Yardım Xiaomi mi6 kamera berbat

• Konbuyu başlatan mrvn
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 173
  • Görüntüleme 48K

mrvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Xperia Z2
Konular
4
Yaklaşık 2 hafta önce Xiaomi mi 6 aldım, YouTube kamera testlerine aldanıp aldığım telefonun kamerasından hiç memnun değilim bu kadar kötü çözünürlüğe sahip bir telefon görmedim. Hem gündüz hemde gece berbat bir çekim yapıyor. Performans mükemmel. Kamera ayarları üst düzeyde çekilen. Görüntüleri yükledim inceleyim sizde ayrıca not 5 telefon var arkadaşımda o telefonun kamerasının %10'u bile olmuyor (özellikle gece portle çekimde Not 5 yüzdeki en ince kılı bile gösteriyor) hele bide ikinci kamera bildiğim vga kamera sigara ikinci kamera ile çekildi. Görün ve yorumunuzu bildirin lütfen telefonu gitti gidiyor üzerinde bulunan MIUI TÜRKİYE DESTEKLİ TEK YETKİLİ SATICI olan cepporttan aldım

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

adzate

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Mi 6-Poco x6
Meslek
Tasarım-Otomasyon
Konular
15
Bencede gayet iyi gece zaten çok iyi değil biliniyordu ama berbat değil.
Aşağıdaki portre modada düşük ışık yani güneş yok gibi birşey. Berbat mı?
Bu arada Allah Bağışlasın,Rabbim Acılarını Göstermesin,Vatana ve Millete Hayırlı Evlat Olsun İnşallah

Oyla:

dorteks

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi6
Konular
6
Önceki yazılarım belli genelde yardım amaçlı ve soru sormaya yönelik. Düzgün bir üslup ile yazıyorum ama çileden çıkacak noktaya gelecek yazılar yazılmış.

Fotoğrafçı olduğunu söyleyip ben bu telefonun kamerasını beğenmedim diyen bir insan evladı var ise neyse. Siz nasıl fotoğrafçısınızki cep telefonun fotoğrafı ile yetinebilecek kapasitedesiniz? En iyi cep telefonun kamerası bile fotoğraçı gözünde resmi kalite çekemez...

Teknik anlamda bu konulardan prof değil az çok anlayan bunları bilir. Fotoğrafçıyım diyen adam DSL makineden aşağı hiç bir şekilde tatmin olamaz. Eğer bir telefonun fotoğrafı ile tatmin oluyor ise o fotoğrafçı falan değil.

Kardeşim telefonun fiyatı belli 2000 TL. dolaylarında. Bu kadar fotoğraf delisiyseniz gidersiniz 2000 TL'den başlayan DSL prof fotoğraf makinesi alırsınız. Telefonlardaki lens belli, lensin büyüklüğü belli, mercek ortamı belli, mercek kalınlığı belli. 1980'lerden kalma elimde Zenit Manuel flash üstüne kocaman takılı fotoğraf makinesi var. Eski film takıyorsun onun kalitesini bile veremez telefonlardaki kamera lensleri. Günümüzde DSL prof otomatikler çıktı ve fiyatları 2000 TL. civarında ve nete bağlanıp fotoğraf atabiliyor.

Yani diyeceğim şu: Fotoğrafçıyım deyip bu telefonun kamerası berbat diye kimse demesin, fotoğraçıların hiç biri hiç bir telefonun zaten resimlerini beğenmez, beğenemez. Hayatımda fotoğraçıyım prof DSL fotoğraf makinesi kullanmayın diye gittim Note 8 veya Apple veya Huawei Mate, Sony telefon aldım aldım diyen biri görmedim. Adama gülerler çünkü.

Mi6'nın kamerası kötü bir kamera değil. 2000 TL.'de satılan tüm telefonların kameralarını geçer amiral gemisi telefonlar ile de yarışır.

Son düzenleme:
Oyla:

toredo19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ileri
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
Arkadas iyi yorumlamis moral depoladm saolun arkdslar alyorum teli

Oyla:

Dtl1990

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emine
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
10
Az önce telefonuma burda bulunan linkten Google camera yükledim telefonum global stabil root falan yok aldığım hali kamera başarıyla yüklendi deneme amaçlı fotoğraf çektim işki stock kamera ikinci google camera fark ortada
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Önceki yazılarım belli genelde yardım amaçlı ve soru sormaya yönelik. Düzgün bir üslup ile yazıyorum ama çileden çıkacak noktaya gelecek yazılar yazılmış.

