Yardım Xiaomi Türkiye (Evofone) Tarafından Mağdur Edildim!...

Lecter06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orkun
Cihazım
mi8
Konular
2
16 Eylül Mağaza açılışında onca izdahama katlanarak fazladan da para ödeyerek Mi 8 aldım. Telefonun içerisinden ne Xiaomi Türkiye ne de Genpa garanti belgesi çıktı. Telefonu açtıktan 2 hafta sonra cihazın titreşim motoru durduk yere arıza verdi. Garanti için Genpa'yı aradığımda mi 8 modeline teknik destek verilmediği cevabıyla karşılaştım ve şok oldum. Evofone'u aradığımda ise hiçbir konuda yardımcı olmayan müşteri temsilcileri sadece telefonu İstanbul teknik servis birimlerine göndermeleri durumunda yardımcı olunabileceğini söyledi. Telefonu servise gönderdim ve hiçbir şekilde müdahale istemediğimi belirttim çünkü ortada resmen bir kandırılma durumu var. Bunun nedeni 2 haftalık cihaza kim tamir ister ki ? Ayrıca firmayla ilgili oldukça kötü yorumlar varken ben bu disbt. olaylarından sonra düzeleceğini sanarak hatrı sayılır miktarda fazla para ödeyerek bu cihazı aldım fakat karşımda müşteriyi dövercesine konuşan, hiçbir konuda da yardımcı olmayan müşteri temsilcileri ile karşılaştım. Asıl bomba konu telefona müdahale istemediğimi belirtmeme rağmen ve haftada bir telefonla durum sormama rağmen hiçbir cevap alamadım sadece beklemem söylendi.

Toplamda 20 gün bekletildikten sonra kimse tarafından bilgilendirilmeden cihaz korumasız bir şekilde kargoyla gönderildiğini kapıma geldiğinde farkettim ki doğal olarak teslim almadım. Bardağı taşıran bu son hareket sonrası söylenecek o kadar fazla laf var ama yine de bir umut aradım ama bu defa da müşteri temsilcisinden azar yedim. Gerekçe ise "TALEPLERİNİZİ ALDIĞINIZ YERE İLETİN!!!!!!". Gerçekten abartmıyorum normalde zor sinirlenirim ki görüştüğüm hiçbir müşteri temsilcisine sesimi bile yükseltmedim kayıtlarda mevcut fakat muhattap olduğunuz insanlar boşver 5 binlira çöpe gitsin yoksa katil olacağım dedirtecek cinsten. Artık anladım ki firma ürünü sattım 2 haftada da bozulsa umrumda olmaz modunda fakat yalan beyanla ürün satıp arkasında durmamanın ayrıca 2 haftalık cihazın arızasına rağmen ne olduğu belli olmayan işlemler yaparak kargoyla tarafıma göndermesi hukuki işlemleri başlatmama neden oldu. Kamuoyunun bilgisine sunarım. Gelişmelerden ayrıca bilgi sunacağım.

Düzenleme: Fatura mesaja eklenmiştir. Diğer gelişmelerden ayrıca bilgi sunulacaktır.

Son düzenleme:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
İnsanlar bazı şeylerin farkına başına gelince varıyor, markanın kalitesi, algısı, fiyatı, ederi belli... Hal böyle iken mağaza (store) ne demek? Oraya ve garantiye verilen paranın karşılığını konunun ilk mesajında okuyoruz. Toplamaya kalksak bu ve benzeri yüz tane hikaye çıkar...

Her zaman söylüyorum; bu markaya garantisi var diye veya başka bir giydirmelere para vermeyin, verdirtmeyin... Telefonu en dip fiyattan alınacak pazar belli iken neden fazla fazla para verip üzerine böyle sıkıntılar çekesiniz ki?

Haaa, sana ne kardeşim benim vereceğim fazla paradan puldan diyenler de olabilir, saygı duyarım fakat, mağdur edebiyatına da üzülmem... (bu cümle konu sahibi için değil genel olarak yazılmıştır.)

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Oyla:

_bodrum_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
note 2
Konular
2
Hocam öncelikle geçmiş olsun.benim anlamadığım problemini neden burda paylaştığın?aldığın yerin internet sayfası forum sitesi falan yokmuydu?ben bu sitenin sahibi olsam "banane kardeşim nerden aldıysan oraya anlat derdini" derdim açıkçası.cepport tan alsan amenna,buraya derdini yazar muhattap bulur ve derdine derman bulurdun kesinlikle.yanlış anlama ama ben senin gibilere acımıyorum,kendi düşen ağlamaz deyimi geliyor aklıma.mi8 i zaten o fiyata almak hata.hata ile başlayan hata ile devam eder.ben senin yerinde olsaydım mi store u çoktan basmıştım ve teli de yenisiyle değiştirmiştim :)

ıyı yapmıs arkadas madem adamı magdur etmısler mıllet bılsın

Oyla:

Lecter06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orkun
Cihazım
mi8
Konular
2
İnsanlar bazı şeylerin farkına başına gelince varıyor, markanın kalitesi, algısı, fiyatı, ederi belli... Hal böyle iken mağaza (store) ne demek? Oraya ve garantiye verilen paranın karşılığını konunun ilk mesajında okuyoruz. Toplamaya kalksak bu ve benzeri yüz tane hikaye çıkar...

Her zaman söylüyorum; bu markaya garantisi var diye veya başka bir giydirmelere para vermeyin, verdirtmeyin... Telefonu en dip fiyattan alınacak pazar belli iken neden fazla fazla para verip üzerine böyle sıkıntılar çekesiniz ki?

