Diğer Xiaomi'den şikayetçiyim!..

Fatih38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android pie ve MIUI
Telefon Modeli
Mi A2 ve Redmi NOTE 7
Bootloader Kilidi
Kapalı
Çok büyük heveslerle aldığım Mi A2 telefonumun şuan Samsung S4'ten hiçbir farkı yok. Aşırı yavaşladı uygulamalar geç açılıyor donuyor kasıyor sanki 2012 model telefon gibi.. pubg zaten hiç söylemiyorum "OYNATMIYOR". Yine çok büyük bir hevesle kardeşime RedMi Note 7 aldım. Ona da yüzüm kara çıktı. Note 7 resmen VASAT. ben o telefonun test videolarına bakarak aldım. Test videolarında pubg yağ gibi oynanıyor görünüyor. Fakat hiç öyle değil. Kare hızı aşırı yavaş ve AŞIRI kasıyor donuyor hiç oynanmıyor. Kamera zaten 48MP yazmışlar ama hiç aslı yok. Tanıtım videolarında ki gibi net çekmiyor. (12MP iPhone kamerası 5kat daha iyi çekiyor). Bu yorumlarımdan dolayı kimse bana kızmasın gucenmesin ben yaşadıklarımı anlatıyorum. Paramızla rezil olduk resmen. Eğer ufak bir yazılım hatası ise her iki telefondakide(ki sanmıyorum) düzeltilirse memnun kalırım. Eğer olmayacaksa şimdiye kadar kimse XiaoMi aldırdıysam(yüzüm kara çıktı hepsine) hepsine sattıracam. Başka kimseye önermeyeceğim. Türkiye'de alacak olan herkeside uyaracagim. Bu kadar sinirli olmamım sebebi telefonun sonradan tanıtım videolarındaki gibi çıkmaması (note 7), çok aşırı ısınma ve kasma problemi (Mi A2).

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Kusura bakmayında A2 ile beraber note 7 yi aynı kefede kıyaslamanız yada yazılımla ilgili sorunları komple xiaomi ye yüklemek bana göre mantıksız...

Birinin yazılım saf android diğeri miui.. Saf android olması ve ilk güncellemeyi siz alıyor olmanız sebebiyle bir nevi google firmasının test ekibi gibisiniz. Bunu önce anlamalısınız. Bir güncelleme sonrası kasmalar olup diğerinde sorunun kaynağı bulunup düzeltildiği oluyor.

Note 7 cihazı öyle aşırı pahalı bir cihaz değil. Uygun fiyatlıdır. 48 Mp kamera evet gayet başarılı. Ama burda mp ye takılmanız çok anlamsızca. Hatırlarsanız HTC one m7 ve m8 cihazlarında 4mb Ultra piksel gibi komik değerli ana kamera vardı. Ama 20 mb kameradan daha iyiydi. Kaldıki ekranın piksel değeri bile önemli fotografın iyi çıkmasında yada iyi görünmesinde..

Note 7 cihazı fiyatına göre çok iyi bir cihaz. Lansmanlarda fotografların kaliteli ve göz hoş gelmesi için uygun ışık ve renk seçimleri yapılır. Siz ise uygun ışığı yakalayamamış olabilirsiniz.

Cihazdan şikayet etmek yerine bu fiyatlara aldığınız cihazları daha az yadırgarsanız inanın zevk alıyorsunuz.

Son düzenleme:
Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Ben pocophone F1 kullanıyorum, şarjda beklentim 4000 mah olarak daha fazlaydı, ama sanki 3000 mah telefonla aynı seviyede. Onun dışında telefonla alakalı ekstra bir şikayetim olmadı her şey beklentiden fazlası. Romlar oyun sistemini çok etkiliyor.

Oyla:

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
Çok telefon ve elektronik hastası olan biri olarak bana samsungu rafa kaldıran marka xiaomi dir,
tüm S serisini S9+ a kadar kullanan biriyim, Şuan hem MiMix3 hem Mi9 kullanıyorum, üzerinde de telefon tanımam, ısınıyor mu? Evet! neden? hotspot açık wifi açık, duo arkada sen kapatmadıkça kapanmıyor vs vs, sonuçta işlemciyi yoran ısınmasına sebep bizim yaptıklarımız,
Not: belki de yazılımı ile çok oynuyorum diye hoşuma gidiyordur :)

Oyla:

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
redmi note 7 kullandım ve kullanıcı yorumları adı altında konu paylaşımı yapmıştım.
Telefonu kullandığım süre zarfı içerisinde çok güzel çok hızlı ve çok iyi resimler çekiyordum. Bunu aşağıdaki açmış olduğum konudan bakabilirsiniz.
Ayrıca yazılım hatası bug olmuş olabilir şuanda hangi sürümü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ya telenu fabrika ayarlarına döndürün ya da güzel temiz bir rom kurun. Eminimki dediğiniz sorunların çoğu ortadan kalkacaktır.

Sohbet - Redmi note 7 kullanıcı yorumları

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Fatih38
Xiaomi yazılım konusunda maalesef yetersiz kalıyor..

Ama cihazın yavaşlaması gibi sorunları her cihazda yaşama ihtimaliniz çok yüksek, çünkü hemen hemen her üretici zamanla eskitme politikasına gidiyor..

