Haber Xiaomi, MIUI 9 Güncellemelerini Durdurdu!

spo05

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
Redmi pro
Konular
7
Önümüzdeki temmuz sonu itibariyle MIUI 10 güncelleme yayınlanacak gibi görünüyor

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Windows xp tarihin en iyi işletim sistemiydi. Tabii ki bu kullanıcılar açısından böyle. Bill Gates için kesinlikle değildir. Zira xp nin 20 yılda yaptığını , Android eko sistemi 7-8 yılda ezdi geçti milyarlara ulaştı. Bu saatten sonra öyle bir tezgah kuruldu ki miui vs her ne arayüz , her ne Android sürümü olursa olsun, 5-6 aylık ömrü olacak şekilde tasarlanmazsa , o tezgah batar. Bu nedenle ileride çıkacaklara da çokbel bağlamayın. Sistem başarılı olsa bile 3. Parti yazılım destekleri hemen bitiyor artık. Bütün bunlar değerlendirildiğinde ya adam gibi aosp rom yapan cyanogenmod gibi bir sisteme geçmek lazım ya da hiç mazeretsiz yamalarla telefonlarınızın çöpe dönmesini izlemeniz lazım. Seçim bize kalmış.
[doublepost=1525023258,1525023075][/doublepost]Ben zamanında öldü denen Xperia go telefona cyanogenmod kurmuştum. Telefon boğulmaya çalışılan birinin kurtulmuş hali gibi android içinde sevinç çığlıkları atıyordu. Yakında lineage os falan da biter. İşlerine tökez olurlarsa onu da bir şekilde dağıtırlar.

RockNRogue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
Mi 5 cihazımda 9.5.2 güncellemesinden sonra pil bayağı hızlı tükenmeye başladı
Ben 9.5.6 'dayım. Ve çok hızlı tükeniyor. %40 falan daha hızlı boşalıyor. Fark gözle görülüyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Ben 9.5.6 'dayım. Ve çok hızlı tükeniyor. %40 falan daha hızlı boşalıyor. Fark gözle görülüyor.

Cihazınızı yüzde yüz şarj olduktan sonra bir muddet daha sarjdan çıkarmayın. Kullanım suresine bayağı etkisi oluyor.Oyun oynamadan normal kullanimda bir buçuk hatta iki günü rahat çıkardığım oluyor. Bu manada 9.5.6.0 in menfi bir etkisini görmedim diyebilirim.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Peocawe yaptığınız beğeni ve okuduğunuz için teşekkür ederim.
[doublepost=1525567196,1525566851][/doublepost]Yazımı çok daha fazla kişi beğenir düşüncesindeydim. Yani çoğunluk böyle düşünüyor diye tahmin etmiştim. Güzel yazdığımı düşündüğüm için değil, hatta çok eksik yanı var. Zira ilk aklıma gelen, mi note 3 ve mi6 camera performanslarının algoritma ile farkılık oluşturması gibi. Adamlar aynı şeye yazılom atıp , bak daha iyşsinş çıkarttık dedi. Mi de bu işe girdi. Bu başlangıçtı. Xiaomi kullanıcıları kaybediyor. Xiaomi yakında onların istediği xiaomi olmaktan çıkacak, global , hırs küpü , daha aç bir şirket olacak. Maalesef.
[doublepost=1525567379][/doublepost]Bunu görüp ona göre mailler gitmesi lazım ki en azından tepki olduğunu bilsinler. Yoksa yakında lg gibi, anket yaptık millet çentikli telefona sıcak bakıyor kardeşim, deyiverirler.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Peocawe yaptığınız beğeni ve okuduğunuz için teşekkür ederim.
[doublepost=1525567196,1525566851][/doublepost]Yazımı çok daha fazla kişi beğenir düşüncesindeydim. Yani çoğunluk böyle düşünüyor diye tahmin etmiştim. Güzel yazdığımı düşündüğüm için değil, hatta çok eksik yanı var. Zira ilk aklıma gelen, mi note 3 ve mi6 camera performanslarının algoritma ile farkılık oluşturması gibi. Adamlar aynı şeye yazılom atıp , bak daha iyşsinş çıkarttık dedi. Mi de bu işe girdi. Bu başlangıçtı. Xiaomi kullanıcıları kaybediyor. Xiaomi yakında onların istediği xiaomi olmaktan çıkacak, global , hırs küpü , daha aç bir şirket olacak. Maalesef.
[doublepost=1525567379][/doublepost]Bunu görüp ona göre mailler gitmesi lazım ki en azından tepki olduğunu bilsinler. Yoksa yakında lg gibi, anket yaptık millet çentikli telefona sıcak bakıyor kardeşim, deyiverirler.

Dediklerinize katılıyorum. Ne yazık ki satış ve pazarlama politikaları her zaman bu şekilde olacak. O yüzden ne zaman sıfır telefon alsam ilk işim aosp + kernel kurmak oluyor. Bence gayet güzel bir direniş şekli. :)

yasotastan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin Taştan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
39
Önümüzdeki temmuz sonu itibariyle MIUI 10 güncelleme yayınlanacak gibi görünüyor

Hocam senin telefonun sürümü suan kac benim
Miui: global 9.5.4 negmifa kararli
Android sürümü 7.1.2

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Mi 5S için umarım ayrıca yoğunlaşırlar güncellemelere. Eski telefonların yüklerini sırtlarından attıkları iyi oldu.

RockNRogue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
Cihazınızı yüzde yüz şarj olduktan sonra bir muddet daha sarjdan çıkarmayın. Kullanım suresine bayağı etkisi oluyor.Oyun oynamadan normal kullanimda bir buçuk hatta iki günü rahat çıkardığım oluyor. Bu manada 9.5.6.0 in menfi bir etkisini görmedim diyebilirim.
Zaten öyle yapıyorum. Şuan şarj daha iyi gibi. Herhangi bir güncelleme gelmedi ama. Sanırım güncelleme yerine oturdu

Üst Alt