Fotoğrafçı olduğunu söyleyip ben bu telefonun kamerasını beğenmedim diyen bir insan evladı var ise neyse. Siz nasıl fotoğrafçısınızki cep telefonun fotoğrafı ile yetinebilecek kapasitedesiniz? En iyi cep telefonun kamerası bile fotoğraçı gözünde resmi kalite çekemez...

Teknik anlamda bu konulardan prof değil az çok anlayan bunları bilir. Fotoğrafçıyım diyen adam DSL makineden aşağı hiç bir şekilde tatmin olamaz. Eğer bir telefonun fotoğrafı ile tatmin oluyor ise o fotoğrafçı falan değil.

Kardeşim telefonun fiyatı belli 2000 TL. dolaylarında. Bu kadar fotoğraf delisiyseniz gidersiniz 2000 TL'den başlayan DSL prof fotoğraf makinesi alırsınız. Telefonlardaki lens belli, lensin büyüklüğü belli, mercek ortamı belli, mercek kalınlığı belli. 1980'lerden kalma elimde Zenit Manuel flash üstüne kocaman takılı fotoğraf makinesi var. Eski film takıyorsun onun kalitesini bile veremez telefonlardaki kamera lensleri. Günümüzde DSL prof otomatikler çıktı ve fiyatları 2000 TL. civarında ve nete bağlanıp fotoğraf atabiliyor.

Yani diyeceğim şu: Fotoğrafçıyım deyip bu telefonun kamerası berbat diye kimse demesin, fotoğraçıların hiç biri hiç bir telefonun zaten resimlerini beğenmez, beğenemez. Hayatımda fotoğraçıyım prof DSL fotoğraf makinesi kullanmayın diye gittim Note 8 veya Apple veya Huawei Mate, Sony telefon aldım aldım diyen biri görmedim. Adama gülerler çünkü.

Mi6'nın kamerası kötü bir kamera değil. 2000 TL.'de satılan tüm telefonların kameralarını geçer amiral gemisi telefonlar ile de yarışır.

Hocam Birde İşin Şu kısmı var, DSLR Makinelerde de Fiyatta sınır yok sonuçta, 2000 Liralık makine iş görmez ama ki zaten Lens'e harcadığınız para Makine'nin kaç katına çıkıyor. Bende DLSR Makina ile çekim yapıyorum, fakat Mi6'nın özellikle de Google Camera sayesinde fotoğraflarını fazlasıyla beğeniyorum artık. Tabi Mi6'nın Telefon olduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekiyor.

Neyse söylemek istediğim asıl şey, Siz isterseniz 30.000 Liraya nispeten isteklerinizi iyi kötü karşılayabileceğiniz Ekipman Seti kurdunuz. Bu seti Siz arkadaşınıza verip, fotoğraf çekin deseniz (Ki Onunda fotoğraf sevdalısı olduğunu düşünelim); onun çektiği fotoğrafları yine beğenmeyebilirsiniz. Aynı şekilde o da sizin çektiğiniz fotoğrafları beğenmeyebilir. Fotoğraf, Müzik, Resim gibi Sanatlar Öznel bir Zevk'tir çünkü. Yani durum bu denli karışık iken, hele Ki bir de Fotoğraf ile alakası olmayan biri ise, O kadar Ekipman ile nasıl bu şekilde rezalet fotoğraf çekebiliyorsun da diyebilirsiniz.

Yani herşey Makina demek değildir burada bahsetmek istediğim şey. Aynı Makina'yı kullananlar arasında bile bu kadar fark olabiliyorken; Burada kalkılmış telefon kötü fotoğraf çekiyor diye konuşuluyor ya; diyecek birşey yok yani...
[doublepost=1519206275,1519206198][/doublepost]
Amin hocam cümlemizin evladı vatana millete hayırlı olur inşallah

Hayırlı olsun, Allah'ım acılarını göstermesin; Analı babalı büyütmenizi nasip etsin inşallah.
[doublepost=1519206360][/doublepost]
Az önce telefonuma burda bulunan linkten Google camera yükledim telefonum global stabil root falan yok aldığım hali kamera başarıyla yüklendi deneme amaçlı fotoğraf çektim işki stock kamera ikinci google camera fark ortada

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam sizdeki durum biraz daha farklı. Google Camera'yı açmışsınız fakat, bu kadar Koyu olmasının sebebi, Google Camera'nın şuanda Ana Kamera Api'sini kullanmasından ötürü. Ayarları Yapınca Camera 2 Api'yı kullanmaya çalışacak; Global Romda da Camera 2 Api desteği olmadığı için hata verecek. Yani bu şekilde Google Camera'nın potansiyelini kullanmıyorsunuz; baştan söylemek isterim.

