İpucu Xiaomi USB sorunu çözümü

• Konbuyu başlatan kozmoz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 123
  • Görüntüleme 76K

AsOsYaL_63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nayif
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Elektirikçi
Konular
24
Ünlem işareti olan driver kaldırıp yüklemen gerekiyor
Kdm walla beynim yandı harbi yaaa tutum anti virüs programı kurup iyi bir tarama yaptım şu an da ünlem işareti kalmadı ama (0xp0000 ) buna benzer bir hata veriyor bu sefer

pasha0663

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdi
Cihazım
Xiaomi resmi no
Konular
0
Daha oncedem ben note 8pro cihazimda usb tethering kullanio pc mde net kullanabiliordim ancak 11.0.4 guncellemesi gelince note 8 proya simdi pc ye baglayinca usb tethering int paylaşımı yapinca pcye unlem isaretinde kalior ne yapsam cozemedim rica ederm bi yardim :(

Casper48

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramil
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
7
Merhaba Arkadaşlar Cihaz Redmi note 7. Bir arkadaş TWRP yapdı şuan cihaz hic bir bilgisayara qoşulmuyor şuan butun driverler bilgisayara yuklu 5 tane kablo 3 bilgisayar denedim.Bilgisayara usb takılan zaman hic bir hata bile göstermiyor cihaza şarj bilgisi geliyor şarj olmuyor .Nedenini bilen varsa yardım etsin.

Xitaco

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hutaku
Cihazım
redmi 4x
Konular
0
Bir çok kişinin ve bende dahil olmak üzere yaşadığı bilgisayarın telefonu görememesi sorununu çok uzun araştırma sonucu çözdüm. Sorun cihazda kesinlikle değil bunu altını çizerekten belirtmek istiyorum. Sorun; bilgisayar driver'larından kaynaklı bir sorun. Telefonu bilgisayara ilk bağladığımda cihazı mtp olarak yani medya aracı olarak görmüştü ama bir driver yüklendi kendi kendine ve telefon artık görünmüyordu. Bir çok kez forumu araştırdım ama maalesef sorunun çözümünü bulamadım ve benim gibi kimse bulamadı. Şans eseri yabancı bir forumda gezerken buldum bu çözümü. Çözümü madde madde anlatacağım;

1) İlk olarak bilgisayarımızın aygıt yöneticisini açıyoruz.
2)Taşınabilir aygıtları açıyoruz altta ünlem işareti olan bir driver olacak bende mtp tarzı bir şeyler yazıyordu tam olarak ismini hatırlamıyorum.
3) vermiş olduğum linkten driver'ı masaüstüne indiriyoruz rardan çıkarıp bir klasör oluşturup içine atıyoruz
4)Ünlem işareti olan driver'a sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz
5)İki seçenek çıkacak biz sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayacağız.
6)Gözat seçeneğinden masaüstüne gelip driver'ı içine attığımız klasörü seçeceğiz ve yükleyeceğiz.

işlem bu kadar bu arada bu işlemi yaparken cihazımız usb ile bağlı olsun hata ayıklama modu açık olsun ve medya aracı(mtp) seçeneğinde olsun. Bende kesin çözüm verdi her türlü xiaomi modeli için geçerli.

Bir işe yaramadı.

• Beğen
Tepkiler: Hb7

Kensie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
0
Cihazım
Mİ 10t
Konular
46
Mi 9T Pro cihazım var ve aynı sorunu yaşıyorum pc hiçbir şekilde görmüyor telefon fastboot modunda rom yok içinde pcye bağlanmadığı için de rom atamıyorum öylece kaldı telefon yardım edebilecek var mı cidden yapabilecek her şeyi yaptım

dilgesce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dilgeş
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
3
mi 9t cihazım aynı şekilde , görmüyor bilgisayar , yok mu başka çözüm ?

refikcelti

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Refik
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
E-Ticaret Yönetici
Konular
12
merhaba arkadaşlar. usb seçeneğini seçemiyorum telefondan. hepsi pasif durumda. sadece şarj ediyor. işin garibi twrpye girdiğimde bellek olarak görebiliyroum telefonu. redmi note 8 pro // bliss custom rom

Emre KÜMBETLİ

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
mi a2
Konular
0
Bir çok kişinin ve bende dahil olmak üzere yaşadığı bilgisayarın telefonu görememesi sorununu çok uzun araştırma sonucu çözdüm. Sorun cihazda kesinlikle değil bunu altını çizerekten belirtmek istiyorum. Sorun; bilgisayar driver'larından kaynaklı bir sorun. Telefonu bilgisayara ilk bağladığımda cihazı mtp olarak yani medya aracı olarak görmüştü ama bir driver yüklendi kendi kendine ve telefon artık görünmüyordu. Bir çok kez forumu araştırdım ama maalesef sorunun çözümünü bulamadım ve benim gibi kimse bulamadı. Şans eseri yabancı bir forumda gezerken buldum bu çözümü. Çözümü madde madde anlatacağım;

2)Taşınabilir aygıtları açıyoruz altta ünlem işareti olan bir driver olacak bende mtp tarzı bir şeyler yazıyordu tam olarak ismini hatırlamıyorum.
3) vermiş olduğum linkten driver'ı masaüstüne indiriyoruz rardan çıkarıp bir klasör oluşturup içine atıyoruz
4)Ünlem işareti olan driver'a sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz
5)İki seçenek çıkacak biz sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayacağız.
6)Gözat seçeneğinden masaüstüne gelip driver'ı içine attığımız klasörü seçeceğiz ve yükleyeceğiz.

işlem bu kadar bu arada bu işlemi yaparken cihazımız usb ile bağlı olsun hata ayıklama modu açık olsun ve medya aracı(mtp) seçeneğinde olsun. Bende kesin çözüm verdi her türlü xiaomi modeli için geçerli.

Merhaba bende de aynı sorun var, dediğinizi yaptım ama bi sonuç alamadım. Benim telefon mi A2 android işlemcili diye midir bilmiyorum ama ben yeni usb kablo aldım, başka biligisayarlarda denedim ama olmuyor kafaları yiyeceğim. Bence sorun telefonumda. sizin dediğiniz hata ayıklama modu ve medya aracı gibi seçenekler de yok bende.

beytullahhkcky

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Beytullah
Cihazım
xiaomi not4
Konular
0
Argo Kullanımı

lan kardeş ünlemi buldum yaptım dediğin gibi yükleme başarısı dedi ve şimdi o ünlemde yok telefonuda görmüyo

droit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
mi max prime
Konular
0
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Problem driver eksikliğinden kaynaklanıyormuş. Chimeratool u yükledim. Driveri otomatik yükledi. Sorun çözüldü.

Üst Alt