Yardım Xiaomi Mi6 android 8.0 güncelleme sonrası sorunlar

'Xiaomi Mi6' forumunda GokselArda tarafından 13 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Dün akşam eve geldim ve cihazıma güncelleme gelmişti hemen yaptım. Guncellemeden sonra tema değiştiriyim dedim ve bir anda telefon dondu. Recovery moduna geçiş yaptım reboot etmek için fakat o menüde de kalınca direk telefona format attım. Şuan cihazda bazı sorunlar var.

1) Instagram'da ki gönderiler piksel piksel, kalitesi bozuk olarak gözüküyor. Güncellemeden önce yoktu.
    2) Telefon güncellemeden önce çok rahat idi. Çok stabil, sorunsuzdu. Fakat şimdi kilit ekranında iken kilit açma sesi geliyor ondan sonra ekran geliyor.

2. Konu başlığının tamamının büyük harflerle yazılması forum kurallarımıza uygun değildir.
    Konu başlığı düzenlendi.

cantara bunu beğendi.
  3. Dün akşam gelen 9.2.3.0 güncellemesinden sonra instagram ve nesine uygulamalarına girildiğinde talkback hatası veriyor ve ses açıp kapama geri dönme tuşları fonksiyonları çalışmıyor. nedenini ve sorunu çözme şansımız var mıdır?

4. SAKIN AMA SAKIN GUNCELLEMEYIN!
    guncelledigim icin cok pismanım, oncelikle telefon ram den 4.2 gb yiyor, oldukca yavasladı uygulamalar gec acılıyor, bildirimler gelmiyor. oyun performansları cok dustu. yeni guncellemeyle bu telefonun hıc bır esprisi kalmadı eski sürüme dönmenin yollarını arıyorum.
    Ne yapmalıyım, yardım lütfen.

5. Bootloader kilidini açtıktan sonra Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... clean all seçeneği ile Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... yükleyerek bir önceki sürüme dönebilirsiniz. Bu işlemlere başlamadan önce yedekleri alıp farklı bir ortama aktarmayı unutmayın.

6. Codered
    arkadaşımızın dediği gibi fastboot rom işinizi görecektir. Performans artışı yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın. Sadece bu tür işlemler yorucu ve can sıkıcı oluyor. O sebeple android güncellemelerini ota'dan yüklemeyin ne demek yüklemeyin diyeceksiniz.
    Android 7-->8 geçiş yapmaktan bahsediyorum . Bu güncellemeleri yapmayın.Arayüz veya hata güncellemelerini yapın. Android yükseltmeleri performans kaybı,oyun, uygulama, ram performası kayı yaşamamanız bir mucize olur :)

7. Bende sıkıntı yok ama bildirim ekranından detay görme ve hızlı cevap verme özellikleri gitti. Daha yeni gelmişti.
    Ne yapacağız?

Leopardll bunu beğendi.
  8. Ya yeni güncellemeyi bekleyeceksiniz, yada Global Beta roma geçeceksiniz.

Veyahut Bl kilidini açıp, Mi Flash ile eski romunuzu kurabilir; veya Miui tabanlı custom romlara geçebilirsiniz. Başka da yapabileceğiniz birşey yok.

9. hocam yedek almadan yaparsak eğer herşey gider mi?

10. Evet, mutlaka yedek alın ;)

11. Android 8 e gunceleme yapmayalım mi diyorsunuz

12. nereden indirdik ya başımıza bela oldu ne geriye dönebiliyorum ne ileri gidebiliyorum :D dosyalarım çok ve uğraşmak istemiyorumda.... ofooff bi of çekeyim :)

13. Müzik dinlerken bir sonraki parçaya geçince ses kapanıyor volume up down yapınca kendine geliyor sinir bozucu bir durum her seferinde zaten yeni düzelmişti. Bildirimler eskiye döndü. Keyboard harflere basınca titreşim yoğunluğunu ayarlamştm fakat suan her basmada sistem titresimini kullanıyor. Yeni guncelleme ve kullananların yorumları gelene kadar güncellemeyi tavsiye etmem.

14. Ben sinirden tırnaklarımı yiyorum sen gülüyorsun Şef :)
    --- Birleştirilmiş mesaj, 13 Şubat 2018Orijinal mesaj tarihi 13 Şubat 2018 ---
    Sakın sakın hocam, oyle pismanızki

Sabri1453 bunu beğendi.
  15. sanırım bende aynı dertten muzdaribimve elimden hiç bişey gelmiyo hiç bişeyde anlamıyorum bunun düzeltilmesi için ek gücelleme gelir mi acaba . :(

16. bu durumda root yapmayı tavsiye etmiyorum ama mutlaka bu guncellemeden muzdarip herkes üşenmeyip geri bildirim yazmalı diye düşünüyorum. bir süre bekleyeceğiz mecburen. ahh 7.1.1 ahh 9.2.2 kıymetini bilemedik

17. beklemekten başka çarem yok :(

18. Merhaba, Bende güncelemeden sonra tema değiştirdim aynısı bende de oldu. Format atmak zorunda kaldım. Dikkati şöyle birşey çekti. Temayı değiştirdikten sonra durum çubuğunu temalardan kişiselleştirerek başka seçtim. Ve olan oldu. Format atmak zorunda kaldım. Ve budurumu iki kes 4 er saat arayla yaşamak zorunda kaldım. Allahtan Mi cluoud da yedekleme almıştım da herşeyi tekrar senkronize ettim. Artık tema değiştirirken yüreğim ağzıma geliyor yinemi donacak ve format atılacak diye. :) Arkadaşlar dikkatli olun böyle bir handikap var. Bunun dışında ben bu güncellemeyle telefonda bir değişiklik görmedim. Gayet stabil ve akıcı devam ediyor. Saygılar...

19. Güncellediğim için çok pişmanım. Daha yeni gelen bildirimler eski haline döndü. Arka planda Spotify açtığımda ekstra olarak "Spotify arka planda çalışıyor" diye bildirim geliyor ve cidden sinir bozuyor. Eskiden 5 tane seçenek koyduğumuz üst panel 4 seçeneğe düşürülmüş. Yine Spotify açıkken çıkan bildirim aşırı kötü hale gelmiş. Performans olarak ciddi bir kayıp var (oyun oynamadım daha). 7.1.1 9.2.2 her ne kadar çok daha iyi ve güzel olsa da şuan da yeni bir sürüme geçildiği için çok da kötü bir gözle bakmamak lazım lakin yeni güncellemeyi her şey düzelicek umuduyla iple çekiyorum.

20. Arkadaşlar anlayamadım zaten şu anda global stable olarak son rom 9.2.2 gözüküyor siz hangisine güncelledinizde pişmansınız

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

21. Ne biçim firma bu ya kararlı diye rom yayınlıyor sürekli hata çıkıyor Çinli olduğunu belli ediyor

22. Şarjım düne göre daha hızlı düştü. Fatkedebiliyorum. Donma kasma vs yok. Sadece bildirim çubuğunu sevmedim .ne güzel olmuştu daha yeni. Onun dışında sıkıntım yok şuan. En.miui de herkes şikayet ediyor. Yakın zaman içinde 9.2.2 de olan değişiklikler geri gelecektir eminim. Şuan uygarlıklarının düşünüyorum. Hatta bence çok sürmez

23. Bu bütün sorunların çözüleceği güncelleme ne zaman gelir acaba tahmini olarak?

MTE bunu beğendi.
  24. Hocam genel olarak hepimiz mağduruz bu durumdan dolayı en kısa zamanda güncelleme gelecektir mutlaka..

25. Sıkıntı yok bebde

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...