Urush

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Urush
Cihazım
Mi9
Konular
4
4A Router cihaza sahibim ancak wifi sinyal gucu oldukca dusuk ve su duvar delme ozelligini bir turlu bulup aktif edemedim. Bunu basarabilen var mi?

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
4A Router cihaza sahibim ancak wifi sinyal gucu oldukca dusuk ve su duvar delme ozelligini bir turlu bulup aktif edemedim. Bunu basarabilen var mi?
Sinyal fabrika ayarı olarak orta güçtedir yükseğe alın ve bildiğim kadarıyla duvar delme yok

Urush

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Urush
Cihazım
Mi9
Konular
4
Sinyal fabrika ayarı olarak orta güçtedir yükseğe alın ve bildiğim kadarıyla duvar delme yok
Dediginiz gibi ilk ayarlarda yuksege aldim ancak sonuc yine ayni , isimi gormedi. Iade kismi da tam bir eziyet HB uzerinden 2. bir firma satiyor urunu geri gondersem dahi bir bahane ile iadeyi kabul etmeyecek diye tahmin ediyorum. HB zaten bu konularda hic yardimci olmuyor, yine de sansimizi deneriz.

mhmmdfrkn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Bilgisayar
Konular
0
Dediginiz gibi ilk ayarlarda yuksege aldim ancak sonuc yine ayni , isimi gormedi. Iade kismi da tam bir eziyet HB uzerinden 2. bir firma satiyor urunu geri gondersem dahi bir bahane ile iadeyi kabul etmeyecek diye tahmin ediyorum. HB zaten bu konularda hic yardimci olmuyor, yine de sansimizi deneriz.
Aynı problem bende de var bu konunun 3. sayfasında yazmıştım ancak yanlış anlaşıldım galiba bu ürünü alanlar mahalleden bile çekiyor diyorlar fakat ben aynı evde bir alt kattan bile bağlansam maksimum 15 alabiliyorum (internetim 50mbps) şu ana kadar her şeyi denedim ancak duvar delme modunu bir türlü bulamadım ayrıca başka forumda o modun sadece çin versiyonunda olduğu söylenmişti anlayamadım gitti acaba bu üründe replika olayı mı var ki? Lütfen yardımcı olur musunuz Türk Telekom modemden farksız bendeki 4a giga version router

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Aynı problem bende de var bu konunun 3. sayfasında yazmıştım ancak yanlış anlaşıldım galiba bu ürünü alanlar mahalleden bile çekiyor diyorlar fakat ben aynı evde bir alt kattan bile bağlansam maksimum 15 alabiliyorum (internetim 50mbps) şu ana kadar her şeyi denedim ancak duvar delme modunu bir türlü bulamadım ayrıca başka forumda o modun sadece çin versiyonunda olduğu söylenmişti anlayamadım gitti acaba bu üründe replika olayı mı var ki? Lütfen yardımcı olur musunuz Türk Telekom modemden farksız bendeki 4a giga version router
Ürünün global versiyonunda duvar delme yok. Ben kablosuz tekrarlayıcı modunda internetin 75mbps 55mbps hız alıyorum sinyal gücü çok çok iyi.

mhmmdfrkn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Bilgisayar
Konular
0
Ürünün global versiyonunda duvar delme yok. Ben kablosuz tekrarlayıcı modunda internetin 75mbps 55mbps hız alıyorum sinyal gücü çok çok iyi.
Ben de kablosuz tekrarlayıcı modunda kullanıyorum internet 50 ben 48e kadar gördüm bugün ancak gerek wired repeater gerek diğer modlarda sinyali uzağa yayma anlamında bendeki ürün maalesef hiç de anlatıldığı gibi değil üstüne ara sıra indirme hızı max 6mbitte takılıp kalıyor 5gyi açıp kapayınca düzeliyor ancak bu olay olurken upload sabit 8 yani olması gereken hızda kalıyor bu bug gibi bir şey sanırım güncellemeyle de çözülmedi ancak benim için sıkıntı yaratan uzağa interneti yayamaması yani sadece aynı odada kullanabilmem umarım bir çözümü vardır bütün ayarları kurcaladım her şeyi denedim artık böyle alıştım böyle devam edicem sanırım bu arada bilgi için teşekkürler

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Ben de kablosuz tekrarlayıcı modunda kullanıyorum internet 50 ben 48e kadar gördüm bugün ancak gerek wired repeater gerek diğer modlarda sinyali uzağa yayma anlamında bendeki ürün maalesef hiç de anlatıldığı gibi değil üstüne ara sıra indirme hızı max 6mbitte takılıp kalıyor 5gyi açıp kapayınca düzeliyor ancak bu olay olurken upload sabit 8 yani olması gereken hızda kalıyor bu bug gibi bir şey sanırım güncellemeyle de çözülmedi ancak benim için sıkıntı yaratan uzağa interneti yayamaması yani sadece aynı odada kullanabilmem umarım bir çözümü vardır bütün ayarları kurcaladım her şeyi denedim artık böyle alıştım böyle devam edicem sanırım bu arada bilgi için teşekkürler
5g kullanıyorsanız kapsama alanı zaten geniş olmaz uzakta 2g ye geçmeniz gerekir

mhmmdfrkn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Bilgisayar
Konular
0
5g kullanıyorsanız kapsama alanı zaten geniş olmaz uzakta 2g ye geçmeniz gerekir
Yanlış anladınız sanırım ben routera kabloyla bağlanıyorum bilgisayarımdan ancak bazen yukarıda belirttiğim gibi 6mbitte sabitleniyor ben de bu sorunu 5gyi açıp kapayarak çözüyorum ama onun haricinde de 5gye sadece aynı odadayken bağlanıyorum yoksa 2.4g bile 5g kapsama alanı kadar sorunum bu 2.4gde ne yaparsam yapayım gerek hepsiburadadaki yorumlara yazılan gerek youtubedaki incelemelerde belirtilen mesafelere ulaşamıyorum aynı odadan çıkınca / araya bir duvar bile girse 5g/2.4g farketmez 15mbit geçemiyorum

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Garip bir sorun bende 5g kapsama alanindayken hız 55 65 arası 2.4g kapsama alanindayken 30 35 arası oluyor kablolu bağlantıda da 5g de aldığım hızı alıyorum

Urush

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Urush
Cihazım
Mi9
Konular
4
Bence bu cihaz stabil uretilmis bir urun degil gibi geliyor cunku herleste farkli bir hikaye var. Benim VDSL modeme kablo ile bagli ayni oda da iken problemsiz ancak iki oda otede yok denecek kadar az sinyal aliyorum. Isin ilginci 2.4MHz bandinda Tplink modem daha yuksek hiz ve kapsama alani sunuyor, saka gibi bir durum.
Bir daha router veya modem alirsam Tplink harici bir urun almam herhalde keske Archer router alip sorunu kokunden cozseydim.

Bu arada urunu denemeden siparis vermek zor bir durum hele ki bu tip urunler insani bunaltiyor.

Üst Alt