Diğer Xiaomi'den şikayetçiyim!..

Fatih38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android pie ve MIUI
Telefon Modeli
Mi A2 ve Redmi NOTE 7
Bootloader Kilidi
Kapalı
Çok büyük heveslerle aldığım Mi A2 telefonumun şuan Samsung S4'ten hiçbir farkı yok. Aşırı yavaşladı uygulamalar geç açılıyor donuyor kasıyor sanki 2012 model telefon gibi.. pubg zaten hiç söylemiyorum "OYNATMIYOR". Yine çok büyük bir hevesle kardeşime RedMi Note 7 aldım. Ona da yüzüm kara çıktı. Note 7 resmen VASAT. ben o telefonun test videolarına bakarak aldım. Test videolarında pubg yağ gibi oynanıyor görünüyor. Fakat hiç öyle değil. Kare hızı aşırı yavaş ve AŞIRI kasıyor donuyor hiç oynanmıyor. Kamera zaten 48MP yazmışlar ama hiç aslı yok. Tanıtım videolarında ki gibi net çekmiyor. (12MP iPhone kamerası 5kat daha iyi çekiyor). Bu yorumlarımdan dolayı kimse bana kızmasın gucenmesin ben yaşadıklarımı anlatıyorum. Paramızla rezil olduk resmen. Eğer ufak bir yazılım hatası ise her iki telefondakide(ki sanmıyorum) düzeltilirse memnun kalırım. Eğer olmayacaksa şimdiye kadar kimse XiaoMi aldırdıysam(yüzüm kara çıktı hepsine) hepsine sattıracam. Başka kimseye önermeyeceğim. Türkiye'de alacak olan herkeside uyaracagim. Bu kadar sinirli olmamım sebebi telefonun sonradan tanıtım videolarındaki gibi çıkmaması (note 7), çok aşırı ısınma ve kasma problemi (Mi A2).

Fatih38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
4
Bakın abiler kardeşler ben yalan söylemiyorum sonuçta niye söyleyeyim değilmi? Resmi 5 plus ta aldırdım arkadaşa o zaten pubg de HD ayara alınmıyor bile düşük ayarda oynanıyor ve ona rağmen cihaz aşırı yavaş oyunda kare hızı aşırı düşük. Mi A2 bir çok arkadaşıma aldırdım. Sadece ben değilim ki aynı sorunu yaşayan, tüm arkadaşlarım aynı sorunları yaşıyor. Şuan Mi A2 cihazımdan yazıyorum ve telefon elimde alev alacak gibi hissediyorum. Yazmakta bile güçlük çekiyorum çok kasıyor. Yani SD 660 işlemciye sahip bir cihazda bunlar olmaması gereken şeyler. Haksız mıyım? Note 7 kullanıpta aynı sorunları yaşamayan kardeş sana sesleniyorum, acaba hiç pubg Mobile oynadınız mı? . Eğer bu sorunlar bazı kişilerde var, bazı kişilerde yok ise.. bu demek oluyor ki cihazlarda fabrika üretim hataları var. Bunun başka bir açıklaması yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi A2 son güncellemeden sonra genel olarak yavaşlamaya başladı. Ayrıca ısınma problemi yaz ayları başladığından beri vardı.

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Bakın abiler kardeşler ben yalan söylemiyorum sonuçta niye söyleyeyim değilmi? Resmi 5 plus ta aldırdım arkadaşa o zaten pubg de HD ayara alınmıyor bile düşük ayarda oynanıyor ve ona rağmen cihaz aşırı yavaş oyunda kare hızı aşırı düşük. Mi A2 bir çok arkadaşıma aldırdım. Sadece ben değilim ki aynı sorunu yaşayan, tüm arkadaşlarım aynı sorunları yaşıyor. Şuan Mi A2 cihazımdan yazıyorum ve telefon elimde alev alacak gibi hissediyorum. Yazmakta bile güçlük çekiyorum çok kasıyor. Yani SD 660 işlemciye sahip bir cihazda bunlar olmaması gereken şeyler. Haksız mıyım? Note 7 kullanıpta aynı sorunları yaşamayan kardeş sana sesleniyorum, acaba hiç pubg Mobile oynadınız mı? . Eğer bu sorunlar bazı kişilerde var, bazı kişilerde yok ise.. bu demek oluyor ki cihazlarda fabrika üretim hataları var. Bunun başka bir açıklaması yok.
Size şu ana kadar yalan söylüyorsunuz diyen olmadı zaten. Pubg oyununu şimdiye kadar telefonda oynamadım o kısmı es geçiyorum bilen arkadaşlar yorum yapar. Ama şuna açıklık getireyim, foruma yazı yazarken bile cihazınız alev alacak duruma geliyorsa, kasıp donuyorsa bir sorun olduğu aşikar. Cihazınızı fabrika ayarlarına çevirdiniz mi hiç ? Bu şekilde deneyip kullandınız mı ?