Haaa, sana ne kardeşim benim vereceğim fazla paradan puldan diyenler de olabilir, saygı duyarım fakat, mağdur edebiyatına da üzülmem... (bu cümle konu sahibi için değil genel olarak yazılmıştır.)

Geçmiş olsun, kolay gelsin.
Hocam öncelikle teşekkür ederim. Marka ve piyasası hakkında pek bilgim yoktu aslında acil telefon ihtiyacı olunca çevremin tavsiyesi mi8 almaya karar verdim. Mağaza açılacağı tarihte de istanbulda olduğumdan açılışta indirim olur diye gittim. İndirim vardı ama fiyatlar çok uçuktu tabi yine de distb. garantisinin faydası olacağı görüşüyle fazladan ücret vermeyi göze aldım. Neyse lafı uzatmaya da gerek yok sonuçta verdiğim karar çok saçmaymış ve bunun ceremesini de paramla rezil olarak çekeceğim. Amacım dediğiniz gibi benden sonra bu şekilde düşünen kişilere yol gösterici olmak.

Oyla:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Neden konuyu acana tepki gosteriliyor anlamadim, burasi bir forum sitesi degil mi ve bilgi paylasimi icin kullanilmiyor mu? O zaman yazi yazma hakki uyelerden alinsin haber sitesi gibi devam etsin burasi.

Arkadas bir sikintisini anlatmis sadece, buna karsilik evofone ile ilgili guzel deneyimi olan varsada yazabilir

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam öncelikle teşekkür ederim. Marka ve piyasası hakkında pek bilgim yoktu aslında acil telefon ihtiyacı olunca çevremin tavsiyesi mi8 almaya karar verdim. Mağaza açılacağı tarihte de istanbulda olduğumdan açılışta indirim olur diye gittim. İndirim vardı ama fiyatlar çok uçuktu tabi yine de distb. garantisinin faydası olacağı görüşüyle fazladan ücret vermeyi göze aldım. Neyse lafı uzatmaya da gerek yok sonuçta verdiğim karar çok saçmaymış ve bunun ceremesini de paramla rezil olarak çekeceğim. Amacım dediğiniz gibi benden sonra bu şekilde düşünen kişilere yol gösterici olmak.
Bu tarz bir olayın üzerine bu şekilde yazıyor olmanızı şahsen tebrik ve takdir ediyorum... Günümüz forum ortamlarında böyle bir olay yaşayarak, bu satırları yazabilen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor artık... Hakkın neyse kısa zamanda alman dileklerimle, teşekkürler.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Neden konuyu acana tepki gosteriliyor anlamadim, burasi bir forum sitesi degil mi ve bilgi paylasimi icin kullanilmiyor mu? O zaman yazi yazma hakki uyelerden alinsin haber sitesi gibi devam etsin burasi.

Arkadas bir sikintisini anlatmis sadece, buna karsilik evofone ile ilgili guzel deneyimi olan varsada yazabilir
Çok haklısın hocam. Burası forum ve arkadaş gayet kurallara uygun şekilde konusunu açmış ve derdini anlatmış. Bu konu sayesinde fazla para verip mishop tan alacak olanlarda bilgilenmis olur. Yok konu silinir falan! Moderatorler kendi arasında takılsın o zaman.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Çünkü bir telefona 5000tl verebiliyorsanız ve çok sıkı bir Xiaomi fanı değilseniz gidip de yeni mağazası açılmış Xiaomi marka bir telefona gözü kapalı atlamazsınız.
Gider Samsung, Lg alırsınız. Ha illa Çinli mi olsun ? Huawei var ondan alırsınız.

Yani olay sadece firmanın oluşturduğu mağduriyetten ibaret değil.
Burada müşteri de kendini mağdur hale getirmek için oldukça uğraşmış.
Bakış açına hayran kaldım doğrusu !!! Güle güle kullan...

Oyla:

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Hocam eyvallah gayet güzel özetlemişsin. Ben o an nasıl bir akıl kaybı yaşayıp bu kararı verdim bilemiyorum. Evofone'dan telefon alıp riske gireceğime bütün parayı borsaya yatırıp riske girsem daha mantıklıymış. Kendi düşen ağlamazmış modunda uğraşacağım başka aklıma gelen birşey yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Karalama kampanyası mı fatura ekran görüntüsünü koyayım ben ilk boş anımda. Arkadaşım ilk gün sadece f1 modeli satılmadı. Karalama kampanyası diyenlerde sanırım Evofone çalışanları aklıma başka bir şey gelmedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ah hocam ah İstanbul'da yaşamıyorum yoksa dediğini çoktan yapmıştım. Farklı yollardan çözüm bulacağız fırsat bulursam ama dediğini de yapacağım.
tüketici hakem heyeti başvuru yapabilirsiniz hocam
sonuçta 2 haftada arıza veriyorsa mal.arizalidir
ben yalan olduğuna falan inanmıyorum durumun
sonuçta karalama.olsa bile mi ye değil servise laf ediliyor

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23

Hocam elbette burası forum sitesi,herkes sıkıntısını anlatabilir paylaşabilir.forum sitelerinde üyeler forum kuralları içerisinde düşüncelerini ifade edebilirler bu çok doğal.kimi onaylar olayı kimi onaylamaz.açılan konuya herkes olumlu yorum yazacak diye birşey yok.herkes farklı açıdan bakar ve düşüncesini ifade eder.bunlar forum sitelerinin en doğal halidir :)

Oyla:
Üst Alt