Yardım Xiaomi mi6 kamera berbat

• Konbuyu başlatan mrvn
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 173
  • Görüntüleme 47K

mrvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Xperia Z2
Konular
4
Yaklaşık 2 hafta önce Xiaomi mi 6 aldım, YouTube kamera testlerine aldanıp aldığım telefonun kamerasından hiç memnun değilim bu kadar kötü çözünürlüğe sahip bir telefon görmedim. Hem gündüz hemde gece berbat bir çekim yapıyor. Performans mükemmel. Kamera ayarları üst düzeyde çekilen. Görüntüleri yükledim inceleyim sizde ayrıca not 5 telefon var arkadaşımda o telefonun kamerasının %10'u bile olmuyor (özellikle gece portle çekimde Not 5 yüzdeki en ince kılı bile gösteriyor) hele bide ikinci kamera bildiğim vga kamera sigara ikinci kamera ile çekildi. Görün ve yorumunuzu bildirin lütfen telefonu gitti gidiyor üzerinde bulunan MIUI TÜRKİYE DESTEKLİ TEK YETKİLİ SATICI olan cepporttan aldım

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
İlginç olan şu arkadaşlar. Mi 5s plus, Motorola g5s plus çift kamera olarak aynı sensör kullanıyor, lg g6 ve redmi note 4 de bu sensörü tek ana kamerasında kullanıyor. Şimdi lg g6 tabi bu sisteme ois de eklemiş diyaframı da açmış, diğerleri eis kullanıyor. Ayrıca mi5s plus ve moto g5s plus monokrom sensörden destek alıyor falan filan... Şimdi gelelim asıl tespite; lg g6 ile diğerleri arasında dağlar var. Redmi note 4 ise en kötüleri. Yani stereo çekim yapmadan bile tek kamera ile çekince moto g5s plus redmi note 4 den çok daha iyi çekiyor. Aynı sensör aynı işlemci aynı sistem. Demekki yazılımsal olarak kandırılıyoruz.(nokta)

aynen oyle sorun yazilimsal zaten bunu bu konunun basindan beri diyoruz:) sorun sensirde.olsa birinde iyi birind bkotu cekmez

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Esasen biraz da tüm xiaomi sevenleriçin söylemiştim bu makaleyi. Mi note 3 hariç. O kazana düşmüş.

Oyla:

sanalove

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Gece veya az ışıklı ortamlarda HHT diye bir çekim modu var. Onu açın birde öyle deneyin.

Oyla:

Utkusahin12

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi 6
Konular
27
merhaba arkadaşlar bende mi6 128 seramik kasa var migrostan alınma
kamera konusunda yapmanız gereken 2 3 sefer denediğim emin olmak için
mi6 için söylüyorum bootloader kilidi açıp beta rom yükleyin ve kamera ayarları ile oynamayın bariz şekilde kumlanma kalmıyor gece çekimlerinde (nedense orjinal global rom yükleyince tekrar berbatlaşıyor yaşayan varsa yazsın) youtube gördüğünüz mi6 kamera çekimlerine kavuşmuş oluyorsunuz telefonu satmayı bile düşündüm ama şuan canavar oldu htc 10 ile bile kıyaslıyorum tavsiye ederim iyi günler
beta tom derken nerden bulabilirim ve halla memnunmusun

Oyla:
Üst Alt