Rehber XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme En Detaylı Resimli Anlatım

Bırakın Beni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Yasak
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
6
Farklı usb port ile deneyin yada USB 3.0 olmayan USB 2.0 HUB kullanarak tekrar deneyin.
Farklı usb port ile deneyin yada USB 3.0 olmayan USB 2.0 HUB kullanarak tekrar deneyin.
Hocam merhaba ben ilk başta sorunumu açıklayayım siz bana yardımcı olabilirsiniz gibi geldi hocam şimdi ben mıuı 12 den 11 e geçmeye çalıştım ama telefon bric oldu zaten yurt dışı idi booatlader falan kapalı zaten rom bozulmuştur diye düşünüyorum boşuna wipe data yapıp imei silmek istemedim şimdi benim ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin 5 gün sonra sınavlarım başlayacak lütfen yardımcı olun ne derseniz onu yapacak kafadayım bana adımları rica etsem gösterirmisiniz

KojiroHyuga04

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HG
Cihazım
Kullanmıyorum.
Konular
10
Hocam merhabalar. Bu program ile sıfır tecrübemle Note 8 Pro cihazıma 12.5.4.0 EU ROM attım.
Ama 12.5.5.0 ROM atmak istiyorum ve FastBoot dosyası olmadığı için TWRP kurmam gerekli.

Programda TWRP yüklemeyi seçtiğimizde otomatik olarak TWRP yüklüyor mu?

Telefondaki veriler gidecek mi? (Gidecekse en azından fotoğarflarım ve Whatsapp konuşmalarımı yedekleyeyim.)

TWRP yüklendikten sonra kalıcı olması için gerekli bir adım var mı, varsa açıklama imkanınız var mı?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Hocam merhabalar. Bu program ile sıfır tecrübemle Note 8 Pro cihazıma 12.5.4.0 EU ROM attım.
Ama 12.5.5.0 ROM atmak istiyorum ve FastBoot dosyası olmadığı için TWRP kurmam gerekli.

Programda TWRP yüklemeyi seçtiğimizde otomatik olarak TWRP yüklüyor mu?

Telefondaki veriler gidecek mi? (Gidecekse en azından fotoğarflarım ve Whatsapp konuşmalarımı yedekleyeyim.)

TWRP yüklendikten sonra kalıcı olması için gerekli bir adım var mı, varsa açıklama imkanınız var mı?
  • Twrp otomatik yüklenir
  • Telefondaki veriler silinmez ama twrp ekranına attığında dosya isimleri anlamsız görünebilir, bundan dolayı da format atmanız gerekebilir, o yüzden her zaman yedekli çalışın
  • Twrp kalıcı olması için magisk yüklersiniz. Bazı cihazlarda magisk yüklenmese de twrp kalıcı oluyor, siz yine de şansa bırakmayın, yükleyin.

KojiroHyuga04

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HG
Cihazım
Kullanmıyorum.
Konular
10
Hocam TWRP yüklendi ama şu an ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum.

Değiştirilmemiş Sistem Bölümü kısmındayım. Salt Okunur Bırak mı seçmem gerekli?
Çok acil cevabınıza ihtiyacım var.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Hocam TWRP yüklendi ama şu an ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum.

Değiştirilmemiş Sistem Bölümü kısmındayım. Salt Okunur Bırak mı seçmem gerekli?
Çok acil cevabınıza ihtiyacım var
Direk kaydırın

KojiroHyuga04

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HG
Cihazım
Kullanmıyorum.
Konular
10
Tamamdır kaydırıp açtım.

Ama şu an sistemi başlatamıyorum. Bağla menüsünde yapılması gereken bir şey var sanırım. Ne yapmam gerekli?
Sistemi sıkıntısız başlatabilirsem kendimi şanslı sayacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Decidueye

Lütfen yardım edin ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Videoyu izledim ama ben yedekleme falan yapmadım, direkt olarak TWRP yükledim.
Bir dosyanın silinmesi isteniyor. Bu sdosya silinirse MIUI Recovery mi kayboluyor yoksa sistem mi?

Son düzenleme:

Veliusta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Veli
Cihazım
Note 9 pro
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

bilmeden süreyi mi yeniden başlattım anlamadım açamıyorum bl'yi.

bu arada görselde gösterilen miui kilit açma kısmına hesap ekle dedim başarılı dedi ekran kilidini kaldırdım. xaomi vtool ve orjinal programı da denedim telefon red mi note 9 pro

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Tamamdır kaydırıp açtım.

Ama şu an sistemi başlatamıyorum. Bağla menüsünde yapılması gereken bir şey var sanırım. Ne yapmam gerekli?
Sistemi sıkıntısız başlatabilirsem kendimi şanslı sayacağım.

Decidueye

Lütfen yardım edin ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Videoyu izledim ama ben yedekleme falan yapmadım, direkt olarak TWRP yükledim.
Bir dosyanın silinmesi isteniyor. Bu sdosya silinirse MIUI Recovery mi kayboluyor yoksa sistem mi?
Size yedek alın demiştim. Twrp açılış ekranında salt okunur olarak bırak seçip devam etmeniz gerekiyordu. Aşağıdaki konuyu inceler misiniz

firat36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
2
Son sürüm çalışmıyor sanırım. Hiçbir cihazı açamadım son sürümde. Acaba v9 stabil sürüm açıyor mu bilen var mı? Miflash unlock ile başvuru yaptım deneyip süreyi uzatmak istemiyorum bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Üst Alt