Soru Xiaomi'nin Kral'ı Mi Max 2 kullanıcıları kimler?

• Konbuyu başlatan Skorpi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 135
  • Görüntüleme 12K

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bilindiği üzere Xiaomi'nin Kral'ı Mi Max 2 ve gün geçtikçe bu muhteşem cihazı kullananlar çoğalmakta....Haziran 2017 den bu yana bir çok kullanıcı ile forumdaki yazışmalar vasıtası ile tanışma şerefine nail olduk, kimileri kendilerini belli etmedi, kimileri sadece sorunlarına çare arayıp, bulduktan sonra görünmez oldu, bazıları başka cihaz edindiler, bazıları ise forumda oldukça aktif, ki bu beni ziyadesi ile sevindirmektedir....
Şu an itibari ile bildiklerim dahilinde 158 kişiyiz....

5pinn,AGT,ahmetkavsitli,alieyup250,allusunlu,alperkaynak,altunkeser,Arap,aRiSe,Arkines,axis,ayaz_ll,
aydindamla78,aydn_m,Aykut Küçükkaya,azizbedir,bahiii,BaraCuda,bardar77,Berkayeskici,Betuleroglu,
Bilinmezlik,Billy,BirakGelsin1,Blackmy,bluedor,Boreas76,borspack,Bubu13,burhan0660,byislamoglu,
caglarakgll,canturk16,Cemal1987,cemal3180,cinaryal,civanmertt14,cohci52,Conqueror7,Crowley,
csehzadem,dagliokkes,damn2u,Darkutok,ddeddedde,dgnsnm,dıbı dıb tıs,dilekemir,Diriliş,driqt,efekcr,
elifednah,emirefek,emrahreis123,emrekaragol6,ercanozn,eren15935,ergenekon34,Erkki,erolcolak,
ertcey,fallco,farukeski,fatihpc,FeaRLesS,ferdif,fozsak,freeman,fuatdundarr,gentleman,ghostier44,
golgeee,halikjk,Halil Bey,hanatan,Hasan Emin,haso0201,hayfi,hed-pe,Help64,Hugo__mboy,huseyndurak,
ibrahimengin,ibrahimibo2,irfancan,isokapo,kadir_gumuscu,karadayi,kemal_30,kemal31,Keremaydin,
leonidas22,lerispo,Lithium87,LoneWalkerXD,Mahtan,Maksimus,marslan81,mayalcin,Melinyel,Mertdu,
MKrays,Mneron44,mogun,mucahaydin,Muratalper55,Muratgunes,muslee,mustafaarda,myxiaomi,namekrronn,Nazlı,olmayanadam333,onurandac10,OnurSözen,PesimistEP-5,pishman,Psychopose,quixman,
qwaszxc,resneli,Savas AYDIN,Saydo27,seco.can.can,Sedatgmstkn,Selimoglu79,semih3434,senol39,
serhatcatal1121,serkankalkan07,sevimliapo,SeyfoKopuz,Skywalker1907,SLCKGKBYRK,Soldier10,
sulocanx,suvaribey,tanerer,TaNGo,team1903,TheLara,TheRosguest,tupcuremzi,
ua_mustafa_20,ulnaradiuss,WriteMortagel,Xiaomici,Yagiz,ycrour,yemreoktn,Yetmişsekiz,Yılmaz46,Ysf21,yucelkas,zazamam1,zekmob,zigibanda

Kimler hala burada ve hangi romu kullanmakta, kimler BL kilidini açtı ve haftalık güncellemeri deniyor ve kim benim gibi Hasta? Bilmek güzel olurdu....8=)wasntme~~

Bu arada Xiaomi Kernel kodlarını da yayınladı, Custom Rom'lar en yakın zamanda gelir İnşallah

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Son düzenleme:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Ana sistem dosyasından kastınız nedir? Root magisk veya supersu fark etmeksizin boot dosyasına kurulur. Supersu flashlarken görürsünüz boot image düzenler. Siz full wipe yapıp romda supersu veya magisk olmayan bir rom kurduğunuzda cihazınızda root olamaz. Hard brick edebilir dediğiniz işlemi de anlamadım. Siz herşeyi karıştırmışsınız bence, en güzeli bir fastboot rom çakın temizlenin :)
Ss ye bakarsaniz anlarsiniz hocam, yukarıdaki mesajımda bahsettiğim olay şu; her dosyanın bir ismi olmak zorundadır, antivirüs programları temelinde isim listesine göre arama yapmaktadır lakin eklenen gelişmeler ile dosyaların kaynak kodlarını da tarayabilmektedirler böylece size tehlikeli kodlar bulunan dosyaları bildirirler ve mobil antivirüs programları cihazın dahili depolama, (external)sd kart ve ayrı bir bölüm olan root dizinini de tarar, programın root uyarısı vermesinin nedeni ise root dizininde bulunan supersu klasörüdür. Umarım açıklayayıcı olmuştur. Skorpi Zenex

