Servis Hizmeti Xiaomi Tamir ve Servis Hizmetleri

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Selamünaleyküm H.kadioglu hocam. Benim çok garip bir problemim var. Bana yardımcı olur iseniz minnettar kalırım. Şöyle ki, redmi s2 telefon var elimde. Ekranı kırık fakat tüm fonksiyonları yerinde idi. Bende ufaklık üzülmesin diye gittim, ekran aldım taktım dikkatlice aşinayım bu konulara belirli bir düzeye kadar. Her neyse, ekranı taktıktan sonra ekran geliyor fakat dokunmatik tepki vermiyor. Ekranı telefoncu bir arkadaşta sağolsun test ettik çalışıyor. Sonra kırık ekranı taktım tekrardan orjinal olanı onunda ekran geliyor fakat dokunmatik yok. Olumsuz hiç bir müdahalede bulunmadım. Bilen bir kaç arkadaşa sordum dokunmatik entegresi bozulmuştur dediler. Bu işin olayı nedir hocam ne olmuş olabilir sapasağlam cihaza?

Soketlerin hepsini temizledim, entegrelerin hepsini temizledim bir tane bile toz yok üzerlerinde. Clipslerin tamamını kontrol ettim anormal bir durum asla yok. Sök çıkar yaptım yine aynı.. Lütfen cevap verin Musait bir zamanda hocam. Kafayı yiyeceğim. Teşekkürler.
Görünürde bir şey yoksa anakart ile alakalı olabilir. eski model zaten ekran çalışsa yakın zamanda emmc arızasından dolayı ansızın kapanır açılmazdı. Masraf ve zaman harcamaya değmez malesef..

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Görünürde bir şey yoksa anakart ile alakalı olabilir. eski model zaten ekran çalışsa yakın zamanda emmc arızasından dolayı ansızın kapanır açılmazdı. Masraf ve zaman harcamaya değmez malesef..
Çok teşekkürler hocam. Yani aklınıza anakart geldi öyle mi.. Bense, dokunmatik ekranın güç aldığı mikrofon ve şarj bordundan şüphelenmiştim. Dediğim bölgeden bu hatayı verme olasılığı nedir hocam?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Çok teşekkürler hocam. Yani aklınıza anakart geldi öyle mi.. Bense, dokunmatik ekranın güç aldığı mikrofon ve şarj bordundan şüphelenmiştim. Dediğim bölgeden bu hatayı verme olasılığı nedir hocam?
denemek gerekli bir şey diyemeyeceğim..

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim hocam. Ana kartı yeni ekrana takınca gitmesi eski ekranda gayet iyi çalışması ve bir daha dokunmatiğin iki ekranda da gelmemesi çok ama çok garibime gitti..

Serobaskan.21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Elektronik
Cihazım
poco f2 pro
Meslek
Elektronik
Konular
26
merhaba hocam cihazım note 8 imei atıldı ve atıldıktan sonra şebeke sorunu yaşamaya başladım internet bazen E çekiyor bazen 4.5G ve bazen de yanlızca acil aramalar diyor ne yapabiliriz?

yusuf8587

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi a3
Konular
0
S.a redmi note 9 cihazım birden kapandı ve açılmıyor pc ye bağladığımda mtk usb olarak gözüküyor ama rom atamadım dogubankta bir tamirciye verdim yazılım at diye oda emmc bozulmuş olmaz diye geri verdi şimdi bu cihazda emmc mi bozuk yoksa yurtdisi cihaz yazilimmi çökmüş yaparım diyen varsa bakabilir

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
S.a redmi note 9 cihazım birden kapandı ve açılmıyor pc ye bağladığımda mtk usb olarak gözüküyor ama rom atamadım dogubankta bir tamirciye verdim yazılım at diye oda emmc bozulmuş olmaz diye geri verdi şimdi bu cihazda emmc mi bozuk yoksa yurtdisi cihaz yazilimmi çökmüş yaparım diyen varsa bakabilir
özel mesaj ile bilgi veriyorum.

yusuf8587

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi a3
Konular
0
Telefoncudan geri aldimmi cihazı size haber veririm ben yüklemeyi denedim doğru ama dogubankta teknik servisin çözememiş olması açaba doğrumu emmc mi bozuk diye düşündürüyor bana

zsdev

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
RedMi Note 9 Pr
Meslek
Electronic technic
Konular
3
Note 9 PRO Ahize problemi için fiyat soracaktım

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Hocam günaydınlar redmi s2 telefonun dokunmatik entegresi tam olarak nerededir bir bilginiz varmı? Anakart üzerinde mi, lcd üzerinde mi yoksa şarj mikrofon bordu üzerinde dokunmatik soketinin girdiği yerde midir?

Arıyorum tarıyorum bu dokunmatik entegresi sadece İPhone modellerinde anakart üzerinde bilgisine ulaşıyorum.. Saygılar hocam..

Üst Alt