Haber Xiaomi Türkiye facebook sayfasının resmi sayfa tarafından kapattırılması

5 yıldır sadece Xiaomi'yi insanlara tanıttığımız, haberler paylaştığımız, Xiaomi'yi her cümlede övdüğümüz sayfa dün itibari ile resmi sayfa tarafından kapattırıldı. Yanlış anlaşılmasın, kesinlikle sayfada biz resmiyiz gibi ibareler bile kullanılmadı. Resmi olmadığımızı fan sayfası olduğumuzu bile birçok gönderi paylaşarak yayınladık. Fakat tüm bunca emeğe rağmen, Mi Türkiye sayfası, bizim sayfamızı şikayet ediyor ve facebookta kapatıyor.

Mi Türkiye sayfasına mesaj attığımızda bize fake hesap muamelesi yapan kişinin üslubü adeta o sayfanın fake hesap olduğunu düşündürmüştür.

''Emek sarfetmişsin ama maalesef oluru yok, kurallar katı'' gibi bir cümle de kuruldu. 5 yıldır Xiaomi'yi biz tanıtalım insanlara sen parayı bas sayfaya takipçi çek 5 yıldır emek veren insanların emeğini çöpe at.

Şu saatten sonra hiçbir şekilde Xiaomi ürünü almam, aldırmam. Kar marjım %5 olacak de, insanlar senin kapitalist düzeni bozmanı insanlara anlatsın, 5 yıl boyunca senin reklamını yapsın en güncel haberlerini paylaşsın, tek kuruş almadan üstelik ve sen gel hesabı kapattır. Emek hırsızlığı ve saygısızlıktır bu.

Bundan sonra gerek ekşi gerekse diğer sözlüklerde mücademele sürdürüp, 5 yıl nasıl Xiaomi'yi övdüysem, şimdi Xiaomi'yi gömeceğim. Her mecrada yaptıkları emek hırsızlığını anlatacağım.

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Sayın adminler;

Karşılıklı cevaplar yazıldı son sözler söylendi bence. kikiemre de vereceği cevapları vermiş dolayısıyla cevap hakkını kullanmıştır. Bu saatten sonra xiaomi ve Türkiye' deki büyük telefon ithalatçıları ve servisleri adına ileriki yıllarda birlikte çalışılmak durumunda kalınabileceği açısından ayrıca yukarıdaki yazıların gelecekte her iki tarafı da olumlu/olumsuz etkileyeceğinden konunun daha fazla uzatılmamasını ve kapatılmasını talep ediyorum.

Kikiemre nikli arkadaşta sunacağı bir delil olursa sizlere özelden ulaşabilir.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Sayın adminler;

Karşılıklı cevaplar yazıldı son sözler söylendi bence. kikiemre de vereceği cevapları vermiş dolayısıyla cevap hakkını kullanmıştır. Bu saatten sonra xiaomi ve Türkiye' deki büyük telefon ithalatçıları ve servisleri adına ileriki yıllarda birlikte çalışılmak durumunda kalınabileceği açısından ayrıca yukarıdaki yazıların gelecekte her iki tarafı da olumlu/olumsuz etkileyeceğinden konunun daha fazla uzatılmamasını ve kapatılmasını talep ediyorum.

Kikiemre nikli arkadaşta sunacağı bir delil olursa sizlere özelden ulaşabilir.
Saygı çerçevesinde fikirlerimizi sunduk sadece karşılıklı olarak. Konunun kapatılmasını gerektiren herhangi bir durum yaşanmadı bu yüzden konunun bu şekilde kalması daha sağlıklı olacaktır. ( Bilgi edinmek amacıyla okumak isteyen arkadaşlar olabilir.)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Genel Hukuk Prensiplerinde bir olayın kabul edilebilir olması için
her iki tarafın da resmi bir beyanda bulunmaları gerekir.

Bir kimsenin "Ben Filan Banka'nın ortağıyım" diye beyanda bulunması şüpheyle karşılanır.
Ancak ilgili Banka'nın "Filan Kişi Bizim Ortağımızdır" diye beyanda bulunması doğru ve gerçek kabul edilir.

Bura da da gerçek bile olsa birilerinin "Biz Xiaomi Türkiye Temsilcisiyiz, Yetkilisiyiz, Anlaştık" demelerine şüpheyle bakılır.
Ancak, Xiaomi Şirketinin Resmi Sitesinde veya Herkesçe Kabul Edilebilir şekilde "Biz Xiaomi olarak Türkiye'den filan firma ile anlaştık, bundan böyle o firma Türkiye Temsilcimizdir, Türkiye'de Tek Yetkilimizdir" diye beyanda bulunsa bu doğru ve gerçek bir beyan kabul edilebilir.

O yüzden de eğer bir konuya şüphe ile bakılıyor ise o konunun muhatapları belge ile konuşmalı, hatta asıl muhatap tarafından açıklama yapmasını beklemeli, beklemeden de biz yetkiliyiz diye açıklama yapmamalıdır.

