Yardım Xiaomi Mi6 android 8.0 güncelleme sonrası sorunlar

GokselArda

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Göksel Arda
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Dün akşam eve geldim ve cihazıma güncelleme gelmişti hemen yaptım. Guncellemeden sonra tema değiştiriyim dedim ve bir anda telefon dondu. Recovery moduna geçiş yaptım reboot etmek için fakat o menüde de kalınca direk telefona format attım. Şuan cihazda bazı sorunlar var.

1) Instagram'da ki gönderiler piksel piksel, kalitesi bozuk olarak gözüküyor. Güncellemeden önce yoktu.
2) Telefon güncellemeden önce çok rahat idi. Çok stabil, sorunsuzdu. Fakat şimdi kilit ekranında iken kilit açma sesi geliyor ondan sonra ekran geliyor.

Asilombard

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Asilombard
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Arkadaşlar Çin yayınlandıktan bir iki hafta sonra küresel yayınlanıyor. sabretmek lazım biraz diye düşünüyorum bu bence bi hata güncelleme değil.

Oyla:

Zeybek16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kadir
Cihazım
Xoami mi6
Konular
0
Bootloader kilidini açtıktan sonra clean all seçeneği ile yükleyerek bir önceki sürüme dönebilirsiniz. Bu işlemlere başlamadan önce yedekleri alıp farklı bir ortama aktarmayı unutmayın.
BANADA YARDIM EDİN Mİ6 KULLANIYORUM GÜNCELLEMEYİ YAPTIM ÇOK PİŞMANIM 7.1.1 ahh 9.2.2 DÖNMEK İSTİYORUM AMA NASIL YSPICAM YARDIM EDİN
[doublepost=1520420094,1520419971][/doublepost]Mi6 kullanıyorum android 8 güncelledim ve pişmanım 7.1.1 9.2.2 tekrar geri dönmek istiyorum yardımcı olabilecek varsa yazsın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

zefir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cumhur
Cihazım
Mi6
Konular
0
Bende Oreo versiyonuna gectim sorgusuz sualsiz, (bir anlik dalginlik) 7.1 e geri donus yolu varmi diye arastiriyorum. Benim icin en kotu olani Gps problemi.. google navigasyon felc gecirmis gibi davraniyor anlik gps konumu alamiyorum.. hic hazetmedigim yandex i bile kurdum, onda da zayif Gps Hatasi aliyorum. Yani Kisaca Bu versiyonda Oreo Tamamen TIRT!!!!

Oyla:

Serkan.06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Bende Oreo versiyonuna gectim sorgusuz sualsiz, (bir anlik dalginlik) 7.1 e geri donus yolu varmi diye arastiriyorum. Benim icin en kotu olani Gps problemi.. google navigasyon felc gecirmis gibi davraniyor anlik gps konumu alamiyorum.. hic hazetmedigim yandex i bile kurdum, onda da zayif Gps Hatasi aliyorum. Yani Kisaca Bu versiyonda Oreo Tamamen TIRT!!!!
arkadaşlar foruma çok sık giremediğim için mesajlarınızı geç gördüm kusura bakmayın. ben temelde root sorunu için 9.2.2.0 a geri döndüm. bunu yapabilmek için cihazınızın bootloader kilidinin açık olması gerekmekte. yani root işlemi için ilk adım.konunun ilk sayfalarında başka arkadaşlar konuya değinmişti zaten gözden kaçmış olabilir.mi flash tool ile cihazı tamamen silerek bu işlem mümkün.ancak BİLGİLERİNİZİ YEDEKLEMEYİ KESİNLİKLE UNUTMAYIN.bootlader açma konusunda adresine gidip sebebi belirtip 3 gün beklemeniz gerekmekte.kilidi açtıktan istediğiniz fastboot sürümünü indirip geri dönebilirsiniz.nacizane tavsiyem servis noktanız bl açılması durumunda cihazınızı garanti dışı bırakır mı önce onu öğrenmeniz olacak.

Oyla:

Sonerrsumer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
0
Dün akşam gelen 9.2.3.0 güncellemesinden sonra instagram ve nesine uygulamalarına girildiğinde talkback hatası veriyor ve ses açıp kapama geri dönme tuşları fonksiyonları çalışmıyor. nedenini ve sorunu çözme şansımız var mıdır?
Benim telefonumda da aynı sorun oldu çözümü nedir bilen varmı teşekkürler..

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Sevgili arkadaşlar, 8.0 oreo guncellemesi sonrası yaşadığınız problemlerle ilgili yorumları okudukça şaşkınlığa düşüyorum zira ben de 9.5.6 guncellemesiyle otomatikman 8.0 oreo ya geçmiş oldum ve bahsettiğiniz problemlerin hiç birini yaşamadım. Parmak izi bir tık yavaşladı belki ama şarj süresi belirgin şekilde arttı. Bazı arkadaşların tavsiye ettiği ve yanliş uygulanması durumunda cihazinizi garantı dışı birakabilecek yontemleri (twrp ile guncelleme, mi flash kullanımi, Bl kilidini açma gibi) kullanmak yerine biraz daha beklemeniz da fayda olduğunu düşünüyorum. Adamlar belki de Haziran sonunda MIUI 10 güncellemesini yayınlayacaklar. Biraz sabır dostlar.

Oyla:
Üst Alt