İpucu Xiaomi USB sorunu çözümü

• Konbuyu başlatan kozmoz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 123
  • Görüntüleme 76K

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Daha önce hiç bağlamadığım bilgisayara taktım bizim evde başka bir bilgisayar. Yani ona neredeyse hiç telefon bile bağlanmamıştır usb ile. O bilgisayara takar takmaz Mi A1 cihazınız ile ne yapacağınızı seçin dedi direkt.

ervola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elmeddin
Cihazım
Xiaomi redmi 6a
Konular
0
Daha önce hiç bağlamadığım bilgisayara taktım bizim evde başka bir bilgisayar. Yani ona neredeyse hiç telefon bile bağlanmamıştır usb ile. O bilgisayara takar takmaz Mi A1 cihazınız ile ne yapacağınızı seçin dedi direkt.
Hocam zaten bu driver sorunu Xiaomi telefondan önce başka telefonlar takmış iseniz bilgisayar o driveri kullanıyor ve telefonu taktığın an tanımıyor karışıklık oluyor

Redmi 6A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gamelear12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ümit
Cihazım
Xiaomi 5s
Konular
0
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Selam arkadaşlar, sorun bendede var bir türlü bilgisayar telefonu tanımıyor. Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modu açık ve usb mtp resim olarak ayarlı. İşletim sistemin windows 10 farklı pc denedim yine tanımadı daha önce tanıyordu son güncellemelerden sonra oldu bu sorun. 3 sayfada yazanların tümünü okudum ve uygulamadım ama sonucu ulaşamadım.

Ayrıcı bu konuda belirtilenleri yaptım yine sonuca ulaşamadım:Rehber - Windows 10 Xiaomi Mtp Sorunu Çözümü

Yardım ederseniz sevinirim foto ve videoları aktarmam gerekiyor ama aktaramıyorum ve yüksek boyutlular.

dr_lucky

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ugur
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Bir çok kişinin ve bende dahil olmak üzere yaşadığı bilgisayarın telefonu görememesi sorununu çok uzun araştırma sonucu çözdüm. Sorun cihazda kesinlikle değil bunu altını çizerekten belirtmek istiyorum. Sorun; bilgisayar driver'larından kaynaklı bir sorun. Telefonu bilgisayara ilk bağladığımda cihazı mtp olarak yani medya aracı olarak görmüştü ama bir driver yüklendi kendi kendine ve telefon artık görünmüyordu. Bir çok kez forumu araştırdım ama maalesef sorunun çözümünü bulamadım ve benim gibi kimse bulamadı. Şans eseri yabancı bir forumda gezerken buldum bu çözümü. Çözümü madde madde anlatacağım;

1) İlk olarak bilgisayarımızın aygıt yöneticisini açıyoruz.
2)Taşınabilir aygıtları açıyoruz altta ünlem işareti olan bir driver olacak bende mtp tarzı bir şeyler yazıyordu tam olarak ismini hatırlamıyorum.
3) vermiş olduğum linkten driver'ı masaüstüne indiriyoruz rardan çıkarıp bir klasör oluşturup içine atıyoruz
4)Ünlem işareti olan driver'a sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz
5)İki seçenek çıkacak biz sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayacağız.
6)Gözat seçeneğinden masaüstüne gelip driver'ı içine attığımız klasörü seçeceğiz ve yükleyeceğiz.

işlem bu kadar bu arada bu işlemi yaparken cihazımız usb ile bağlı olsun hata ayıklama modu açık olsun ve medya aracı(mtp) seçeneğinde olsun. Bende kesin çözüm verdi her türlü xiaomi modeli için geçerli.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sayın Kozmoz
Ben mi 8 acemi kullanıcıyım. USB ile bilgisayarımdan telefona mp3 yükleyemedim. Dediklerinizi yaptım ama "aygıt yöneticisinde taşınabilir aygıtlar kısmında" Mi 8 yazıyor ve ünlem görünmüyor (MTP yazmıyor). Yine de sürücüyü güncelleştirdim ama sorun çözülmedi. Hata ayıklama açık mı bilmiyorum ve ulaşamıyorum. Ne yapabilirim?
1 aydır internette nitelikli bir çözüm bulamadım.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

ghoulTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet uğur
Cihazım
mi5
Konular
0
Ben denilenleri yerine getirdim ama hiç birşey olmadı zaten bende ünlem işareti yoktu. sürücüyü güncelle diyincede verilen linkteki klasörü seçtiğim zaman zaten yüklü ibaresi aldım ve hala sorunu çözemedim

kemaladiyaman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal
Cihazım
redmi note 7
Konular
4
Ben denilenleri yerine getirdim ama hiç birşey olmadı zaten bende ünlem işareti yoktu. sürücüyü güncelle diyincede verilen linkteki klasörü seçtiğim zaman zaten yüklü ibaresi aldım ve hala sorunu çözemedim
aynen, bende aynı ibare ile karşılaşıyorum. ve hala cıhaz gözükmüyor

fteyfur21

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ferdi
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
Bir çok kişinin ve bende dahil olmak üzere yaşadığı bilgisayarın telefonu görememesi sorununu çok uzun araştırma sonucu çözdüm. Sorun cihazda kesinlikle değil bunu altını çizerekten belirtmek istiyorum. Sorun; bilgisayar driver'larından kaynaklı bir sorun. Telefonu bilgisayara ilk bağladığımda cihazı mtp olarak yani medya aracı olarak görmüştü ama bir driver yüklendi kendi kendine ve telefon artık görünmüyordu. Bir çok kez forumu araştırdım ama maalesef sorunun çözümünü bulamadım ve benim gibi kimse bulamadı. Şans eseri yabancı bir forumda gezerken buldum bu çözümü. Çözümü madde madde anlatacağım;

2)Taşınabilir aygıtları açıyoruz altta ünlem işareti olan bir driver olacak bende mtp tarzı bir şeyler yazıyordu tam olarak ismini hatırlamıyorum.
3) vermiş olduğum linkten driver'ı masaüstüne indiriyoruz rardan çıkarıp bir klasör oluşturup içine atıyoruz
4)Ünlem işareti olan driver'a sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz
5)İki seçenek çıkacak biz sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayacağız.
6)Gözat seçeneğinden masaüstüne gelip driver'ı içine attığımız klasörü seçeceğiz ve yükleyeceğiz.

işlem bu kadar bu arada bu işlemi yaparken cihazımız usb ile bağlı olsun hata ayıklama modu açık olsun ve medya aracı(mtp) seçeneğinde olsun. Bende kesin çözüm verdi her türlü xiaomi modeli için geçerli.
hocam bende olmadı galiba 32 bit olduğu için başka çözüm var mı

ataol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hjk
Cihazım
kjb
Konular
0
başlığı açan arkadaş sağolsun reklamlı linki öyle bir koymuş ki indirme linkine bir türlü ulaşamadım.

konunun ilk postundaki yandex linkini mesajla yollarsanız çok sevinirim.

paradoxibo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
Xiaomi mi mix2
Konular
0

Üst Alt