Sürçü Lisan Etti İsek Affola.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Xiaomi'nin koskoca resmi Türkiye distribütörü'nün internet sayfasından;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aylardır Xiaomi Türkiye'yim diye ortalarda dolanan bir distribütörün sitesine koyduğu sosyal medya linkleri:

Instagram:

Facebook:

Twitter:

LinkedIn:

Google+

Sonra bunlar resmi distribütör olamazlar dediğimizde bize kızıyorlar. Sizce internete ve fanlarına çok değer veren, tüm stratejisini internet üzerine kurgulayan Xiaomi, kendisini temsil edecek bir firmanın böyle sosyal medya hesapları olmasını kabul eder mi? Firma sahibinin ya da bir çalışanının ismini kullanmak, avatar yerini boş bırakıp yumurta kafa tabir edilen biçimde bırakmak ta nedir? Bir kurumsal hesap açmaktan aciz firma hem de Xiaomi'nin distribütörü olacak? Ya Xiaomi bunlara değil distribütörlük vermek, kendi ürünlerinin satışını yapmalarına bile izin vermez.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Son düzenleme:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Eskilerin dediği gibi bir deli bir kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış....Konuyu açan arkadaş olsun miuiturkiye grubuna bir şeyler ispatlamaya çalışan diğer vatandaşlar olsun meramlari nedir, ne yapmak isterler anlamış değilim. Bir mesaj bombardımanıdır gidiyor.
Belliki bu arkadaşlar boş işleri kendilerine meşgale etmeyi seviyorlar. Ortada ne bir belge, ne de resmi olarak açılmış hesap olmamasına rağmen inatla ve cengaverce tezlerini savunuyorlar. Lakin bir A 4 çıktısının altına basılan bir kaşeyi resmi evrak diye yutmamizi bekleyecek kadar seviyesizler ve insanları cahil kendilerini ise kurnaz zannediyorlar. Ne diyeyim....Allah işlerini rast getirsin diyeceğim ama bu kafayla düz yolda takla atarlar. En iyisi Allah akıl fikir versin.
Eğer dedikleri gibi ( hiç ihtimal vermesem de ) Xiaomi bunlara distribütörlük vermeye falan bir kalksın benim için artik bitmiş demektir. Bye bye Xiaomi.....

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Mi Türkiye Facebook sayfasını görünce insanlar gerçekten Xiaomi Türkiye ye girdi sanıyorlar. Bu düzenbazlar hala oradan resmi sayfa gibi paylaşım yapıyorlar.

Hatta bir paylaşımlarında resmi olarak telefonlarımız teknosada deyip link verdiler. Halbuki bu şerefsizlerin getirdiği telefonlar. İnsanlarda xiaomi getirdi sanıp alıyorlar. Bu sayede satış arıyorlar. Xiaomi bile bu adamlara dur demiyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mi Türkiye Facebook sayfasını görünce insanlar gerçekten Xiaomi Türkiye ye girdi sanıyorlar. Bu düzenbazlar hala oradan resmi sayfa gibi paylaşım yapıyorlar.

Hatta bir paylaşımlarında resmi olarak telefonlarımız teknosada deyip link verdiler. Halbuki bu şerefsizlerin getirdiği telefonlar. İnsanlarda xiaomi getirdi sanıp alıyorlar. Bu sayede satış arıyorlar. Xiaomi bile bu adamlara dur demiyor.
Xiaomi'nin bunlara dur demesi çok ta kolay değil sanırım. Eğer 2014'te kurulan Xiaomi Türkiye şirketi tasfiye edilmeyip bugün ayakta olsaydı, belki daha kolay olabilirdi.
Belki Xiaomi'nin yetkili birilerine ulaşılıp en azından Facebook, Twitter, Instagram gibi hesapların sahte tik aldığı anlatılabilir ve o tikler iptal ettirilirse zaten insan içine çıkacak yüzleri kalmayacak ve diğerleri gibi silinip gideceklerdir.

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Xiaomi'nin bunlara dur demesi çok ta kolay değil sanırım. Eğer 2014'te kurulan Xiaomi Türkiye şirketi tasfiye edilmeyip bugün ayakta olsaydı, belki daha kolay olabilirdi.
Belki Xiaomi'nin yetkili birilerine ulaşılıp en azından Facebook, Twitter, Instagram gibi hesapların sahte tik aldığı anlatılabilir ve o tikler iptal ettirilirse zaten insan içine çıkacak yüzleri kalmayacak ve diğerleri gibi silinip gideceklerdir.

Çetin abi bu konuda ne yapılabilir? İnan sayfasında değilim, ben tamamen emekteyim. Daha kimse xiaomi yi bilmezken biz uğraştık ettik insanlara tanıttık sayfayı nasıl pat diye gelip biri kapattırabiliyor anlayamıyorum. Xiaomi'deki birkaç isme mail attım, Facebook'ta yorum olarak bu durumu yazdım ama kimse takmıyor. Koskoca şirket, Xiaomi gibi bir şirket bu emek hırsızlığına göm yumuyor.

blackrow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
DoğuHan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
16
Öncelikle geçmiş olsun. Sayfanızın direkt kapatılması çok saçma olmuş.

Son düzenleme:
Üst Alt