İnceleme Xiaomi Redmi Note 5 Pro

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
kkmehmet58 hocam Note 5 pro henüz deneyimlemediğimiz bir cihaz. Kağıt üzerindeki değerlerle yorum yapmak pek uygun olmayacaktır. Diğerlerinde ise işlemciler aynı dolayısıyla belirttiğiniz cihazlar arasında performans değerlendirmesi yapmanın anlamı yok. Her ikisini de test ettim. Eğer büyük ekran ve uzun batarya diyorsanız seçminiz A1 olmalı. Yanında bonus olarak çift kamera da var. Çok daha büyük ekran ve çok daha fazla uzun batarya süresi derseniz Max 2. Bu cihazın bonusu ise MIUI arayüzü. Bence kararınızı bu faktörleri göz önünde bulundurarak verin.

buraoca2 4gb olan da 6gb olan da DDR4x olarak tanıtıldı diye hatırlıyorum ama emin değilim videoyu açıp yeniden izlemem lazım. Depolama olarak da UFS yok diye okudum ama kaynağı da hatırlamıyorum... Bugün çok yoğundu beynim durdu galiba bölük pörçük bilgiler aklımda kalmış ama kaynakları hatırlayamıyorum, kusura bakmayın...
Benim için önemli kriterler kamera güzel temiz ses kalitesi stabil arayüz uygulamala geçişlerinde donma çökme olmaması gibi oynadığım oyun zaten facebook'ta oynanan 8 ball pool okey gibi oyunlar biraz batarya önemli tabiki çünkü 5s 3-4 saat gidiyor ucu ucuna gün boyu telefon açanlara ulasmam mümkün olmuyor. Redmi 5+ ve Note5 Pro gerçekten insanın aklını alıyor. Mi Max 2'nin boyutu en büyük endişem

Bloodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Han
Cihazım
Note 4
Konular
2
Birkaç noktanın üstünden geçmek gerek sanırım

Birincisi ön kamera için 20 MP çok yüksek, aynı ön kamerayı (Sony IMX 376) kullanan telefonlardan (Vivo V5 Plus) gördüğümüz kadarıyla kumlama (noise) oranı çok fazla duruyor. İnşallah Xiaomi bunun üstesinden gelmeyi başarabilir fakat çok da ümitli değilim, sanırım Mi5 ve Mi5S'de gördüğümüz 4 MP Ultrapixel kamera kalitesinde selfie'leri uzun süre göremeyeceğiz, inşallah Mi7 beni yanıltmayı başarır.

İkincisi arka kamera, IMX 486, daha önce hiçbir telefonda kullanılmamış bir sensör, piksel boyutu 1.25μm ile fena durmuyor fakat Xiaomi'nin fotoğraf örneklerinde kumlama açıkça göze çarpıyor, bir de ikincil kamera olarak halihazırda kullandığım Redmi Pro'ya benzer şekilde Samsung marka 5 MP sensör kullanılmış, inşallah Bokeh efekti Redmi Pro gibi berbat olmaz.

Üçüncüsü Xiaomi'de isimler iyice karışmaya başladı, Redmi 5 Plus 5.99 inç çıkınca Note 5 çıkmaz demiştik ama Note 5 ve Note 5 Pro da 5.99 inç çıktı. O halde normal telefon ile "Note" ibaresinin arasında fark kalmamaya başladı ve bu isim karışıklıklarına yol açıyor, Mi Note serisi ile Redmi Note serisi arasındaki isim karışıklığından hiç bahsetmiyorum bile...

Dördüncüsü Dikkatli baktığımızda Kameralar, İşlemci, Ekran, Kasa, Batarya... sanki tamamı Mi 5X/A1 serisinden daha üstün gibi, ben onlara karşı herhangi bir zayıf yanını göremedim. Görebilen varsa lütfen cevap olarak yazsın, fiyat da aynı gibi duruyor, o halde Xiaomi 5X/A1'i öldürdü mü?

Beşincisi, Band 20 yine yok, yine yok... İlla global versiyonunu bekleyeceğiz.

Altıncısı 6 GB ram sadece şov, bu telefonun asla 6 GB ram'e ihtiyacı yok.

Yedincisi Bluetooth'un 4.2 olacağına emin misiniz, GSMarena gibi yerler 5.0 olarak göstermiş ki arada dağlar kadar fark var, BT 5.0 çok uzaktan çekiyor ve Wi-Fi gibi hızlı aktarım yapıyor.

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Neden her iki model de 5.99 inç, ne kadar saçma birşey, yapsana birini 5.2 inç. Kamera yine berbat olmaz umarım, artık kamerası iyi olan bir telefon istiyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Birincisi ön kamera için 20 MP çok yüksek, aynı ön kamerayı (Sony IMX 376) kullanan telefonlardan (Vivo V5 Plus) gördüğümüz kadarıyla kumlama (noise) oranı çok fazla duruyor. İnşallah Xiaomi bunun üstesinden gelmeyi başarabilir fakat çok da ümitli değilim, sanırım Mi5 ve Mi5S'de gördüğümüz 4 MP Ultrapixel kamera kalitesinde selfie'leri uzun süre göremeyeceğiz, inşallah Mi7 beni yanıltmayı başarır.

İkincisi arka kamera, IMX 486, daha önce hiçbir telefonda kullanılmamış bir sensör, piksel boyutu 1.25μm ile fena durmuyor fakat Xiaomi'nin fotoğraf örneklerinde kumlama açıkça göze çarpıyor, bir de ikincil kamera olarak halihazırda kullandığım Redmi Pro'ya benzer şekilde Samsung marka 5 MP sensör kullanılmış, inşallah Bokeh efekti Redmi Pro gibi berbat olmaz.

Üçüncüsü Xiaomi'de isimler iyice karışmaya başladı, Redmi 5 Plus 5.99 inç çıkınca Note 5 çıkmaz demiştik ama Note 5 ve Note 5 Pro da 5.99 inç çıktı. O halde normal telefon ile "Note" ibaresinin arasında fark kalmamaya başladı ve bu isim karışıklıklarına yol açıyor, Mi Note serisi ile Redmi Note serisi arasındaki isim karışıklığından hiç bahsetmiyorum bile...

Dördüncüsü Dikkatli baktığımızda Kameralar, İşlemci, Ekran, Kasa, Batarya... sanki tamamı Mi 5X/A1 serisinden daha üstün gibi, ben onlara karşı herhangi bir zayıf yanını göremedim. Görebilen varsa lütfen cevap olarak yazsın, fiyat da aynı gibi duruyor, o halde Xiaomi 5X/A1'i öldürdü mü?

Yedincisi Bluetooth'un 4.2 olacağına emin misiniz, GSMarena gibi yerler 5.0 olarak göstermiş ki arada dağlar kadar fark var, BT 5.0 çok uzaktan çekiyor ve Wi-Fi gibi hızlı aktarım yapıyor.

Uyarınız için teşekkürler hocam, gözümden kaçmış. İlk mesaj Bluetooth 5.0 olarak düzeltildi ve bir kaç ek özellik eklendi.

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
Bu cihazı bekliyorum 2 sorum var:
1- Global versiyonu alırsak OTA Güncellemesi olarak alıyoruz galiba güncellemeleri doğru mudur?
2- Global versiyon 6/64GB Modeli Cepport veya herhangi bir satıcıda ne zaman satılmaya başlar? Fiyat konusunda tahmininiz neler?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam Kameralar konusunda bende Ümitli değilim. Katılıyorum bu yüzden size.

Fakat 5X/A1'e göre Arka Kamerası daha kötü olacaktır muhtemelen Redmi 5 Pro'nun; bu yüzden bu seriler Daha iyi Arka Kamera deneyimi vadedecek bana göre.

Redmi Note 5 Pro'nun beni en cezbeden yanı SD 636 Chipset kullanması oldu.

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Bu cihazı bekliyorum 2 sorum var:
1- Global versiyonu alırsak OTA Güncellemesi olarak alıyoruz galiba güncellemeleri doğru mudur?
2- Global versiyon 6/64GB Modeli Cepport veya herhangi bir satıcıda ne zaman satılmaya başlar? Fiyat konusunda tahmininiz neler?

1) Aynen öyle, tabiki OTA üzerinden güncelleme alırsınız. Fakat ilk aşamada global versiyon olmayacak sanırım, global rom'lu olarak satışa çıkar sanırım, onda da OTA üzerinden güncelleme alırsınız fakat band 20 olmaz.

2) Cepport dan önce elden getirip satanlar olur diye düşünüyorum, 25 şubat da satışa çıkıyor, mart ayı ortasında sanırım alınabilir olur. Benim tahminim 1200,1400 tl arası olur fiyat.

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
YouTube'da Redmi Note 5 Pro ile ilgili değişik videolar çekilmiş, bu kişiler nasıl satın alıyor bu cihazı? Bizimde almamız mümkün mü?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
YouTube'da Redmi Note 5 Pro ile ilgili değişik videolar çekilmiş, bu kişiler nasıl satın alıyor bu cihazı? Bizimde almamız mümkün mü?

Hocam ben satın aldıklarını değilde, İnceleme için bu kişilere gönderildiğini düşünüyorum. 22 Şubatta satışa çıkacak zaten. Tanıtım olduğu gibi Videoları yayınlamaya başladılar zaten.

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
- Global versiyon olan modeli cepport da satışa ne zaman çıkar? cantara hocam tahmini bir tarih de versen yeterli olur.

Üst Alt