Haber Xiaomi, MIUI 9 Güncellemelerini Durdurdu!

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Peocawe yaptığınız beğeni ve okuduğunuz için teşekkür ederim.
[doublepost=1525567196,1525566851][/doublepost]Yazımı çok daha fazla kişi beğenir düşüncesindeydim. Yani çoğunluk böyle düşünüyor diye tahmin etmiştim. Güzel yazdığımı düşündüğüm için değil, hatta çok eksik yanı var. Zira ilk aklıma gelen, mi note 3 ve mi6 camera performanslarının algoritma ile farkılık oluşturması gibi. Adamlar aynı şeye yazılom atıp , bak daha iyşsinş çıkarttık dedi. Mi de bu işe girdi. Bu başlangıçtı. Xiaomi kullanıcıları kaybediyor. Xiaomi yakında onların istediği xiaomi olmaktan çıkacak, global , hırs küpü , daha aç bir şirket olacak. Maalesef.
[doublepost=1525567379][/doublepost]Bunu görüp ona göre mailler gitmesi lazım ki en azından tepki olduğunu bilsinler. Yoksa yakında lg gibi, anket yaptık millet çentikli telefona sıcak bakıyor kardeşim, deyiverirler.

Sormayın Hocam. Bu işin En Büyük kanıtı da Xiaomi Klasmanında; Düşük donanımlı Cihazlarda Tanıttığı Ön Kamera için Portre Modunu Flagship cihazlara vermemesidir bana göre. Mi Note 3 işini bir şekilde unutmaya başladı insanlar (Yeni cihazlar geldikçe unutulacak); fakat bu Portre Modu işi unutulmaması gereken bir hadise olacak bana göre. Artık Xiaomi'de Yazılım kısmında Tüm cihazlarda Aynı deneyimi sağlayamıyor bu yüzden bana göre.

spo05

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
Redmi pro
Konular
7
Bendeki de ayni

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

spo05

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
Redmi pro
Konular
7
Bendeki de aynı kardeşim
Hocam senin telefonun sürümü suan kac benim
Miui: global 9.5.4 negmifa kararli
Android sürümü 7.1.2

yasotastan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin Taştan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
39
Bendeki de aynı kardeşim

Sence android 8 oreo olur mu

spo05

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
Redmi pro
Konular
7
Olacagini düşünüyorum. Redmi serisi , xaomi markasının orta seviye de uygun maliyetli fiyat politikasıyla kullanıcılar için tasarladığı ve diğerleri telefon serilerinde yazılımlarının geliştirilmesinde ARGE destekli telefonlar serisidir. Bu nedenle android sürümlerinde arayüz eşleştirme çalışmalarında bu seriler üzerinde yoğunlukla çalışmaktadırlar. Xaominin üretim teknolojisi ve pazarlama politikası için önemli araştırma grubu içindeki redmi serileri güncelleştirme mecburen alacaktır. Örnek redmi pro serisidir
Sence android 8 oreo olur mu

spo05

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
Redmi pro
Konular
7
Son gelen guncelleme
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

mrmkrt45

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muharrem
Cihazım
mi6
Konular
1
Cihazınızı yüzde yüz şarj olduktan sonra bir muddet daha sarjdan çıkarmayın. Kullanım suresine bayağı etkisi oluyor.Oyun oynamadan normal kullanimda bir buçuk hatta iki günü rahat çıkardığım oluyor. Bu manada 9.5.6.0 in menfi bir etkisini görmedim diyebilirim.
[doublepost=1526927105,1526926640][/doublepost]
Cihazınızı yüzde yüz şarj olduktan sonra bir muddet daha sarjdan çıkarmayın. Kullanım suresine bayağı etkisi oluyor.Oyun oynamadan normal kullanimda bir buçuk hatta iki günü rahat çıkardığım oluyor. Bu manada 9.5.6.0 in menfi bir etkisini görmedim diyebilirim.
9.5.6.0 (OCAMİEK) Güncellemesinden sonra benim cihazda hangi menüde ne yaparsam yapayım 8-10 saniye sonra otomatik olarak kendi kendine bir üst menüye geri gidiyor benim isteğim dışında. Mesela Facebook'ta devamlı yeniliyor ekranı veya tarayıcıda bı önceki sayfaya dönüyor yada resimlere bakıyorum bı müddet sonra ana menüye gidiyor... Böyle bir sorun yaşayan var mı acaba? Yada benim cihaza ait bir sorun mu? Bu arada telefonum MI6.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Güncellemelerin tekrar ne zaman geleceği hakkında bi duyuru varmı?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
[doublepost=1526927105,1526926640][/doublepost]
9.5.6.0 (OCAMİEK) Güncellemesinden sonra benim cihazda hangi menüde ne yaparsam yapayım 8-10 saniye sonra otomatik olarak kendi kendine bir üst menüye geri gidiyor benim isteğim dışında. Mesela Facebook'ta devamlı yeniliyor ekranı veya tarayıcıda bı önceki sayfaya dönüyor yada resimlere bakıyorum bı müddet sonra ana menüye gidiyor... Böyle bir sorun yaşayan var mı acaba? Yada benim cihaza ait bir sorun mu? Bu arada telefonum MI6.
Mİ 6 Cihazımda sözünü ettiğiniz 9.5.6.0 kararlı sürümünü güncellemesini ilk geldiği günden beri kullanıyorum ve böyle bir sıkıntıyı doğrusu hiç yaşamadım. Daha önce kullandığınız sürümde böyle bir probleminiz yoksa eğer muhakkak yazılımdan kaynaklı olmalı. Ne yapmanız gerektiği hususunda net bir bilgi veremem ama ben de şarj ve ısınma ile alakalı bir iki sıkıntı yaşamış ve telefonu kapatıp yeniden başlattıktan sonra problem kendiliğinden çözülmüştü. Sizde işe yarar mı bilemem ama son çare belki de yazılımı yeniden yüklemek olabilir. Bu konuda Chatin_62 ve Cantara hocamın konuyla alakalı bilgilerini forumda bulabilirsiniz.

Üst Alt