Oyla:

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
3000 liralık bir cihaz, konser alanında video çekerken yüksek bass yüzünden doğru düzgün ses kaydı alamıyorsa bu adiliktir, bu ucuzluktur, fiyat/performans değildir hocam. Kullanmayın o zaman diyeceksiniz, bu tip sorunlar cihazlar alındıktan sonra öğreniliyor. Yıllar önce çıkmış Apple iPhone 6 yapmıyor bu salaklığı yani. Deneyin siz de tecrübe edersiniz model farketmez hepsinde bu sorun var denedim. Arabada bassı yükseltip bir adet video çekin sadece.
Kusura bakmayın ancak sizin dediğiniz f/p global rakamlarda geçerli ülkemizde çeşitli vergilerle telefonlar pahalılaşıyor ve siz güç bela verdiğiniz 2000-3000 TL'lik telefonlardan çok şey bekliyorsunuz. Tekrardan söylüyorum redmi note 7 147$lik bir telefon lütfen bir cihazı kötülerken cihazın maliyetiyle beraber kullanılan donanımı da karşılaştırın aksi takdirde marka kötüleme gibi bir lüksünüz yok.

Oyla:

Fatih38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
4
Size şu ana kadar yalan söylüyorsunuz diyen olmadı zaten. Pubg oyununu şimdiye kadar telefonda oynamadım o kısmı es geçiyorum bilen arkadaşlar yorum yapar. Ama şuna açıklık getireyim, foruma yazı yazarken bile cihazınız alev alacak duruma geliyorsa, kasıp donuyorsa bir sorun olduğu aşikar. Cihazınızı fabrika ayarlarına çevirdiniz mi hiç ? Bu şekilde deneyip kullandınız mı ?
Ben de zaten siz yalancı diyorsunuz bana demedim. Hayır, fabrika ayarlarına yüklemedim telefonu. Çünkü bir wi-fi yok evimde tekrar bir güncelleme yapacak GB miktarım yok.

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Ben de zaten siz yalancı diyorsunuz bana demedim. Hayır, fabrika ayarlarına yüklemedim telefonu. Çünkü bir wi-fi yok evimde tekrar bir güncelleme yapacak GB miktarım yok.
Yanlış anlamayın, yalancı sıfatını kullanacak bir durum yok ortada. Siz sorununuzu dile getirmişsiniz biz de olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tavsiyem A2 cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayıp tekrardan kurulum yaparak kullanmanız. Çünkü gerçekten söylediğiniz şikayetlere sahip olan bir cihaz değil. Fabrika ayarlarından sonra da aynı sorunlar devam ederse şikayetinizi tekrardan belirtirsiniz.

Oyla:

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36

Mi A2 son güncellemeden sonra genel olarak yavaşlamaya başladı. Ayrıca ısınma problemi yaz ayları başladığından beri vardı.
Redmilerin oyun oynarken sıkıntı çıkarması normal zaten onlar gündelik kullanama daha yatkın, oyun oynamak için değil. Redmi Note 7 yeni çıkmış olabilir ama orta seviye bir telefon ve ortalama 150 dolar, iphone 6 plus bile 299 dolardan çıkmış bir telefon. Şu zamanlarda yüksek bir fiyat verdiğiniz iyi bir telefon alabileceğiniz anlamına gelmiyor maalesef ki ama mi a2'ye gerçekten yüklediğiniz uygulamalara bakıp en son çare format atmalısınız. Böyle bir sıkıntıyı ilk kez sizde duydum.

Oyla:

Fatih38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
4
Kusura bakmayın ancak sizin dediğiniz f/p global rakamlarda geçerli ülkemizde çeşitli vergilerle telefonlar pahalılaşıyor ve siz güç bela verdiğiniz 2000-3000 TL'lik telefonlardan çok şey bekliyorsunuz. Tekrardan söylüyorum redmi note 7 147$lik bir telefon lütfen bir cihazı kötülerken cihazın maliyetiyle beraber kullanılan donanımı da karşılaştırın aksi takdirde marka kötüleme gibi bir lüksünüz yok.
Ortalama 150$lik cihazlar bunlar evet ama satarsam fiyat performans olarak satılıyor ve hakikaten de öyleydi zaten benim cihazım ilk aldığımda gayet iyiydi yağ gibiydi. Demek istediğim neden sonradan yavaşlıyor? Yani bir amaç mı var bu yazılım güncellemelerin de?