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-01-09-19-00-58.png
    Screenshot_2018-01-09-19-00-58.png
    80,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Ss ye bakarsaniz anlarsiniz hocam, yukarıdaki mesajımda bahsettiğim olay şu; her dosyanın bir ismi olmak zorundadır, antivirüs programları temelinde isim listesine göre arama yapmaktadır lakin eklenen gelişmeler ile dosyaların kaynak kodlarını da tarayabilmektedirler böylece size tehlikeli kodlar bulunan dosyaları bildirirler ve mobil antivirüs programları cihazın dahili depolama, (external)sd kart ve ayrı bir bölüm olan root dizinini de tarar, programın root uyarısı vermesinin nedeni ise root dizininde bulunan supersu klasörüdür. Umarım açıklayayıcı olmuştur.
Twrp file manager dan o klasörü silmek 2sn nizi almaz bu ss i alırken silseydiniz hocam :)

Root izni olmadan root dizinindeki bir klasörü dosyayı tarayamaz hiçbir program bildiğim kadarıyla. Oranın özelliği de bu.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Twrp file manager dan o klasörü silmek 2sn nizi almaz bu ss i alırken silseydiniz hocam :)

Root izni olmadan root dizinindeki bir klasörü dosyayı tarayamaz hiçbir program bildiğim kadarıyla. Oranın özelliği de bu.

Kendisini geçici olarak (tarama süresince) sistem dosyası olarak gösterirse yeterli yetkilere sahip olur. Kimse lütfen yanlış anlamasın, adını bile çrkinerek söylüyorum, po*n club isimli bir android virusu vardir, kendisini sistem dosyası olarak gösterir ve root klasörüne bile erişim saglayip zarar verir

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Kendisini geçici olarak (tarama süresince) sistem dosyası olarak gösterirse yeterli yetkilere sahip olur. Kimse lütfen yanlış anlamasın, adını bile çrkinerek söylüyorum, po*n club isimli bir android virusu vardir, kendisini sistem dosyası olarak gösterir ve root klasörüne bile erişim saglayip zarar verir

Sistem dosyası olarak nasıö gösteriyor root yetkisi yokken? O virüs kendini sistem dosyası olarak göstermiyor sistem dosyalarını taklit ediyor. Ve bunu yaparkende sistemdeki açıkları kullanıyor.

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Sistem dosyası olarak nasıö gösteriyor root yetkisi yokken? O virüs kendini sistem dosyası olarak göstermiyor sistem dosyalarını taklit ediyor. Ve bunu yaparkende sistemdeki açıkları kullanıyor.

Peki sistem dosyalarını root yetkimiz olmadan kaldıramayız, o virüsü root yetkiniz olmadan kaldıramassınız aynı zamanda?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Peki sistem dosyalarını root yetkimiz olmadan kaldıramayız, o virüsü root yetkiniz olmadan kaldıramassınız aynı zamanda?
Hayır kaldırırız virüs sistem dosyası değil ki sistem dosyalarını taklit ediyor. Dokunulmazlığı yok yani.

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hayır kaldırırız virüs sistem dosyası değil ki sistem dosyalarını taklit ediyor. Dokunulmazlığı yok yani.

Madem öyle diyorsunuz ozaman tabletimi feda edip deneyeceğim, durumu size özel mesaj yoluyla bildiririm.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Madem öyle diyorsunuz ozaman tabletimi feda edip deneyeceğim, durumu size özel mesaj yoluyla bildiririm.
Sistemde açık var ve virüs sistem dosyasının içeriğine sızdı ise kaldırılamaz. Bunu belirtiyim. Veya bir fonksiyonuna yerleşir ve virüs temizlenirken o fonksiyon hasar alırsa cihaz kullanılamaz da olabilir. Virüsün etkisini bilmek gerekir.

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Sistemde açık var ve virüs sistem dosyasının içeriğine sızdı ise kaldırılamaz. Bunu belirtiyim. Veya bir fonksiyonuna yerleşir ve virüs temizlenirken o fonksiyon hasar alırsa cihaz kullanılamaz da olabilir. Virüsün etkisini bilmek gerekir.

Tabikide haklisiniz fakat kafami karistiran bir yer var izninizle sormak istiyorum, bu virisu cihazi soft wipe yspsak bile silemiyoruz, stock uygulama olarak kaliyor. Buna ne diyecrksiniz?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Tabikide haklisiniz fakat kafami karistiran bir yer var izninizle sormak istiyorum, bu virisu cihazi soft wipe yspsak bile silemiyoruz, stock uygulama olarak kaliyor. Buna ne diyecrksiniz?
Soft wipe dan kastınız nedir? Tablet mtk işlemcili mi? Veya işlemcisi ne?

Oyla:
Üst Alt