İpucu Xiaomi USB sorunu çözümü

• Konbuyu başlatan kozmoz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 123
  • Görüntüleme 76K

Cihan54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
M4
Konular
5
Ben de aynı problemi yaşıyorum. Redmi Note 4 telefon. Usb'i bilgisayara taktığımda yaprak kıpırdamıyor. mtp işlemini, driver'ı vs. tüm söylenenleri yaptım bir değişiklik yok. Aygıt yöneticisi de hiçbirşey görmüyor ki ünlemi olsun. farklı bilgisayar ve kablo da çare olmadı. Kronik birşey sanırım. facepalm~~

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
Ben de aynı problemi yaşıyorum. Redmi Note 4 telefon. Usb'i bilgisayara taktığımda yaprak kıpırdamıyor. mtp işlemini, driver'ı vs. tüm söylenenleri yaptım bir değişiklik yok. Aygıt yöneticisi de hiçbirşey görmüyor ki ünlemi olsun. farklı bilgisayar ve kablo da çare olmadı. Kronik birşey sanırım. facepalm~~
Diğer tüm bilgisayarlar da ve farklı kablolarla deneyip yine olmadıysa sanırım senin telefonun driverları bilgisayar da çakışıyor veya yazılımsal bir problem var.

Cihan54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
M4
Konular
5
Daha önce yoktu, son güncellemeden sonra çıkmış olabilir bu durum.

Fetamenix

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyfullah
Cihazım
Mi9t
Konular
1
Bende hicbirsey cikmiyor. Telefona hicbir sekilde tepki vermiyor pc. Sadece sarj oluyor. Bildirm cubugunda bile uab vs hic birsey yazmiyor. Lutfen yardim edin telefon 1 ahlik ama 3 gun den beri böyle.

eawewae

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
XPERİA Z5
Konular
6
Aynı sorun her şeyi denedim mi 6 cihszım olmuyor

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Hocam bunu bir yer sabitleseniz çok güzel olur geçen hafta çok uğraştım cözemedim sorunu

AsOsYaL_63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nayif
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Elektirikçi
Konular
24
Bir çok kişinin ve bende dahil olmak üzere yaşadığı bilgisayarın telefonu görememesi sorununu çok uzun araştırma sonucu çözdüm. Sorun cihazda kesinlikle değil bunu altını çizerekten belirtmek istiyorum. Sorun; bilgisayar driver'larından kaynaklı bir sorun. Telefonu bilgisayara ilk bağladığımda cihazı mtp olarak yani medya aracı olarak görmüştü ama bir driver yüklendi kendi kendine ve telefon artık görünmüyordu. Bir çok kez forumu araştırdım ama maalesef sorunun çözümünü bulamadım ve benim gibi kimse bulamadı. Şans eseri yabancı bir forumda gezerken buldum bu çözümü. Çözümü madde madde anlatacağım;

1) İlk olarak bilgisayarımızın aygıt yöneticisini açıyoruz.
2)Taşınabilir aygıtları açıyoruz altta ünlem işareti olan bir driver olacak bende mtp tarzı bir şeyler yazıyordu tam olarak ismini hatırlamıyorum.
3) vermiş olduğum linkten driver'ı masaüstüne indiriyoruz rardan çıkarıp bir klasör oluşturup içine atıyoruz
4)Ünlem işareti olan driver'a sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz
5)İki seçenek çıkacak biz sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayacağız.
6)Gözat seçeneğinden masaüstüne gelip driver'ı içine attığımız klasörü seçeceğiz ve yükleyeceğiz.

işlem bu kadar bu arada bu işlemi yaparken cihazımız usb ile bağlı olsun hata ayıklama modu açık olsun ve medya aracı(mtp) seçeneğinde olsun. Bende kesin çözüm verdi her türlü xiaomi modeli için geçerli.

Sa kdm tek hata olan bende sanırım verdigin dosyayı yukledim ama yukleyemedi 64 bit uyulu degil diye bir hata aldım

Üst Alt