düzeltmeler daha çabuk oluyor. Türkiye romuna lütfedip bakan yok. Bl açmadan bu iş olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olacak benim için...

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Yapı olarak fark olmayabilir biliyorum. 7 yıldır xiaomi kullanan biri olarak arama, rehber ve mesajlaşma uygulamasına alıştım. Yani onlar olsun diye rom değiştirmiyorum.
Benim derdim önce yakınlık sensörü sonra aşırı pil tüketimi. Global rom kullanan çok fazla telefon olduğu için düzeltmeler daha çabuk oluyor. Türkiye romuna lütfedip bakan yok. Bl açmadan bu iş olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olacak benim için...
Aynen öyle hocam ama bl açmadan rom değiştirmenin mümkün olacağını sanmıyorum sadece mevcut romda sürüm yükseltebilirsiniz o da niçin bazen bazı cihazlara güncelleme gelirken bazılarına çok geç gelebiliyor bundan dolayı yoksa bl kilidi koymanın ne anlamı kaldı ki ama siz yinede deneyin eğer olursa buraya dönüş yaparsanız bizde bu bilgiden faydalanmış oluruz.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umit35izm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5
Denemeye deneyeceğim de bu aralar yoğunum yedekleri toplayacak vaktim olmadı.

Telefonda çok uygulama var kullandığım o yüzden hemen yapamıyorum.

Bir de korkuyorum ya telefon brick olursa diye. Yazılımı yüklemeyip hata verse tamam da, yüklemeye çalışıp ya kitlerse...

Üst Alt