Rehber Xiaomi Miui Hesabı Şifresini Unutursanız Ne Yapacaksınız ?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mi hesap id nizi atar mısınız?

muzaffer3509

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
merhaba eşimin telefonuna mi hesabı kurarken bana ait telefon numarası ve mail adresini vermiştim. Hesap bilgileri ve şifresi belli.Kendime aldığım telefona mi hesabı alırken aynı tel no ve mail adresini kullansam sorun olurmu?

ademtay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
0
arkadaşlar mi hesap numarasına bağlı olan telefon yada e-mail adresini nasıl bulabiliriz?

ozgurozt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Yarın Redmi Note 5 cihazımı satacağım. Bu nedenle cihazımın Mi hesbaından çıkış yaptım. Alıcı kişi kendi sim kartını taktıktan sonra kendi telefon numarası ile yeni bir mi hesabı açıp bu cihazı kullanamaz mı? Eğer kullanamıyorsa kendi mail bilgimi vermek zorunda mı kalacağım?(Vaziyet onu gösteriyor çünkü)

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Yarın Redmi Note 5 cihazımı satacağım. Bu nedenle cihazımın Mi hesbaından çıkış yaptım. Alıcı kişi kendi sim kartını taktıktan sonra kendi telefon numarası ile yeni bir mi hesabı açıp bu cihazı kullanamaz mı? Eğer kullanamıyorsa kendi mail bilgimi vermek zorunda mı kalacağım?(Vaziyet onu gösteriyor çünkü)
Cihazdaki mevcut mi hesabından çıkış yapıldıysa yeni bir kişi yeni bir mi hesabı ile oturum açarak cihazı sorunsuz kullanabilir.

ozgurozt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Cihazdaki mevcut mi hesabından çıkış yapıldıysa yeni bir kişi yeni bir mi hesabı ile oturum açarak cihazı sorunsuz kullanabilir.
Teşekkür ederim, beni sıkan bir düşünceden ve vehm'den kurtardınız. Saygılar..

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşımız cevabını vermiş. Ben biraz daha açmak istiyorum.
Cihazların açıldıklarında Mi hesabı şifresini istemesinin nedeni güvenlik amacıyla cihazın gerçek sahibi olup olmadığınızı anlamak içindir. Mi hesabı cihazda açıkken, cihaza rom yüklenmesi, sıfırlanması v.b. işlemler şüpheli işlemler olduğundan cihazlar çalıntı moduna girerler. Çünkü çalınan ya da kaybedilen bir telefonu, (şifresi nedeniyle) açmanın ve yeniden kullanılabilir hale getirmenin en kolay yolu cihazı sıfırlamak veya rom yüklemektir. Ama Xiaomi buna önlem alarak bu işlemi şifre için geçersiz hale getirmiştir.
Mi hesabından çıkış yapıldıktan sonra sıfırlama yapılan cihazlar, çalıntı moduna geçmezler.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sinan.k

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sinan
Cihazım
MI Max 3
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
0
Herkeze iyi forumlar. 4 yıl önce MI hesabı oluşturmuştum. Hesabı açarken kullandığım numaramı değiştirdim. MAX 3 alalı bir hafta oldu. E-mail ile hesabıma giriş yapabiliyorum. O hesabımı kullanmak istiyorum. Acaba Sizce numaramı değiştirebilmemin yolu var mı?.Teşekkürler.

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Herkeze iyi forumlar. 4 yıl önce MI hesabı oluşturmuştum. Hesabı açarken kullandığım numaramı değiştirdim. MAX 3 alalı bir hafta oldu. E-mail ile hesabıma giriş yapabiliyorum. O hesabımı kullanmak istiyorum. Acaba Sizce numaramı değiştirebilmemin yolu var mı?.Teşekkürler.
Telefonda mi hesabınız açıksa hesap güvenliği başlığına girip görünen telefon numarasına tıkladığınızda gelen ekranda değiştirme seçeneği var.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

sinan.k

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sinan
Cihazım
MI Max 3
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
0
Maalesef bir haftadır deniyorum olmadı. Kayıtlı numaraya ulaşmak istiyor. Kurtarma seçeneklerini sıfırla kısmında ise yazdığım numaralara geçersiz diyor. Acemilik işte.

Son düzenleme:
Üst Alt