Oyla:

Dtl1990

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emine
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
10
Hocam Birde İşin Şu kısmı var, DSLR Makinelerde de Fiyatta sınır yok sonuçta, 2000 Liralık makine iş görmez ama ki zaten Lens'e harcadığınız para Makine'nin kaç katına çıkıyor. Bende DLSR Makina ile çekim yapıyorum, fakat Mi6'nın özellikle de Google Camera sayesinde fotoğraflarını fazlasıyla beğeniyorum artık. Tabi Mi6'nın Telefon olduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekiyor.

Neyse söylemek istediğim asıl şey, Siz isterseniz 30.000 Liraya nispeten isteklerinizi iyi kötü karşılayabileceğiniz Ekipman Seti kurdunuz. Bu seti Siz arkadaşınıza verip, fotoğraf çekin deseniz (Ki Onunda fotoğraf sevdalısı olduğunu düşünelim); onun çektiği fotoğrafları yine beğenmeyebilirsiniz. Aynı şekilde o da sizin çektiğiniz fotoğrafları beğenmeyebilir. Fotoğraf, Müzik, Resim gibi Sanatlar Öznel bir Zevk'tir çünkü. Yani durum bu denli karışık iken, hele Ki bir de Fotoğraf ile alakası olmayan biri ise, O kadar Ekipman ile nasıl bu şekilde rezalet fotoğraf çekebiliyorsun da diyebilirsiniz.

Yani herşey Makina demek değildir burada bahsetmek istediğim şey. Aynı Makina'yı kullananlar arasında bile bu kadar fark olabiliyorken; Burada kalkılmış telefon kötü fotoğraf çekiyor diye konuşuluyor ya; diyecek birşey yok yani...
[doublepost=1519206275,1519206198][/doublepost]

Hocam sizdeki durum biraz daha farklı. Google Camera'yı açmışsınız fakat, bu kadar Koyu olmasının sebebi, Google Camera'nın şuanda Ana Kamera Api'sini kullanmasından ötürü. Ayarları Yapınca Camera 2 Api'yı kullanmaya çalışacak; Global Romda da Camera 2 Api desteği olmadığı için hata verecek. Yani bu şekilde Google Camera'nın potansiyelini kullanmıyorsunuz; baştan söylemek isterim.
evet zaten bugün artık kamera çekmiyor nedense video ve ön kamera açılıyor arka kamera açılmıyor

Oyla:

nalbant1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Arkadaşlar bi sorum olucak. Mi6 da son guncellemeden sonra ikinci kamera calismiyor. Otomatik olarak eklenicektir yazisi cikiyor. Acaba yeni guncellemeden sonrami otomatik olarak eklenicek bilgisi olan varmi tesekkurler.

Oyla:

Jiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Mi6 Arka Kamera - Google Camera HDR+ işlemesi:

Mi6 Stock Arka Kamera:

Mi Note 3 Arka Kamera:

[doublepost=1519127930,1519127683][/doublepost]

Mi6 Ön Kamera - Google Camera HDR+ İşlemesi:

Mi6 Stock Ön Kamera:

Mi Note 3 Ön Kamera:

Fotoğraflar İçin DH Forumda Mert (Floperx) hocama Teşekkürler.

Durum Bu; buna göre karar verin.

Mi Note 3'ün Arka Kamerası ile Mi6'nın Arka Kamera performansı birbirine yakın. Bence Siz Mi6'yı değiştirmekte acele etmişsiniz. Mi6'da güncellemeler ile Noise performansı biraz da iyileştirildi.
[doublepost=1519128194][/doublepost]

Mi6 Stock Arka Kamera:

Mi Note 3 Arka Kamera:
Hocam öncelikle teşekkürler çok güzel karşılaştırma yapmışsınız. Mi 6 9.2.3. karalı sürüm kullanıyorum Google cameraya geçeyim mi bide en basit nasıl geçerim teşekkürler

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam öncelikle teşekkürler çok güzel karşılaştırma yapmışsınız. Mi 6 9.2.3. karalı sürüm kullanıyorum Google cameraya geçeyim mi bide en basit nasıl geçerim teşekkürler

Hocam Forumdaki konular ile önce Cihaza Twrp kurmanız; sonra cihazı Magisk ile rootlamanız; Sonra da Magisk ile Kamera modülünü kurmanız gerekiyor. Biraz uzun bir yol var önünüzde.

Tabi Eğer cihazın BL kildini açmadıysanız, ilk onu açacaksınız.

Oyla:
Üst Alt