Bunun çözümü yok mu? Tabiki var..
Rom, root, kernel gibi konular için hazırlanmış olan rehber niteliğinde konu başlıkları mevcut..
Forumda aradığınız zaman bulabilirsiniz kendi cihazınıza ait dosyaları ve uygulama yöntemini.. Uygulakdıktan sonra da eskitme politikasından kurtulmuş olursunuz..

Ben 2014 çıkış tarihli olan Mi4 LTE kullanıyorum, 2016 da almıştım..
Gayet memnunum, hâlâ canavar gibi işimi görüyor..
PUBG oynarken sıkıntı yaşamıyorum ısınma dışında.. Kaldı ki bir telefonu PUBG üstünden değerlendirmek çok saçma, optimize bile edilebilir olmayan bir oyun..

Yeni bir cihazda sıkıntı varsa oda şanssızlıktır bana göre, markayı hemen gömmeye gerek yok..

Ben çevrem de 13 kişinin Xiaomi almasına engel oldum, bunun sebebi de, öyle rom, root filan uğraşacak insanlar değiller.. Yani bu konuda meraklı, hevesli değiller..
Çünkü en azından bana göre, bu konuda meraklı olmayan, rom, root gibi terimlere yabancı olan kişilere Xiaomi önermek iyi değil..

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bunun altına müsadenizle bende imzamı atmak istiyorum hocam8=)

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

bkalyoncu2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Meslek
Öğrenci
Konular
5
A2 Kullanıyorum ben de yaklaşık 5 aydır. Android One olması dışında herhangi bir sorunum yok şimdilik. Yazılımsal bir sorun olabilir sizinki, iade veya servis isterseniz sorunu giderirler büyük ihtimalle

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Bunun altına müsadenizle bende imzamı atmak istiyorum hocam8=)

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Onur duyarım hocam.

Oyla:

Fatih38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
4
Birde şöyle birşey var ki, mobil veride çok ısınıyor ve oyunlarda kasıyor. Wifide kasma ve ısınma büyük ölçüde azalıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hadi hepsini geçtim, şarj %30'un altına düşünce telefon resmen kullanılmıyor. Kasmalar ve ısınmalar hat safhaya geliyor. O şarjlarda oyuna girmek mümkün değil, girdiğin zaman donuyo ve cihazdan garip sesler geliyor. Sanki çizik bir CD'den müzik çalarken garip bir ses çıkar ya, ona benzer sesler geliyo ve donuyor. Buda mı bir yazılım hatası? Bu sorun aldığım günden beri var telefonu sifirladim ve yine aynıydı. Benim telefonumun zaten bataryası 3000. Sen birde bunun %30unu elimden alırsan geriye ne kaldı ki?.

Son düzenleme:
Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Birde şöyle birşey var ki, mobil veride çok ısınıyor ve oyunlarda kasıyor. Wifide kasma ve ısınma büyük ölçüde azalıyor.

Hadi hepsini geçtim, şarj %30'un altına düşünce telefon resmen kullanılmıyor. Kasmalar ve ısınmalar hat safhaya geliyor. O şarjlarda oyuna girmek mümkün değil, girdiğin zaman donuyo ve cihazdan garip sesler geliyor. Sanki çizik bir CD'den müzik çalarken garip bir ses çıkar ya, ona benzer sesler geliyo ve donuyor. Buda mı bir yazılım hatası? Bu sorun aldığım günden beri var telefonu sifirladim ve yine aynıydı. Benim telefonumun zaten bataryası 3000. Sen birde bunun %30unu elimden alırsan geriye ne kaldı ki?.
Anlaşılan o ki cihazınızda bir sıkıntı var ve siz bunu forum üzerinde ifade ederek bir yardım talebinde bulunuyorsunuz. Yine gördüğüm kadarıyla bir çok arkadaşımız anlattığınız sıkıntıların kendi cihazlarında yaşanmadığını belirtmelerine rağmen yine de kendi bilgileri dahilinde çeşitli çözüm önerilerinde bulunmuşlar.
Aslında yapmanız gerekenler belli. Birincisi telefonu aldığınız yerle iletişime geçip durumunuzu anlatır ve birlikte çizeceğiniz yol haritasına göre ya servise gönderirsiniz yada değişim talebinde bulunursunuz. Belki de problem donanımsaldır.
İkincisi ise sükunetinizi muhafaza ederek gelecek güncellemeyi beklersiniz. Eğer yazılımsal bir sıkıntı varsa güncelleme ile çözülebilir.
Lakin siz bunları yapmıyorsunuz, sadece feryat figan cihazı ve firmayı kötülüyorsunuz. Bunu da anlarım, belli bir memnuniyetsizliğiniz olabilir ama anlayamadığım şu...
Siz bu forumdan ne bekliyorsunuz? Herkes fikrini söylemiş zaten. Daha fazla ne yapmalarını bekliyorsunuz?
Sayın hocam, burası xiaomi kullananların bir araya geldiği bir paylaşım platformu, xiaomi firmasının Türkiye şubesi değil ki...

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131

Mobil veri başlı başına telefonun ısınması için bir sebep zaten, kalkıp birde oyun oynarsanız kaçınılmaz son haha--

%30 konusuna gelince madem telefonda böyle bi sorun var, sesler filan diyorsunuz, hemde cihazı aldığınız günden itibaren, cihazı garantiye gönderin hocam, burda zaman kaybetmeyin.. Telefonu yeni aldıysanız satıcı ile de muhatap olabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt