İnceleme Xiaomi Redmi Note 5 Pro

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
- Global versiyon olan modeli cepport da satışa ne zaman çıkar? cantara hocam tahmini bir tarih de versen yeterli olur.

Hocam ilk olarak 22 Şubatta Hindistan'da satışına başlanacak. Muhtemelen bir kaç dakika içinde tükenecek ve bir süre stok sıkıntısı yaşanacaktır. 2. veya 3. satış sonrasında yaklaşık bir tarih vermek daha doğru olur :)

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
Hocam ilk olarak 22 Şubatta Hindistan'da satışına başlanacak. Muhtemelen bir kaç dakika içinde tükenecek ve bir süre stok sıkıntısı yaşanacaktır. 2. veya 3. satış sonrasında yaklaşık bir tarih vermek daha doğru olur :)
Yani 2-3 hatta 4 ayı bile bulabilir gelmesi :)

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
4 ay olacağını zannetmiyorum hocam. Bir iki ay içerisinde gelmesi için elimizden geleni yapacağız tabii ki :)
Çok soru soruyorum, kusura bakmayın ancak; fiyat beklentiniz nedir (Gelecekse 6/64, gelmeyecekse 4/64 için)?

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27

Bloodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Han
Cihazım
Note 4
Konular
2

Ben Note 5 Pro'daki Sony IMX486 sensörün Mi 5X/A1'deki Omnivision OV12A10 sensörden daha üstün olacağını düşünüyorum. Çünkü ikisinin de özellikleri aynı; f/2.2 diyafram ve 1.25 µm piksel boyuti fakat Sony bu konuda çok daha tecrübeli ve kendini kanıtlamış bir firma, yüksek megapikselli kameralar çok kumlama yapsa da bu şekilde düşük megapikselli sensörlerde oldukça iyi işler çıkarıyor.
[doublepost=1518888422,1518888202][/doublepost]

Ben Note 5 Pro'daki Sony IMX486 sensörün Mi 5X/A1'deki Omnivision OV12A10 sensörden daha üstün olacağını düşünüyorum. Çünkü ikisinin de özellikleri aynı; f/2.2 diyafram ve 1.25 µm piksel boyuti fakat Sony bu konuda çok daha tecrübeli ve kendini kanıtlamış bir firma, yüksek megapikselli kameralar çok kumlama yapsa da bu şekilde düşük megapikselli sensörlerde oldukça iyi işler çıkarıyor.
[doublepost=1518895151][/doublepost]
[doublepost=1518888422,1518888202][/doublepost]

Edit yok mu mesajlarda yoksa ben mi bulamadım bilmiyorum, üstteki çift mesaj için özür dilerim...

Kamera konusunda yeni bulduğum alttaki linkte tam boyutlu orijinal fotoğrafları açabilir ve yakınlaştırarak inceleyebilirsiniz, gündüz fotoğraflarında noise sadece çok aşırı dikkatli bakıldığında görülebiliyor, renkler doygun ama çok cırtlak değil, kamera oldukça başarılı, düşük ışık fotoğraflarında noise kaldırma algoritmasının oldukça başarılï işler çıkarttığını ve detayları yok etmeden noise in silindiğini söyleyebiliriz. Kamera tahmin ettiğim gibi Mi 5X/A1'den iyi, Mi 6/Note 3'den kötü, ama aslında diyafram daha çok açılsa (f/1.8 gibi) Mi 6 seviyesine oldukça yakın fotoğraflar çıkarabilirmiş gibi duruyor...

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
Resmi olarak bu cihaz ve Redmi 5plus ne zaman cepport getirir hocam bi bilginiz var mı? Max 2 A1 aklımı çeliyor ama bu cihazların boyutuda ideal boyut note5 pro'nun kamerasini felan çok güzel buldum. A1 Max 2 göre :) Bi bilginiz var mı? Tahminen ne kadar olur fiyatları? cantara

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Kamera konusunda yeni bulduğum alttaki linkte tam boyutlu orijinal fotoğrafları açabilir ve yakınlaştırarak inceleyebilirsiniz, gündüz fotoğraflarında noise sadece çok aşırı dikkatli bakıldığında görülebiliyor, renkler doygun ama çok cırtlak değil, kamera oldukça başarılı, düşük ışık fotoğraflarında noise kaldırma algoritmasının oldukça başarılï işler çıkarttığını ve detayları yok etmeden noise in silindiğini söyleyebiliriz. Kamera tahmin ettiğim gibi Mi 5X/A1'den iyi, Mi 6/Note 3'den kötü, ama aslında diyafram daha çok açılsa (f/1.8 gibi) Mi 6 seviyesine oldukça yakın fotoğraflar çıkarabilirmiş gibi duruyor...

Diyafram daha da açılsa, Mi6'dan daha iyi bir fotoğraf deneyimi sunacağını düşünüyorum hocam Stock Kamera uygulaması ile. Eğer Örnekler doğru çıkarsa, bu yıl Xiaomi Kamera konusunda dersine çalışmış görünüyor. Umarım doğru çıkar...

Bloodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Han
Cihazım
Note 4
Konular
2
Diyafram daha da açılsa, Mi6'dan daha iyi bir fotoğraf deneyimi sunacağını düşünüyorum hocam Stock Kamera uygulaması ile. Eğer Örnekler doğru çıkarsa, bu yıl Xiaomi Kamera konusunda dersine çalışmış görünüyor. Umarım doğru çıkar...
Bence Xiaomi aynı sensörü daha üst telefonlarda da kullanmak istediği ve bu telefonun onları ezmemesini istediği için karanlık bir diyafram tercih etmiş, daha üst seviye telefonlarında aynı sensörü açık diyafram ile kullanarak, dediğiniz gibi belki de Mi6'dan bile daha iyi bir fotoğraf deneyimi sunacak...

Üst Alt