Redmilerin oyun oynarken sıkıntı çıkarması normal zaten onlar gündelik kullanama daha yatkın, oyun oynamak için değil. Redmi Note 7 yeni çıkmış olabilir ama orta seviye bir telefon ve ortalama 150 dolar, iphone 6 plus bile 299 dolardan çıkmış bir telefon. Şu zamanlarda yüksek bir fiyat verdiğiniz iyi bir telefon alabileceğiniz anlamına gelmiyor maalesef ki ama mi a2'ye gerçekten yüklediğiniz uygulamalara bakıp en son çare format atmalısınız. Böyle bir sıkıntıyı ilk kez sizde duydum.
Bakın sürekli herkes fiyat konusundan bahsediyor cevap verirken, fakat şunu da unutmamalısınız ki XiaoMi yeni çıkan bir marka ve bu markanın bu kadar hızlı yükselmesinin tek nedeni fiyatların uygun olmasıdır. Fiyat performans ürünleri yani. Siz gidipte 150$ lik bir Samsung veya iPhone ile kıyaslayamazsiniz. Çünkü bu markanın vaatleri zaten düşük fiyata yüksek performans. Anlatabildim mi? Eğer diğerleriyle fiyat bakımında aynı tutacak olsaydık bu marka zaten yukselmezdi. Eğer zaten yüksek para veripte bir telefon alacak olsaydık zaten kimse iPhone'dan vazgeçmezdi.

Son düzenleme:
Oyla:

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
Ortalama 150$lik cihazlar bunlar evet ama satarsam fiyat performans olarak satılıyor ve hakikaten de öyleydi zaten benim cihazım ilk aldığımda gayet iyiydi yağ gibiydi. Demek istediğim neden sonradan yavaşlıyor? Yani bir amaç mı var bu yazılım güncellemelerin de?

Bakın sürekli herkes fiyat konusundan bahsediyor cevap verirken, fakat şunu da unutmamalısınız ki XiaoMi yeni çıkan bir marka ve bu markanın bu kadar hızlı yükselmesinin tek nedeni fiyatların uygun olmasıdır. Fiyat performans ürünleri yani. Siz gidipte 150$ lik bir Samsung veya iPhone ile kıyaslayamazsiniz. Çünkü bu markanın vaatleri zaten düşük fiyata yüksek performans. Anlatabildim mi? Eğer diğerleriyle fiyat bakımında aynı tutacak olsaydık bu marka zaten yukselmezdi. Eğer zaten yüksek para veripte bir telefon alacak olsaydık zaten kimse iPhone'dan vazgeçmezdi.
Yazılım konusunda Xiaomi şu anda diğer rakipleriyle yarisamayabilir (global romlarda) ancak custom romlarla telefonunuz gerçek gücüne kavuşur çünkü yazılımsız donanım hiçbir şey ifade etmez. Keza arkadaşımda s10e var bende de mi8 arkadaş benim kamerayı daha çok beğeniyor bu işlerde şans faktörü de var bi güncelleme de kamera güzel olur başka bir güncelleme de bozulabilir.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Fatih38
Xiaomi yazılım konusunda maalesef yetersiz kalıyor..

Ama cihazın yavaşlaması gibi sorunları her cihazda yaşama ihtimaliniz çok yüksek, çünkü hemen hemen her üretici zamanla eskitme politikasına gidiyor..

Bunun çözümü yok mu? Tabiki var..
Rom, root, kernel gibi konular için hazırlanmış olan rehber niteliğinde konu başlıkları mevcut..
Forumda aradığınız zaman bulabilirsiniz kendi cihazınıza ait dosyaları ve uygulama yöntemini.. Uygulakdıktan sonra da eskitme politikasından kurtulmuş olursunuz..

Ben 2014 çıkış tarihli olan Mi4 LTE kullanıyorum, 2016 da almıştım..
Gayet memnunum, hâlâ canavar gibi işimi görüyor..
PUBG oynarken sıkıntı yaşamıyorum ısınma dışında.. Kaldı ki bir telefonu PUBG üstünden değerlendirmek çok saçma, optimize bile edilebilir olmayan bir oyun..

Yeni bir cihazda sıkıntı varsa oda şanssızlıktır bana göre, markayı hemen gömmeye gerek yok..

Ben çevrem de 13 kişinin Xiaomi almasına engel oldum, bunun sebebi de, öyle rom, root filan uğraşacak insanlar değiller.. Yani bu konuda meraklı, hevesli değiller..
Çünkü en azından bana göre, bu konuda meraklı olmayan, rom, root gibi terimlere yabancı olan kişilere Xiaomi önermek iyi değil..

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Erdem388

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Mi Max ile başladım mi 6 ve son olarak mi 8 aldım. Ne biliyim herhangi bir ciddi problemle karşılaşmadım. Genelde rom kuracağım zaman temiz format atarım romu kurarım. Herhangi bir kasma donma ile karşılaşmam. Temiz bir format ile rom kurulumu yapın deneyin.

Oyla:
Üst Alt