Yardım Xiaomi'nin MirrorLink Desteği Hk.

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Merhaba arkadaşlar,

Xiaomi Mi5 model bir telefon kullanmaktayım. Telefonumu MirrorLink destekli arabamda (peugeot 2008) kullanamıyorum. Sadece bluetooth üzerinden bağlantı sağlayabiliyorum ancak ben telefon ekranını aracımın ekranına da yansıtabilmek istiyorum.

Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım ve Xiaomi'nin MirrorLink desteği sunmadığını üzülerek öğrenmiş oldum. Merak ettiğim husus acaba telefona yazılım yoluyla bu desteği sağlayabilir miyiz? (Bu arada miui global forumunda birisi Redmi Note 4 telefonunu bağladığını söylemiş ama onun arabasındaki cihazın kendisinin telefona bir yazılım yükleyerek telefonla iletişim kurabiliyor.)

3. parti uygulamalarla bu iş olmuyor çünkü telefonu usb den arabama bağladığımda tanınmayan donanım olarak görüyor telefonu.

Konuyla ilgili ustalardan yardım bekliyorum.

Selamlar,

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Merhabalar hocam,

Cevap verdiğiniz için teşekkürler. Benim araçta mirrorlink açık vaziyette şu anda. Yalnız telefonu taktigimda donanımı tanınmayan cihaz olarak görüyor. Yaptığım araştırmalar sonucunda bunun kaynağının telefonun mirrorlink desteklememesi olduğunu öğrendim. Şimdi bunu çözmek için telefonla ilgili ne yapılabilir onu araştırıyorum.

Siz aracınızda mirrorlink i kullanabiliyor musunuz? Telefonunuz nedir acaba?

Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
konu onaylandı

Oyla:

dalu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi5s Plus 128 G
Konular
4
Merhaba,
Benin aracım Skoda superb ve araçta mirrorlink özelliği var. Telefonum 5s plus. Mirrorlink ile nasıl bağlantı kurabiliriz. Skoda forumunda lg mirror drive ile samsung note4 gibi telefonlardan bağlanmışlar. Ben henüz denemedim ama bunun dışında başka bir yöntem var mıdır?

Merhaba,@faramir86us
hocam öncelikle aracınızın mirrorlink i açık olması gerekli.Peugeot servisleri bu iş için küçük bir mebla karşılığında size yardımcı olurlar sanırım,Ben seat leon aracımda;

bu link den faydalanmıştım,sizde aşağıdaki linklerden fayda bulursunuz umarım,Seat araçlar için yazılım atabilmek için original vag.com kabloya sahip olmak gerekli,bu kablo ile yazılım kodlarının yayımlandığı siteler var buralardan yararlanılıyor. Bu özellikle(mirrorlink) bir araç satın alsanız dahi,size açık olarak teslim etmiyorlar.

Aracınız Seat olsa idi hallederdim,Keşke yardım edebilseydim.
[doublepost=1511352456,1511352419][/doublepost]Merhaba,
Benin aracım Skoda superb ve araçta mirrorlink özelliği var. Telefonum 5s plus. Mirrorlink ile nasıl bağlantı kurabiliriz. Skoda forumunda lg mirror drive ile samsung note4 gibi telefonlardan bağlanmışlar. Ben henüz denemedim ama bunun dışında başka bir yöntem var mıdır?

Merhaba,@faramir86us
hocam öncelikle aracınızın mirrorlink i açık olması gerekli.Peugeot servisleri bu iş için küçük bir mebla karşılığında size yardımcı olurlar sanırım,Ben seat leon aracımda;

bu link den faydalanmıştım,sizde aşağıdaki linklerden fayda bulursunuz umarım,Seat araçlar için yazılım atabilmek için original vag.com kabloya sahip olmak gerekli,bu kablo ile yazılım kodlarının yayımlandığı siteler var buralardan yararlanılıyor. Bu özellikle(mirrorlink) bir araç satın alsanız dahi,size açık olarak teslim etmiyorlar.

Oyla:

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Xiaomi telefonlarda mirrorlink desteği olmadığı için maalesef arabanıza telefonunuzu bu özellik ile bağlayamazsınız.

Oyla:

peace33

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Peace
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
0
Merhaba,
Mi5 Prime (64GB) telefonum var. Daha önce üzerinde kaset çalar bulunan 2005 model arabama A101 de satılan Piranha encore c Type multimedia sistem taktırdım. İnternette nasıl mirrorlink bağlantı yapılacağı anlatılmış. Ben denedim ve oldu. Telefonumun ekranını yansıtabildim. Tek sorun sesi hoparlöre aktaramadım hala telefondan geliyor.

Aşağıda link mevcut... Kolay gelsin.

Not: Ekstra bir uygulama yüklemedim.

Oyla:

memleketim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ketenlim
Cihazım
Mi note3
Konular
3
Bende kullanmak istedim ama bite türkçe olmadığından işin içinden çıkamadım

Oyla:

katip38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Şaki
Cihazım
Mi8 Se
Konular
28
Beyler uzun süren uğraşlarım sonucunda bu sorunu çözdüm. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum oto teybiniz ve cep telefonunuz screen mirrorlink özelliğine sahip olması gerekiyor.Eğer bu özelliğe sahip cihazlarınız varsa cep telefonunuzun android sürümü 7.1.1 ve aşağısı olmalıdır. Yani android 8.0 ile 8.1 desteklememektedir. Daha sonra cihazınızın ayarlar kısmından android sürümünün üzerine gelerek miui sürümü üzerine 5 kere basarak geliştirici seçenekleri aktif hale getiriniz daha sonra ek ayarlara girerek geliştirici seçenekleri aktif hale getiriniz, alta doğru inerek usb hata ayıklaması ve usb yoluyla yükleme seçeneğini de aktif ediniz. Daha sonra cep telefonunuzu usb kablosunu bağlayarak screen mirrorlink destekleyen teyibine bağlayın. Telefonunuzun ekranına AUTOLİNK uyarısı gelecek kabul edin ve telefonunuz ekranı teyibe yansıyacaktır. Daha sonra telefonunuzdan bluetoothu açarak teybinize bağlayın ve ardında bana bol bol dua edin iyi günler :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Beyler uzun süren uğraşlarım sonucunda bu sorunu çözdüm. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum oto teybiniz ve cep telefonunuz screen mirrorlink özelliğine sahip olması gerekiyor.Eğer bu özelliğe sahip cihazlarınız varsa cep telefonunuzun android sürümü 7.1.1 ve aşağısı olmalıdır. Yani android 8.0 ile 8.1 desteklememektedir. Daha sonra cihazınızın ayarlar kısmından android sürümünün üzerine gelerek miui sürümü üzerine 5 kere basarak geliştirici seçenekleri aktif hale getiriniz daha sonra ek ayarlara girerek geliştirici seçenekleri aktif hale getiriniz, alta doğru inerek usb hata ayıklaması ve usb yoluyla yükleme seçeneğini de aktif ediniz. Daha sonra cep telefonunuzu usb kablosunu bağlayarak screen mirrorlink destekleyen teyibine bağlayın. Telefonunuzun ekranına AUTOLİNK uyarısı gelecek kabul edin ve telefonunuz ekranı teyibe yansıyacaktır. Daha sonra telefonunuzdan bluetoothu açarak teybinize bağlayın ve ardında bana bol bol dua edin iyi günler :)

Oyla:

coravan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
Mi5s 4 / 128
Meslek
sağlık
Konular
24
Merhaba,@faramir86us

Merhaba benim aracım seat leon bana yardım eder misiniz

Oyla:
Üst Alt