Yardım Xiaomi'nin MirrorLink Desteği Hk.

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Merhaba arkadaşlar,

Xiaomi Mi5 model bir telefon kullanmaktayım. Telefonumu MirrorLink destekli arabamda (peugeot 2008) kullanamıyorum. Sadece bluetooth üzerinden bağlantı sağlayabiliyorum ancak ben telefon ekranını aracımın ekranına da yansıtabilmek istiyorum.

Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım ve Xiaomi'nin MirrorLink desteği sunmadığını üzülerek öğrenmiş oldum. Merak ettiğim husus acaba telefona yazılım yoluyla bu desteği sağlayabilir miyiz? (Bu arada miui global forumunda birisi Redmi Note 4 telefonunu bağladığını söylemiş ama onun arabasındaki cihazın kendisinin telefona bir yazılım yükleyerek telefonla iletişim kurabiliyor.)

3. parti uygulamalarla bu iş olmuyor çünkü telefonu usb den arabama bağladığımda tanınmayan donanım olarak görüyor telefonu.

Konuyla ilgili ustalardan yardım bekliyorum.

Selamlar,

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Mirrorlink'in kendi sitesinde farklı birçok program var ama her biri ayrı özellikleri kullanmanızı destekliyor telefonun tamamını kullanamıyorsunuz bildiğim kadarıyla.Büyük ihtimalle siz oraya da bakmışsınızdır ama bakmadıysanız inceleyebilirsiniz en azından kullanmak istediğiniz özelliğe uygun programı bulabilirsiniz belki :

Oyla:

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
İşte bunları kullanabilmek için MirrorLink ile telefonun arabayla bağlantı kurması gerekiyor.

Bizimki hiç bağlantı gerçekleştirmiyor. Telefonu algılamıyor bile usb den bağladığımızda.

Oyla:

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Yok mu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar. Cantara hocam sen bir yorum yapabilir misin? cantara

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam kim bilir bu konuları? Forumda yazılım işlerinde uzman kim vardır?

Hocam yazılım işlerinde uzman olmaktan öte özelliği kullanan birinden yardım almamız gerekir bence. MGM Barut hocam hem araçlar hem de telefon yazılımları konusunda oldukça yetkindir. Bildiğim kadarıyla onun aracında da mirrolink kullanılıyor. Etiketi gördüğünde bir cevap yazacaktır.

Oyla:

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Merhaba,@faramir86us
hocam öncelikle aracınızın mirrorlink i açık olması gerekli.Peugeot servisleri bu iş için küçük bir mebla karşılığında size yardımcı olurlar sanırım,Ben seat leon aracımda;

bu link den faydalanmıştım,sizde aşağıdaki linklerden fayda bulursunuz umarım,Seat araçlar için yazılım atabilmek için original vag.com kabloya sahip olmak gerekli,bu kablo ile yazılım kodlarının yayımlandığı siteler var buralardan yararlanılıyor. Bu özellikle(mirrorlink) bir araç satın alsanız dahi,size açık olarak teslim etmiyorlar.

Aracınız Seat olsa idi hallederdim,Keşke yardım edebilseydim.

Oyla:
Üst Alt